Karolínka [13] byla vždy v podstatě zdravé dítě. Jako malá byla několikrát u očního lékaře kvůli vracejícím se potížím s pravým okem. Záněty,zrna a podobně. Vždy ale zaléčeno antibiotiky a pomohlo. Pak se to v roce 2022 vrátilo ve větším rozsahu. Od té doby několik hospitalizací,včetně oddělení JIP ,a neustálé návštěvy odborných ambulancí (oční,neurologie,revmatologie…) ,rehabilitace,masáže, spousty vyšetření jako magnetická rezonance či lumbální punkce,rentgeny,ultrazvuky,screeningy a samozřejmě různé odběry,stěry a podobně. V diagnózách je hlavní asi AKUTNÍ A SUBAKUTNÍ IRIDOCYKLITIDA kdy jde právě o nekonečné potíže s okem,uveitida a různé záněty, ať už duhovky nebo očního nervu. Dále v diagnózách toxoplasmosa,bartonella,neuritida,uveitida,roztroušená skleróza a jiné. Hlavně zánětlivá onemocnění,záněty v celém těle, pronevuje se i v dutině ústní, potíže se zuby a dásněmi, návštěvy zubních klinik. Již v takto útlém věku potíže s kanálky a podobně.Několikrát nasazena antibiotika a dojíždíme na stomatochirurgii a ortodencii.Jelikož se ale oční potíže stále vracely a přicházely ataky onemocnění, s ním spojené bolesti hlavy,světloplachost,únava,podráždění a změna nálad tak se právě díky konziliu i s odborníky z Pražské Motole nejdříve ukázalo na podezření ROZTOUŠENÉ SKLEROZY či jiné DEMYELINISAČNÍ onemocnění. To se na vyšetřeních na neurologii 100% nepotvrdilo a tudíž přistoupeno na spíše revmatoidní onemocnění -diagnóza :JUVENILNÍ IDIOPATICKÁ ARTRITIDA a nasazena injekční léčba METOTEXTRÁTY kterou provádíme doma 1× týdně.Tento lék se používá i u léčby nádorových onemocnění a při užívání se nesmí na přímé slunce.Karolínka stejně reaguje špatně na sluneční záření i bez těchto léků,sluneční brýle nosí často i když je zataženo,paprsky jí na to oko způsobují další potíže.Bolesti,migrény,otoky a podobně.Takže třeba poslední letní prázdniny nebyly klasické. Mimo to v medikaci PREDNISON (kortikoidy,které se nedoporučují brát dlouhodobě a my jsme měli přes 3 měsíce,přičemž Kája celá oteklá,změna celého těla a přírůstek váhy okamžitý o cca 15kg),různá antibiotika, protizánětlivé léky,oční kapky a masti (I na oční tlak,neustálé kolísání),ale také spousty doplňků stravy a vitamínů.V nemocnici kortikoidy v kapačkách.Původní medikace Dexamethasone každou hodinu denně,Prednison 40mg,O-hydrocortisone,Helicid,Později měněno, žádné lepší výsledky,tak tam proběhl Nevanac,Timolol na neustálý vysoký nitrooční tlak,Tobrafex,Efflumidex,Flucon,Homatropin,Augmentin,Doxybene,Maxitrol,Ibalgin na bolesti,Aescin a jiné.Pro četnou medikaci pravé oko nejen nemocné, ale i rozkapané, zvětšená zornička a Kája na něj v podstatě nevidí (říká, že jako 3D).V podstatě vše co je z pravé strany tak je mimo její úhel vidění.Karolínka má dále vrozenou vadu srdce:DEFEKT SÍŇOVÉHO SEPTA a k tomu SYSTOLICKÝ ŠELEST.Zde ale nyní v normě a sledováno kardiologem.Vzhledem k neustále špatnému zdravotnímu stavu velká absence ve škole a mimo kolektiv což také nepřidává na psychice. Také nám bylo vystaveno osvobození od tělesné výchovy protože někdy bez důvodů a někdy z větší námahy bolí klouby, svaly.Občas se nějaká část těla sekne a nechce spolupracovat. K tomu všemu má Karolínka již nějaký ten rok diagnostikovanou vadu srdce: defekt síňového septa kdy docházíme na kardiokontroly,ale zde zatím v normě a hlídáno. Léčba stále nezabírá,již se zmiňovala biologická léčba,ale uz jen samotný proces schvalování je na dlouhou trať.Nově diagnostikován v oku i ZÁKAL/GLUKOM a nyní se čeká na vyřízení ohledně BIOLOGICKÉ LÉČBY.Maminka Karolínky kvůli vždy náhlým,nečekaným potížím skončila v práci a tatínek se stará o celkem pětičlennou rodinu vlastně sám. Sbírku zakládá právě nejstarší sestra Karolínky proto aby bylo více peněz na dojíždění k lékařům,vyšetření,výkony,rehabilitace ,masáže a léky.Někdy bohužel i na běžný provoz.Děkujeme









