Plošky příběh začal tím, že jednoho červencového večera nám zavolala paní, že na poli jsou vyhozená koťátka, zvyklá na lidi 😿. I přes stop stav jsme vyrazili na místo, protože je poblíž silnice, kde jezdí jako šílenci
.
Hned první den se odchytla 4 koťátka a jedna maminka. Další den jsme se snažili odchytit poslední koťátko, ale zjistili jsme, že jich je více a dokonce z několika vrhů
Na poli jsme je nakonec odchytávali celý měsíc, a doufali, že je mezitím nic nepřejede a nebo nezačnou kukuřici sklízet…
Všechna byla hned po příjmu k nám ošetřena. Přestože se zpočátku hrála, po dvou dnech přestala být akční a jen polehávala.
Vyrazili jsme na veterinární kliniku a bohužel u některých se potvrdila panlea i kaliciviroza. Navíc nějaká mutace. Byla nasazena intenzivní léčba a jedna z našich kočičích dárkyň jim dokonce darovala krev, ale ani tak se všechna koťátka nepodařilo zachránit. Bůhví jak dlouho v poli byla, bůhví co papala 😿.
Ploška je jedním z přeživších a doufali jsme, že všechno špatné je už za ní… Ale spletli jsme se 😿
