Sbírka ukončena:

Hřiště Domu svatého Materny

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
200 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
1 500 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hřiště Domu svatého Materny

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
26. 5. 2022

Dům svatého Materny Charita Ústí nad Labem

Jsme malé charitní středisko pro děti a rodiny na Střekově v Ústí nad Labem, které nese název Dům svatého Materny. Patříme k neziskové organizaci Charita Ústí nad Labem.

Komu pomůžeme?

Naše působení v budově je poměrně krátké, ale snažíme se ho ze všech sil vlastními silami zvelebovat. Společně s dětmi vymýšlíme, jak prostor co nejlépe přizpůsobit jejich potřebám. Provozujeme nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, kam chodí děti od šesti let. Dále máme dětskou skupinku, kterou navštěvují děti již od dvou let.

Bohužel v okolí Domu sv. Materny se nenachází žádné dětské hřiště, kde by si děti mohly hrát. Dům disponuje vlastní zahradou, na které jsme již vytvořili dětské pískoviště. Chceme dětem ještě dopřát různé herní prvky, pro zábavu a rozvoj při volné hře venku. Budeme vděční za každý příspěvek na vybudování dětského hřiště.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na vybudování dětského hřiště s herními prvky pro děti a workoutovými prvky pro děti a mládež. Dále peníze využijeme na zakrytí již vybudovaného pískoviště kvalitní plachtou a dokončení altánu pro odpočinek.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  7. 6. 2022 9:20
Lenka Kozlová
1 500 Kč  •  31. 5. 2022 17:41
Držím palce a přeji hodně úspěchů ve vaší práci :)
Martin
100 Kč  •  30. 5. 2022 16:04
Dobry napad, at se to podari!
Velkorysý dárce
100 Kč  •  28. 5. 2022 12:24
Vendy
100 Kč  •  26. 5. 2022 17:08
Děláte na Střekově pro děti samé skvělé věci, tak držíme pěsti, ať vyberete co nejvíce!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat