Sbírka ukončena:

Lepší zítřky pro Danečka a klidnější noci pro maminku bojující s nádorem mozku

Vybráno 0 Kč 123 100 Kč
500 000 Kč
 -
276 dárců
Celkem se zapojilo
446 Kč
Průměrná výše daru
8 750 Kč
Nejvyšší dar
47 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší zítřky pro Danečka a klidnější noci pro maminku bojující s nádorem mozku

Vybráno 0 Kč 123 100 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tomáš Pek
Datum přidání
30. 4. 2023
Poslední aktualita

22. 6. 2023 4:50

Velké a upřímné poděkování všem.

Tak je to tady dámy a pánové. Naše sbírka je u konce a já bych Vám chtěl tímto skutečně upřímně a od srdce mnohokrát poděkovat všem, kteří se na této sbírce nějak podíleli. 

Nesmírně Vám všem mnohokrát děkuji. Já i moje celá rodina si toho skutečně nesmírně vážíme. Jste úžasní a mi se těšíme lepší zítřkům a to díky Vám.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Krásný dobrý den, všem dobrým lidem.

       Tímto bych Vás chtěl požádat o vaši pomoc a podporu, neboť pouze díky vám všem by se moje rodina mohla snad  jednoho dne opět nadechnout a začít konečně žít, tak jak bychom si skutečně a od srdce přáli, pakliže bychom nemuseli řešit den za dnem jednu nepřízeň osudu za druhou. Všechny tyto životní peripetie, které nám do našich životů vnáší právě vážné onkologické onemocnění mé manželky.

,, MOC RÁD BYCH SE S VÁMI TÍMTO PODĚLIL O NOVINOVÝ ČLÁNEK, KTERÝ O NAŠÍ RODINĚ VYŠEL PŘED NEDÁVNOU DOBOU".  

https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/mlada-maminka-z-plzne-se-uz-podruhe-pere-s-nadorem-mozku-silu-ji-dava-rodina-202.html?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=social_redirection

         Mnohdy jsem nemohl jednat jinak, než-li to v daný okamžik situace vyžadovaly. Moc bychom si pro syna přáli o tolik lepší dětství, než-li má. Skutečně si v tuto chvíli nedokážu vůbec představit jak, nebo kde obstaráme finanční prostředky na uhrazení všech budoucích výdajů, které naší rodinu zanedlouho čekají.

      ,,

S upřímností v srdci a pokorou na duši vás všechny žádáme o pochopení a podpoření naší sbírky. Zbavte nás finanční tísně, která naše životy den za dnem, rok za rokem svazuje".

        Finanční tísně, která se utvářela postupem času a která vznikala v těch nejhorších okamžicích našich životů. V dobách kdy z mé strany bylo prakticky nemožné dostatečně zabezpečit rodinu po finanční stránce, neboť jsem se zkrátka musel starat o manželku, syna či celých chod rodiny a na obstarání finančních prostředků zkrátka nezbýval čas.

            ,, Mnoho toho nemáme, co je však jisté, že máme jeden druhého. Proto Vás s upřímností na srdci  žádám o vcítění se do mé role otce. Nesmírně krutě mi trhá srdce, když v očích mojí manželky vidím neustálý strach z budoucnosti. Bodá mě, když je můj chlapeček smutný, neboť mu nemohu dopřát vše po čem touží. Pro DANEČKA je mnohdy skutečně těžké pochopit, proč například maminka nemůže ven. Pro nás o mnoho těžší, když se mu snažíme vysvětlit z jakého důvodu si nemůžeme dovolit to co by si přál. Dovolte mi tímto splnit svému synovi, alespoň nějaká přání po kterých tolik prahne, neboť  já sám mu je za daných okolností nemohu poskytnout, i když si nepřeji nic jiného. Nepochybuji, že Vaše pomoc nám opět vrátí pocit bezpečí, rovnováhy, klidnější nocí a především sílu pro další následující boje".

Komu pomůžeme?

          Jmenuji se Tom (33let) a s mojí manželkou Kamilou (31let) tvoříme pár již desátým rokem. Naše cesty se spojili nedlouho po první operaci mozku mojí manželky. Nebylo to lehké období pro nikoho, natož pro mojí ženu. Doufali jsme, že po dlouhodobější rehabilitaci se dá zase všechno dopořádku a o nějakém nádorů nebude nadále ani řeč. Veškeré představy a fantazie o světlejší budoucnosti nám bohužel zničila informace od lékařů. Bylo nám rečeno, že se nádor bohužel nepodařilo odstranit kompletně, neboť se nachází v místech, kde jej celý odebrat nelze. Větší, nebo intenzivnější zákrok by totiž mohl přinést závažná rizika a dlouhodobější, či trvalé následky.  

                Asi po třech letech od první operace se manželčin nádor zvětšil natolik, že jí začal způsobovat opakované epileptické záchvaty. Verdikt lékařů byl jasný a to, další operace. V pořadí již druhá operace měla bohužel úplně stejný příběh i závěr. Nádor se opět nepodařilo odebrat kompletně. 

                 Do tohoto okamžiku jsme se pokaždé dokázali nějakým způsobem se vším společně popasovat. Snažili jsme se žít normálním životem a pokud možno na nějaký nádor moc nemyslet. Asi po sedmi letech se nám narodil krásný chlapeček jménem Daneček. Je to asi to nejkrásnější co nás v těchto deseti nelehkých letech potkalo. Avšak s krásným nastalo mnohdy i neřešitelné. Manželka musela po druhé operaci postupovat několik cyklů chemoterapií. Tyto procedury byly a jsou pro manželku vždy natolik vysilující, že se mnohdy nezvládala postarat sama o sebe, o syna, nebo o jeho další následné potřeby a výchovu. Mnohdy se z chemoterapií ocitá na dně svých sil a již byla opakovaně hospitalizována v nemocnici z důvodu kritického úbytku hmotnosti a totální vyčerpanosti.

            Daneček je ve věku, kdy je péče o něj velkou fyzickou i psychickou zátěží pro zdravého člověka, natož pro člověka, který za sebou má několikátý cyklus chemoterapii. Z tohoto důvodu jsem musel mnohdy odpouštět zaměstnání v půlce směny. Za nedlouho jsem si nebyl schopen udržet práci vůbec, neboť mě byla zkrátka a dobře potřeba doma a na obstarání finančních prostředků pro chod domácnosti prostě nebyl další prostor. Mnohdy jsem musel volit tu cestu, kterou jsem skutečně nechtěl a to brát si půjčky. Pomozte nám opět se odrazit z pomyslného dna. Opět nastavit finanční rovnováhu naší rodiny. Dopřejte nám užívat si bezstarostné chvíle s naším synem, tak abychom si mohli uchovávat všechny nezapomenutelné okamžiky se synem v klidu a bez každodenního stresu. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

 Rehabilitace pro manželku, financování nutričních příkrmů a na další běžné rodinné výdaje. Poslední fáze chemoterapii se musela pozastavit a to z důvodu velmi špatného fyzického stavu a dramatického úbytku tělesné váhy mé manželky. Celkově k dosažení opětovné finanční jistoty.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 6. 2023 4:50

Velké a upřímné poděkování všem.

Tak je to tady dámy a pánové. Naše sbírka je u konce a já bych Vám chtěl tímto skutečně upřímně a od srdce mnohokrát poděkovat všem, kteří se na této sbírce nějak podíleli. 

Nesmírně Vám všem mnohokrát děkuji. Já i moje celá rodina si toho skutečně nesmírně vážíme. Jste úžasní a mi se těšíme lepší zítřkům a to díky Vám.

13. 6. 2023 17:48

NESMÍRNĚ OBROVSKÉ DÍKY MÚPI.

Krásný dobrý den všem.

Tímto bych rád poděkoval především p. Mikýřovi a všem, kteří nás na základě jeho iniciativy na YouTube jakkoliv podpořili.

Pro mě osobně je neskutečné, jak velkou sílu a rozsah mělo jeho zmínění se o naší rodině a příběhu.

Samozřejmě obrovské poděkování patří i vám všem, kteří naší sbírku za poslední dva dny podpořili a nebo jí pouze věnovali pozornost a tím přišli o kousek svého času. 

Věřte, že si společně s manželkou podpory Vás všech nesmírně vážíme a skutečně jen těžko se nám hledají odpovídající a správná slova, která by měla dostačující váhu, aby dokázala patřičně míru naší vděčnosti vyjádřit. Taková slova na tomto světě totiž neexistují. ❤️❤️❤️❤️❤️

Děkuji Vám všem za celou mojí rodinu. 

9. 6. 2023 13:19

Poděkování......

Dobrý den, každý den otevíráme tyto stránky a jsme vděční každému z Vás, kteří nám přispěli. Jste skutečně úžasní a nesmírně si toho vážíme. Pokud je to jen možné zkuste náš příběh sdílet do dalších řad. Pokud se nám společně díky Vám podaří přesáhnout částku 100.000Kč bude to i tak naprosto úžasný výsledek. Krásný ničím nerušený zbytek dne a nádherný víkend všem.

3. 6. 2023 19:57

Daneček se aktuálně stal školáčkem.

Krásný sobotní podvečer přátelé. 

            Nejprve bych Vám všem rád sdělil báječnou zprávu a to, že nás syn Daniel byl úspěšně přijat do mateřské školky. 

            V tomto případě si mohu dovolit napsat slova ,, báječnou zprávu " neboť se do tohoto okamžiku díky Vám vybralo bezmála neuvěřitelných 50.000,- Kč za které Vám všem patří velké díky od celé naší rodiny. Díky Vaší pomoci se již nemusíme tolik obávat finanční zátěže, kterou by pro nás jinak školka byla. Naše sbírka se ocitla již za půlkou a i když se nejspíše nedokáže vybrat cílová částka. Chci aby jste každý z Vás věděl, že i tak si strašně vážíme podpory každého, kdo nás jakoliv podpořil, neboť těchto daru si i tak nesmírně vážíme.

             Jak jsem psal, obrovské díky pro každého, ale cítil bych se skutečně špatně pokud bych zde neuvedl jednoho dárce, který nám přispěl skutečně nadmíru očekávání. Bohužel nevím kdo tento dobrý anděl ve skutečnosti je, ale jedná se o příspěvek od

Velkorysý dárce8

750 Kč • 1. 6. 2023 13:45

             Proto bych tomuto dárci rád poděkoval zvlášť a to, alespoň tímto způsobem. Moc si toho vážíme a pokud by jste někdy naší rodinu potkal osobně, tak se k nám prosím přihlaste. Rád bych nějak vyjádřil svojí vděčnost. 

              Mějte se rádi, buďte zdraví a pokud možno bezstarostný život všem. 

7. 5. 2023 20:24

Poděkování od srdce a s hlubokou pokorou na duši

Dobrý den, 

        Všem kteří jste nám pomohli podpořit naší sbírku, ať finančně, či jen pouhým sdílením bychom chtěli tímto způsobem vyjádřit naší nekončící a nesmírně upřímnou vděčnost. Vím, že se s Vámi dobrými lidmi nejspíše nikdy společně nesetkáme. Proto Vám nebudu mít nikdy příležitost pohledět do očí a upřímně vám poděkovat. Nicméně já věřím a mnoho roků minulých mě o tom skutečně přesvědčilo, že lidská myšlenka je nesmírně mocná a společně s vědomím mají nesmírnou sílu. Buďte si proto jistí a to každý z Vás, že ať už jste odkudkoliv. Moje vnitřní energie společně se sílou mých myšlenek si Vás jistě najde. Dřív nebo později budete každý z vás uvnitř sama sebe cítit hřejivý a blažený pocit. Až se to stane, tak je to skutečně naše rodina, která na Vás právě myslí. Ti kteří vám přejí budoucnost o které sníte, zdraví a vše dobré, neboť na ničem jiném v životě skutečně nezáleží. Jste úžasní. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Jitka
300 Kč  •  16. 6. 2023 10:09
Držím moc palce mamince. Sama vím jaká je to nemoc. Optimismus pomáhá
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 6. 2023 14:31
Dárce, který je pro každou dobrost
148 Kč  •  14. 6. 2023 22:38
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 6. 2023 21:37
DobroDárce
150 Kč  •  14. 6. 2023 13:02
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 6. 2023 8:26
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  13. 6. 2023 23:20
Milý dárce
1 000 Kč  •  13. 6. 2023 22:03
Milý dárce
50 Kč  •  13. 6. 2023 21:42
Milý dárce
200 Kč  •  13. 6. 2023 21:34
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  13. 6. 2023 21:09
Velkorysý dárce
100 Kč  •  13. 6. 2023 21:03
Milý dárce
111 Kč  •  13. 6. 2023 20:59
Dobrosrdečný dárce
5 000 Kč  •  13. 6. 2023 20:51
DobroDárce
1 000 Kč  •  13. 6. 2023 20:43
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  13. 6. 2023 20:35
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 6. 2023 20:19
DobroDárce
200 Kč  •  13. 6. 2023 20:09
Štědrý dárce
150 Kč  •  13. 6. 2023 19:57
Tereza U.
300 Kč  •  13. 6. 2023 19:35
Držím palce ✊🏻🚀
DobroDárce
300 Kč  •  13. 6. 2023 19:22
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 6. 2023 18:49
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  13. 6. 2023 18:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat