Sbírka ukončena:

Na chemoterapii pro Ukrajince Andrije, jelikož v Kyjevě léčba proběhnout nemůže

Vybráno 0 Kč 9 300 Kč
od 10 dárců
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
930 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na chemoterapii pro Ukrajince Andrije, jelikož v Kyjevě léčba proběhnout nemůže

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kolektiv učitelů z Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka, z.s.
Datum přidání
2. 3. 2022
Poslední aktualita

8. 3. 2022 13:23

Srdečně děkujeme všem darcům

Jsme vděční všem našim dárcům, kteří Andije podpořili. 

Díky Vám jsme byli schopni Andrijovi pomoct.  Tuto sbírku jsme ukončili.

Zobrazit celou aktualitu

Kdo sbírku organizuje?

Sbírka na chemoterapii pro Ukrajince Andrije (19 let), v Kyjevě léčba proběhnout nemůže a v Rusku je placená. Sbírku pořádá kolektiv učitelů češtiny pro svého ukrajinského studenta. Andrij (19 let) je Ukrajinec, který má maminku v Rusku. Studoval s námi češtinu celý rok, načež v roce 2021 úspěšně nastoupil na Pardubickou univerzitu, kde studoval obor Informatika. Po půl roce se začal cítit špatně. V době, kdy byl na návštěvě za maminkou, si zašel k doktorovi. Po dlouhodobém a nákladném vyšetření obdržel strašnou diagnózu – má rakovinu. 17. února Andrij musel podstoupit okamžitou operaci, ihned poté musel odjet do Kyjeva na chemoterapii. Jenomže za týden začala válka a Andreji chemoterapii v Kyjevě udělat nemohl. Nezbývá mu než podstoupit placenou chemoterapii v Petrohradě. Andrij má ukrajinské občanství, proto nemůže dostávat bezplatnou zdravotnickou péči v Rusku.

Komu pomůžeme?

Andrij (19 let) je Ukrajinec, který má maminku v Rusku. V roce 2021 úspěšně nastoupil na Pardubickou univerzitu, kde studoval obor Informatika. Bohužel jeho studium netrvalo dlouho. Po půl roce se začal cítit špatně. V době, kdy byl na návštěvě za maminkou, si zašel k doktorovi. Po dlouhodobém a nákladném vyšetření obdržel strašnou diagnózu – má rakovinu. Výsledky analýzy krve na onkomakery byly značně převýšené, proto musel Andrij podstoupit okamžitou operaci. Operace proběhla 17. února a ihned poté musel Andrij odjet do Kyjeva na chemoterapii. Jenomže za týden začala válka a Andreji chemoterapii v Kyjevě udělat nemohli. Nezbývá mu než podstoupit placenou chemoterapii v Petrohradě. Andrij má ukrajinské občanství, proto nemůže dostávat bezplatnou zdravotnickou péči v Rusku.

Výsledky s konečnou diagnózou Andriji přišly dva dny po vypuknutí konfliktu a nebyly vůbec příznivé – rakovina druhého stadia s venózní a lymfovaskulární invazí V1 a L1. Lékaři varují, že chemoterapie se musí začít okamžitě vzhledem k rychlému vývoji rakoviny. Zatím Andrij nemá metastázy. Pokud se ale nezačne léčit během dvou týdnů, jeho šance na uzdravení se snižují. V případě, že si nebude moct zaplatit léčbu, zbývají mu 1 až 3 roky života. Veškeré peníze on a jeho příbuzní utratili za vyšetření a operaci.

V současné době není možné uskutečnit chemoterapii na Ukrajině. Ruský systém zdravotní peče neposkytne ukrajinskému občanovi bezplatnou zdravotnickou pomoc. Proto Andrij musí podstoupit chemoterapii v Petrohradě. Cena procedury bude může dosáhnout až 2 mil. rublů. (cca 443 000 Kč)

Andriji je 19 let. Je to student, milovník turistiky, horolezec a nadšený kuchař. Nedává na sobě nic znát a neztrácí humor. Říká, že se nechystá umřít a slibuje, že až se uzdraví, uvaří nám svou domácí specialitu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Minimální výdaje na léčbu:

Imunohistochemické vyšetření (7 skel, 7 bloků s materiálem) – 17.500 rublů (cca 4000 Kč)

Zavedení portu pro přenos preparátu do organismu – 40.000 rublů (cca 9000 Kč)

Zavedení preparátu za lékařského dozoru – 7.000 rublů nebo 13.000 (cca 3000 Kč), pokud zavedení bude trvat déle než 1 hodinu

Jeden den v nejlevnějším nemocničním pokoji – 2.300 rublů (cca 500 Kč)

Cena samotného preparátu bude záviset na výsledcích imunohistochemického vyšetření, ale podle předpokladu lékaře se může dosáhnout až půl milionu za 1 dávku, bude minimálně 4 dávky  (cca 443 000 Kč). 

Pokud propadáte dojmu, že v nastalé politické situaci nemůžete nic udělat, my říkáme – můžete! Máte možnost pomoci konkrétnímu člověku, který v důsledku vzniklé situace potřebuje vaši pomoc. Z celého srdce všem dárcům děkujeme!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

8. 3. 2022 13:23

Srdečně děkujeme všem darcům

Jsme vděční všem našim dárcům, kteří Andije podpořili. 

Díky Vám jsme byli schopni Andrijovi pomoct.  Tuto sbírku jsme ukončili.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Vendula S.
200 Kč  •  8. 3. 2022 9:03
Držím palce!
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  6. 3. 2022 21:35
Vendula S.
300 Kč  •  5. 3. 2022 11:01
Hodně štěstí a zdraví, držím palce!
Marcela
500 Kč  •  4. 3. 2022 12:06
Hodně štěstí a zdraví :)
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  3. 3. 2022 21:57
DobroDárce
2 000 Kč  •  3. 3. 2022 10:22
Laskavý dárce
500 Kč  •  2. 3. 2022 21:01
Marcela
300 Kč  •  2. 3. 2022 17:02
Držím palce! 🙏
Milý dárce
1 000 Kč  •  2. 3. 2022 14:12
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 3. 2022 12:20

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat