Projekt ukončen:

Komunitní centrum pro Olomouc

Vybráno 0 Kč 600 Kč
400 000 Kč
 -
3 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše příspěvku
200 Kč
Nejvyšší příspěvek
35 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Komunitní centrum pro Olomouc

Zakladatel
Faktory, z. s.
Datum přidání
22. 6. 2023

Představení projektu

Zdravíme! Jsme spolek Faktory a máme pro vás takovou zajímavost!

Věděli jste, že za cenu jedné dodávky může v Olomouci vzniknout komunitní centrum?

Ale hezky popořádku. Náš spolek sdružuje kreativní lidi, které chtějí performovat, designovat, diskutovat, vzdělávat se a budovat bezpečné a inspirativní prostředí pro všechny, kteří takové zázemí potřebují. Tak jsme se dostali k myšlence komunitního centra pro Olomouc. Záhy jsme zjistili, že to není něco, co bychom chtěli pouze my.

Prosazujeme zájem deseti neziskových organizací, které zastupují přes 300 lidí.

Současná situace pro olomoucký kulturní život není ideální. Jinak skvělé prostory, které by se daly využít jsou buďto spojeny s politickou stranou, nejsou bezbariérové a nebo jsou určeny pouze univerzitním spolkům. Některé z nich nemají dostatečné technické zázemí a valná většina z nich nemá danou otevírací dobu a nedá se do těchto prostor zajít jen tak, když je potřeba.

My jsme se rozhodli s tím něco udělat. Chceme v Olomouci prostor, který bude poskytovat bezplatné zázemí neziskovým organizacím, aktivním občanům a zajímavým iniciativám.

Naše prostory by měly být vybavené sdílenou kuchyňkou a knihovnou, společenskými prostory pro seznamování se, posezení a organizování rozličných akcí a v neposlední řadě i pracovním zázemím, kde se mohou konat porady a vznikat zajímavé projekty.

Vybíráme na centrum

Na to, aby se nám podařilo náš plán uskutečnit, potřebujeme vybrat 400 000 Kč. Což je mimochodem cena jedné dodávky. A právě za cenu jedné dodávky může v Olomouci vzniknout centrum, které poskytne zázemí pro rozvoj občanské společnosti a umožní o to víc oživit šesté největší město v České republice.

Kdo za projektem stojí?

Za projektem stojí členové spolku, jeho podporovatelé a s podporou se k projektu přidává celkem 10 organizací, které sdružují přes 300 lidí. Faktory jsou spolkem kreativních lidí, které zajímají média, reklama, umění, design a komunitní život. Mimo debaty a školení má spolek dlouhodobý cíl založení komunitního centra v Olomouci, které by poskytovalo zázemí dalším angažovaným lidem a spolkům, ale bylo by svým konceptem vhodné i pro mezigenerační a interkulturní setkávání.

Jsme spolek Faktory a tohle je náš tým!

Martin Kubeš je marketér a idea maker, specializující se na politický a sociální marketing a komunikaci. Vede spolek Faktory. Vystudoval sociálně-správní činnost, momentálně studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor politická komunikace a politický marketing & žurnalistika. Mezi jeho záliby patří čtení, sledování surrealistických filmů a potulování se po galeriích.

Michaela Vojtěchovská vystudovala aplikovanou geografii a geoinformatiku na Masarykově univerzitě v Brně, absolvovala i studium na University in Oslo. Pracovala na dotačních programech ve firmě Envipartner či jako fullstack developerka. V současné době studuje magisterský program Geoinformatika na Univerzitě Palackého v Olomouci, kdy se ve svém výzkumu zabývá zejména eye-trackingovými technologiemi. Je členkou odborné komise pro místní Agendu 21 a Smart City.

Svatomír Urban je studentem na Univerzitě Palackého v Olomouci. Má za sebou pracovní zkušenosti zejména jako event manager a má přehled o olomoucké scéně, ať se již jedná o soukromá sektor a domlouvání spolupráce s podniky a firmami, tak i co se týče neziskového sektoru a spolupráce s dalšími spolky.

Máme podporovatele jak mezi spolky, tak mezi odborníky

Spolu se snažíme prosadit zájem univerzitních spolků i neziskových organizací mimo akademickou půdu, abychom spolu udělali Olomouc ještě akčnější, zajímavější a přínosnější. Tuze si ceníme každé podpory, tudíž nám udělalo radost, když nám podporu vyjádřil například politolog Pavel Šaradín

nebo David Oplatek z Brna, kde s jejich spolkem Tripitaka už pět let oživují město pořádáním komunitních a kulturních akcí v brněnské Káznici.

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané peníze využijeme na pronájem prostor adekvátních prostor a vybavení komunitního centra. Čím by mělo být centrum vybavené jsme zjišťovali i u našich přátel z jiných spolků.

Centrum by mělo být vybaveno sociálním zázemím, sdílenou kuchyňkou a knihovnou (do které nám v rámci spolupráce darovala knihy Vědecká knihovna), prostorem pro posezení a setkávání, jež bude zároveň sloužit jako posluchárna pro debatní a přednáškové akce a pracovním prostorem, který bude poskytovat prostory pro porady a přípravu projektů.

Pokud se nám podaří finance úspěšně vybrat, budou převedeny na transparentní účet, takže budete mít vy, jako dárci i kdokoliv jiný přehled o tom, jak se s financemi nakládá a za jaký dobrý kauf jsme naše centrum vybavili.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
200 Kč  •  1. 7. 2023 19:53
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  28. 6. 2023 23:22
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  22. 6. 2023 17:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu