Naše působení v budově je poměrně krátké, ale snažíme se ho ze všech sil vlastními silami zvelebovat. Společně s dětmi vymýšlíme, jak prostor co nejlépe přizpůsobit jejich potřebám. Provozujeme nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, kam chodí děti od šesti let. Dále máme dětskou skupinku, kterou navštěvují děti již od dvou let.
Bohužel v okolí Domu sv. Materny se nenachází žádné dětské hřiště, kde by si děti mohly hrát. Dům disponuje vlastní zahradou, na které jsme již vytvořili dětské pískoviště. Chceme dětem ještě dopřát různé herní prvky, pro zábavu a rozvoj při volné hře venku. Budeme vděční za každý příspěvek na vybudování dětského hřiště.
