Úspěšně vybráno:

Pomohli jste nám pomoci sólo rodičům zajistit svým dětem bezpečný domov. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 33 700 Kč
od 10 dárců
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
3 370 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
148 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste nám pomoci sólo rodičům zajistit svým dětem bezpečný domov. Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 33 700 Kč
od 10 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
3. 8. 2022

Představení sbírky

Cílem sbírky je podpořit samoživitele, kteří se ocitli z nejrůznějších důvodů v těžké životní situaci, ale i nadále chtějí svým dětem zajistit co nejspokojenější a bezpečný domov. Mnohé z těchto rodin se potýkají se závažnými ekonomickými i sociálními problémy, s jejichž řešením potřebují pomoct. Chceme jim proto podat pomocnou ruku a usnadnit nelehkou situaci, jež by v krajních případech mohla vést až k odebrání dětí z rodiny.

Komu pomůžeme?

Z Fondu podpoříme rodiny s podobnými příběhy, jako jsou např. tyto:

Příběh Elišky

I když se Eliščino manželství rozpadlo, je pečlivou maminkou sedmi dětem. Otec je opustil a příspěvky neplatí. Eliška, která se léčí s epilepsií, je na mateřské dovolené s nejmladším dítětem. Na nájemném v pronajatém bytě tak vznikl dluh. Pokud by se nepodařilo bytovou situaci stabilizovat, hrozilo Elišce vystěhování a dokonce odebrání dětí do ústavu – vzhledem k počtu dětí je jisté, že by musely být rozděleny do několika zařízení.  Přes svou tíživou situaci Eliška o rodinu řádně pečuje – denně vaří, hlídá rozpočet, předčítá dětem z knížek a vede je ke čtení. Sehnat nové bydlení by bylo pro tak početnou rodinu velmi složité, a proto se sociální pracovnice dohodly s pronajímatelem na splátkovém kalendáři a Eliška dluh splácí. Mateřská jí brzy skončí a bude si hledat práci. V tísnivé situaci požádala Nadaci Terezy Maxové dětem o pomoc z dluhové pasti a nadaci jí s dluhem na nájemném pomohla.

Příběh Karolíny

Po narození neslyšící dcery jsem na své čtyři děti, z toho dvě hendikepované, zůstala sama a bojuji každý den,“ říká Karolína. Výživné dostávala pouze na sedmnáctiletého syna, který dochází na učiliště s integrací. Otec nejmladší holčičky a šestiletých dvojčat – čerstvých prvňáčků – je v exekuci. „Pořád stloukám rozpočet, aby děti měly věci do školek a školy. Mléčné výrobky nebo ovoce, sladkosti, to si dětem nemůžu dovolit koupit, na to se v obchodech ani nedívám. Já osobně nic nepotřebuji, nekouřím, nepiji, nikam nechodím.“  I vzhledem k postižení dcery, které diagnostikovali neurologickou poruchu mozku, se jen těžko vymaňuje z dluhů. Další rána potkala rodinu loni. Po změně majitele domu si museli hledat nové bydlení a Karolína neměla na kauci. V nouzi se proto obrátila ve spolupráci s OSPOD na Nadaci Terezy Maxové dětem, která jí s úhradou kauce na bydlení pomohla.

Příběh Gábiny

Gábina potkala svého manžela před deseti lety, do vztahu si přivedla malou dcerku. Po třech letech se partnerům narodila druhá holčička. Osm let žili jako spokojená rodina, než se rozhodli koupit starší rodinný dům. Jeho oprava se ukázala nad společné možnosti, dluhy se hromadily a manžel začal řešit existenční tlaky alkoholem. Hádky a výčitky byly stále častější, vyděšené děti přihlížely. Fyzická potyčka, u které zasahovala policie, byla pro Gábinu poslední kapkou. Rozhodla se podat žádost o rozvod a manželství ukončit. Soud jí svěřil děti do péče. Na dávky v nouzi však zatím nedosáhla, protože stále není rozvedená. Gábina si hledá zaměstnání a snaží se svou situaci řešit. S pomocí sociálních pracovníků městského úřadu našla dočasné bydlení. Vymanit se z nepříznivé situace je pro ni na prvním místě, a proto vyřizuje všechny potřebné náležitosti, aby zajistila dcerám klidný a stabilní domov. V nouzi se obrátila na Nadací Terezy Maxové s žádostí o pomoc o vybavení pokojíčku pro děti (postýlky, skříně, psací stoly).

další rodiny čekají na naši podporu!

Děkujeme, že je v tom společně nenecháme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Co podporujeme?

  • Kauce na bydlení
  • Nájem či dluhy na nájemném
  • Nedoplatky energií
  • Nezbytné vybavení domova – postýlka pro dítě, psací stůl, jídelní stůl, skříně apod.

Režim podpory:

  • Nadace přijímá žádosti celoročně a snaží se flexibilně reagovat na vzniklé potřeby.
  • Podmínky udělení pomoci vycházejí z grantových pravidel Nadace Terezy Maxové dětem (tj. žádost, grantová smlouva a evaluace)
  • Předpokladem udělení podpory je spolupráce s OSPOD, Úřadem práce a využití veškeré dostupné státní podpory. 

Na koho se můžete obrátit:

Pro informaci či konkrétní pomoc se můžete obrátit na:
Nadace Terezy Maxové dětem
Mgr. Michaela Tapšíková, DiS.
E-mail: michaela.tapsikova@terezamaxovadetem.cz

Upozornění:

Na podporu z fondu není automatický nárok. V případě, že nadace nedostane požadované podklady nebo rodič neuvede pravdivé informace, nebude podpora udělena.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
30 000 Kč  •  22. 12. 2022 14:49
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 12. 2022 14:28
Milý dárce
300 Kč  •  12. 12. 2022 23:47
DobroDárce
300 Kč  •  12. 11. 2022 10:01
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  11. 11. 2022 10:23
Štědrý dárce
600 Kč  •  29. 10. 2022 22:09
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 8. 2022 18:17
L.
300 Kč  •  27. 8. 2022 13:54
👨‍👩‍👧‍👧🌍🍀☮️🙏🏻🌈
TES
500 Kč  •  12. 8. 2022 15:34
díky!
Štědrý dárce
100 Kč  •  4. 8. 2022 13:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat