Sbírka ukončena:

Větší a úspornější auto pro Honzíka

Vybráno 0 Kč 2 300 Kč
1 080 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
767 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
88 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Větší a úspornější auto pro Honzíka

Vybráno 0 Kč 2 300 Kč
1 080 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Kopalová
Datum přidání
21. 12. 2022
Poslední aktualita

22. 3. 2023 22:17

Poděkování

Moc děkujeme všem třem dárcům, kteří nás podpořili, jelikož částka 2300,-, která se vybrala na pořízení auta nestačí, bude mít Honzík terapii od Vás. Moc si toho vážíme a přejeme hodně zdraví a lásky.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Jelikož Honzík roste a s ním i jeho vozík, který musí být polohovatelný, je opravdu těžké ho každý den několikrát zvedat do auta a z auta. Má téměř stejně kg jako já. Větší auto by nám usnadnila možnost pořídit nějakou variantu úpravy pro ZP. 

Komu pomůžeme?

Honzík se narodil 8. 2. 2012 jako zdravé dítě. Při porodu nic nenaznačovalo, že po osmi hodinách Honzík prožije syndrom náhlého úmrtí. V tu chvíli se Nám život otočil o 360 stupňů. Honzíka okamžitě převezli na oddělení JIRP Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Kde Honzíka oživili a udělali nezbytné kroky k tomu aby ho zachránili. Po měsíci byl přemístěn na oddělení JIP kde strávil dva měsíce.

Když jsme si Honzíka přivezli domů, tak nebyl schopen žádného mimického vyjádření. Vůbec se nesmál, nemračil, neplakal. Jen koukal a těžko bylo poznat co se mu honí hlavou. Nad čím přemýšlí. Co chce. Co se mu líbí. Co se mu naopak nelíbí. Co mu vadí. Po pár týdnech jsme se všimli, že mu při spaní cukají koutky. V tu chvíli jsme si uvědomili tři věci, že se malému zdají sny, že se umí smát a že se mu zdají po těch všech špatných věcech které se mu stali po startu do života i hezké sny. Po několika dnech se Honzík začal smát i když nespal. Nejprve bez zvuku a časem se přidal ke smíchu i zvuk. A věřte, že za ten smích stojí žít.

Honzíkovi odumřela část mozku a bohužel mimo jiné má i poruchu příjmu potravy a museli jsme ho krmit každé tři hodiny nejprve sondou přes nosík, později PEGem ( hadičkou ) přímo do žaludku. Mezi krmením jsme museli stejným způsobem doplňovat i tekutiny. Po sedmi letech se Honzík rozhodl jíst a pít pusou a PEG úplně vypustit ze svého života. A od té doby jí všechno jídlo rozmixované pusou. Co se týče pohybu, tak Honzík těžko udrží hlavičku, neleze a ani nechodí. Po narození jsme cvičili Vojtovu metodu. Cca po roce a půl jsme kontaktovali primáře Jánských lázní a i když Nám doporučil, že do lázní máme jet až Honzíkovi budou dva roky, tak jsme primáře přemluvili a on sestavil speciální procedury pro Honzíka. V současné době jezdíme několikrát za rok na intenzivní neurorehabilitaci do Centum Hájek. S Honzíkem jezdíme na hypoterapii, fyzioterapii, speciální logopedii která Nám pomáhá s polykáním, dětskou akupunkturu a díky dárcům kteří nám přispívají létáme s Honzíkem na delfinoterapii do Turecka. Všechny tyto metody pomáhají Honzíkovi se zlepšovat. A každý den děkujeme za to, že se Honzík pořád posouvá kupředu a zlepšuje se. Jak mu říká tatínek. Ulil sis start do života, tak o to víc teď musíš makat šampione.

Vozím Honzíka do školy, která je od nás cca 30km, krásně se mu věnují a rozvíjejí jeho obrovský potenciál, je to moc šikovný kluk, který má snahu se posouvat, učit se novému a hlavně vše si vyzkoušet.

Všem, kteří nás chtějí podpořit moc děkujeme a těm kteří budou tento příběh sdílet také!

Ze srdce ❤️ DĚKUJI Honzík, rodiče Lenka a Honza.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance bychom rádi použili na pořízení úspornějšího a většího auta, aby zde mohl mít vozík a vše, co potřebuje v prostoru kufru.

Pokud by se vybralo více, určitě bychom finance použili na úpravu ZP, terapie, případné zákroky, nebo bezbariérové úpravy RD.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 3. 2023 22:17

Poděkování

Moc děkujeme všem třem dárcům, kteří nás podpořili, jelikož částka 2300,-, která se vybrala na pořízení auta nestačí, bude mít Honzík terapii od Vás. Moc si toho vážíme a přejeme hodně zdraví a lásky.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  28. 12. 2022 21:28
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  25. 12. 2022 23:24
DobroDárce
300 Kč  •  22. 12. 2022 18:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat