Sbírka bude použita na budoucí financování ABA terapie, na kterou Maťa dochází od ledna 2024. Máťa je čtyřletý chlapec s poruchou autistického spektra, zcela neverbální. Terapie mu pomáhá komunikovat se světem, zejména s rodiči. Doufáme, že jednou začne i mluvit. A terapie mu pomůže být částečně soběstačný a zvládat například sám základní hygienu.
Máťa se verbálně projevuje bohužel jen výkřiky a skřeky a svou vlastní řečí, má svojí vlastní realitu.
S malým bráškou, který ho má velmi rád se bohužel nesnese. Pro nás je to smutné vidět, že sourozenecká láska k němu asi nikdy nevykvete.
Každodenní plánování výletů či procházek není tak, jak je možné si představit se zdravým chlapečkem.
Logisticky i finančně je tato terapie náročná, protože není lehké se dostávat na každou hodinu 40km od našeho místa bydliště. A částka za terapii, měsíčně přesahuje 25 000kč.
Naštěstí už po pár měsících docházení vidíme na Matyáškovi malé ale pro nás velmi pozitivní pokroky.











