Sbírka ukončena:

Lidé v Nouzi

Vybráno 0 Kč 6 750 Kč
1 000 000 Kč
 -
15 dárců
Celkem se zapojilo
450 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lidé v Nouzi

Vybráno 0 Kč 6 750 Kč
1 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Církev Nová Naděje
Datum přidání
5. 5. 2023

Představení sbírky

Církev Nová naděje sbor Ostrava

Představení sbírky

Dobrý den, jmenuji se Romana. Již několik let pomáhám lidem bez domova, svobodným matkám, lidem z ulice a cizincům. Pomáhám jim se znovu začlenit do normálního života. Už se nám společně povedlo zachránit pár lidí. Docházela jsem pravidelně do Církve v Ostravě, abych jim uvařila jídlo, setkávala jsem se s nimi ve svém volném čase a poznávala jsem jejich životní prohry a starosti. Díky Bohu se nám společnými silami podařilo zachránit 3 svobodné matky a změnit tak jejich osud. Dvě maminky skončily před porodem na ulici. Společnými silami jsme se o ně několik týdnů starali, sehnali jim bydlení, výbavičku pro miminko, nábytek a vše potřebné co mámy pro své děti potřebují.

Podařilo se nám najít práci a levné ubytování mladým lidem a zaopatřit jejich základní potřeby pro nový start. Lidé z ulice jsou často zranění a zklamaní životem. Lidem, kteří mají opravdový zájem o víru, duchovní život a nový začátek se osobně věnuje pastor a jeho žena s malým týmem lidí. Dělají se na jejich potřeby sbírky a mnozí dobrovolníci jako já, přispívají osobně.

Kvůli nedostatku financí se nám nepodaří zachránit více lidí. Čím déle, stráví čas v Azylových domech a na ulici, tím je obtížnější jim pomoci. Prohlubuje se u nich nedůvěra, psychické nemoci a často propadají závislostem. Mění se také jejich osobnost. Když přijde pomoc včas, lidé jsou ochotni spolupracovat a opravdově se v nich probouzí nová naděje pro nový začátek.

Nedávno jsem jsem onemocněla vážnou nemocí a nemohu už pro lidi po fyzické a finanční stránce udělat tolik co dříve. A proto vás žádám o finanční pomoc. Finance vybírám proto, abych mohla za nimi pravidelně jezdit, věnovat jim svůj čas a díky své praxi a životním zkušenostem jim mohla radit, kde začít a jak se znovu postavit na nohy.

Vybraná částka bude počáteční investicí pro každého jednotlivce, který je ochotný a opravdově rozhodnutý začít znovu. Pomůžeme s levným ubytováním, hledáním práce a základními životními potřebami, které nastartují nový začátek (než dostanou první výplatu)… Zachráníme svobodné maminky v nouzi, zaopatříme vše potřebné proto, aby maminky dostaly své děti zpět do péče, nebo aby o děti nepřišli. Často se u nás objevují tyto případy. Na vlastní oči jsem viděla tyto maminky zoufalé a bez pomoci. Jsou to často dobré a pečující Matky. Jen měly smůlu při výběru partnera. Pomůžeme starým babičkám, na které jejich rodina zapomněla. Jedná stará dáma spala několik měsíců v lese.

Pokud těmto lidem věnujeme čas, lásku a péči, tak je opravdu nádherné vidět jejich kroky dopředu.

Komu pomůžeme?

Pomůžete lidem, kteří jsou ve finanční tísni, mladým lidem, kteří skončili na ulici, svobodným matkám, mladým rodinám a bezdomovcům, kteří potřebují lékařskou péči a léky. Bez nich jsou v ohrožení života. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze Budou použity pro Lidi ,kteří Mají opravdový Zájem začít znovu .Na Levné ubytování, Léky, jídlo, hygienické potřeby, na Lékařské prohlídky aby mohli nastoupit do Zaměstnání, vyřízení všech základních potřeb, pro Nový Začátek. Někdy to může být i deka :) ,nebo nové Boty …Často k nám přicházejí lidi kteří, přišli o práci, bydlení,a Rodinu … Maminky o svoje Děti, jen protože nestačili platit nàjem . Snažíme se jim v takovych situacich pomoci, hledáme řešení,Levné bydlení a spolupracujeme se socialnimi pracovníky, aby dostali svoje děti zpátky do péče. Někteří, lidé u nás v Církvi v Zimních obdobich přestávají v Budově aby nezmrzli. Často, knam  přicházejí noví a noví Lidé s podobnými problémy. Většina starších Bezdomovcu, ztrávili čas na Ulici a jsou opravdu nemocní. Pokud se jim věnujeme, tak jsou ochotní řešit svůj zdravotní stav a berou pravidelně leky .Těžce závislým lidem ,hradime cesty na Léčení a z některými znich jsme stále v Kontaktu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
2 000 Kč  •  4. 7. 2023 8:16
DobroDárce
300 Kč  •  4. 7. 2023 7:19
Děláte skvělou práci. Děkujeme, Bůh vám žehnej
Laskavý dárce
300 Kč  •  3. 7. 2023 6:47
Dobrosrdečný dárce
25 Kč  •  21. 6. 2023 16:30
Milý dárce
100 Kč  •  21. 6. 2023 6:17
Velkorysý dárce
500 Kč  •  7. 6. 2023 11:14
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  17. 5. 2023 1:56
DobroDárce
111 Kč  •  13. 5. 2023 14:09
DobroDárce
300 Kč  •  11. 5. 2023 12:55
DobroDárce
210 Kč  •  9. 5. 2023 8:11
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  8. 5. 2023 8:06
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 5. 2023 21:12
DobroDárce
200 Kč  •  6. 5. 2023 19:39
DobroDárce
54 Kč  •  6. 5. 2023 14:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat