Úspěšně vybráno:

Kočárek pro Laurinku

Vybráno 0 Kč 38 200 Kč
37 800 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
3 820 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
4 dny
Vybráno za
Více o této sbírce

Kočárek pro Laurinku

Vybráno 0 Kč 38 200 Kč
37 800 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
ALKA, o.p.s.
Datum přidání
30. 9. 2021
Poslední aktualita

6. 1. 2022 0:53

Obrovské díky

Dobrý den,
tímto bychom chtěli poděkovat paní Lukešové z organizace ALKA, o.p.s., která byla tvůrkyní sbírky " Kočárek pro Laurinku " a zároveň i celé společnosti DONIO, která se na finanční sbírce podílela. A především naše veliké poděkování patří všem dárcům a sponzorům, kteří se rozhodli naší dceři na kočárek přispět finančním darem. Vybrané finance na pořízení nového zdravotně vyhovujícího kočárku usnadní život nejen naší dcerce, ale částečně i nám, jakožto pečujícím rodičům. Velmi si ceníme lidí se srdcem na pravém místě, kteří takovým způsobem naši dceru podpořili!
S přátelským pozdravem Rodina Štičkova

Zobrazit celou aktualitu

Laurinka Štičková je 6letá holčička, která má tělesné a závažné kombinované smyslové postižení. Naším cílem je zajistit Laurince bezpečný, stabilní, pohodlný a zdravotně vyhovující kočárek, který ji umožní cesty za vzděláním, cvičením i zábavou a ulehčí sociální integraci.

Komu pomůžeme?

Jsem 6letá Laurinka Štičková. Narodila jsem se o 2 měsíce dříve a v tu chvíli začal můj boj o život. Po narození mě museli okamžitě napojit na umělou plicní ventilaci, protože jsem měla srostlé kostěné nosní dírky a nemohla jsem dýchat. Hned druhý den museli můj nosík operovat. Asi za týden mi diagnostikovali vzácné onemocnění – CHARGE Syndrom, což je závažné kombinované smyslové postižení. Protože jsem byla více jak 3 měsíce napojená na umělou plicní ventilaci, a stále jsem měla potíže s dýcháním, museli mi lékaři voperovat tracheostomii. Za další měsíc mě čekala operace srdíčka. Nemám vyvinutý polykací reflex, tak mi doktoři museli voperovat přímo do bříška hadičku, kterou mě rodiče krmí – PEG. Na každém oušku nosím sluchadla, která mi moc pomáhají, abych slyšela, protože levé ouško mám úplně hluché a v pravém mám středně těžkou vadu sluchu.

Dnes mě nejvíc trápí moje nožičky. Sice se zvládnu u opory sama postavit, ale mám v nožkách spasticitu, což je svalové napětí, díky kterému mi nožky nefungují správně a neposlouchají mě tak, jak bych potřebovala. Takže musím s mamkou pravidelně a co nejvíce docházet na rehabilitace a nožičky správně protahovat a cvičit. Několikrát za rok absolvuji intenzivní rehabilitace v ALCE.

Když jsem v říjnu loňského roku poprvé přišla do Alky, byla jsem nestabilní ve všech pozicích, vpřed jsem se pohybovala hopkáním po čtyřech jako zajíček, stála jsem výhradně na špičkách a kvůli potížím s komunikací jsem měla problém s adaptací v novém prostředí. Dnes již sedím stabilně s nožkama dopředu či s patami pod zadečkem, lezu po čtyřech střídavě, na balanční ploše dokážu udržet rovnováhu. Když mě fyzioterapeuti upozorní, jsem schopna došlápnout na paty. Došlo i ke zlepšení komunikace s využitím znakové řeči, kterou se učím.

 Jo, a málem bych zapomněla! Od 1. září tohoto roku 2021 už je ze mě dokonce i školačka. Chodím do 1. třídy speciální základní školy v Příbrami a na každý den se moc těším! ;)

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu mého nového kočárku Kimba Neo MAXI včetně veškerých potřebných úprav a vybavení, které potřebuji.

Stávající kočárek je mi již malý ve všech částech těla a neumožňuje mi správný posed a stabilitu. Nový navrhovaný kočárek odpovídá mým tělesným proporcím, byl odzkoušen a příslušenství zajistí bezpečnou jízdu a ergonomický sed. Konstrukce je stavitelná, může reagovat na změny v mém růstu. Opěra zad i sed je rostoucí. Vyzkoušela jsem více kočárků, tento je pro mě nejvhodnější a zajišťuje mi klid a uvolnění. 

Strašně se těším na to, až vyrazím s maminkou do školy, na cvičení do Alky nebo na výlet ve svém novém kočárku, který mě nebude nikde tlačit a bude stabilní a pohodlný. Děkuji za každou pomoc!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 1. 2022 0:53

Obrovské díky

Dobrý den,
tímto bychom chtěli poděkovat paní Lukešové z organizace ALKA, o.p.s., která byla tvůrkyní sbírky " Kočárek pro Laurinku " a zároveň i celé společnosti DONIO, která se na finanční sbírce podílela. A především naše veliké poděkování patří všem dárcům a sponzorům, kteří se rozhodli naší dceři na kočárek přispět finančním darem. Vybrané finance na pořízení nového zdravotně vyhovujícího kočárku usnadní život nejen naší dcerce, ale částečně i nám, jakožto pečujícím rodičům. Velmi si ceníme lidí se srdcem na pravém místě, kteří takovým způsobem naši dceru podpořili!
S přátelským pozdravem Rodina Štičkova

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Katarína F.
2 800 Kč  •  3. 10. 2021 19:35
Zdravime Laurinku a prejeme hodne sil a stesticka! Snad vam kocarek pomuze❤️
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  3. 10. 2021 10:27
Radek
1 500 Kč  •  2. 10. 2021 20:53
Ať slouží a rád jsem přispěl
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  1. 10. 2021 14:38
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 10. 2021 14:37
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 10. 2021 10:14
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 10. 2021 9:52
Štědrý dárce
500 Kč  •  30. 9. 2021 23:11
Štědrý dárce
500 Kč  •  30. 9. 2021 23:07
Velkorysý dárce
30 000 Kč  •  30. 9. 2021 22:01

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat