Ahoj, jmenuji se Anna Kelblová. Abych se krátce představila, je mi 17 let, bydlím v Újezdě u Brna a miluji dokumentování všeho kolem sebe, pomocí fotek a videí. Jsem také studentkou střední umělecké školy, aktuálně třetího ročníku, oboru film. V rámci studia mám každý půlrok klauzurní zkoušky, kdy mým úkolem je odevzdat projekt, tedy krátký film na určité zadání. Ještě před začátkem studia na umělecké škole jsem se umění věnovala téměř pořád. Moc mne bavilo chodit ven a fotit přírodu nebo své kamarády na jakékoliv akci, natáčení vtipných videí a další. Problém je v tom, že na to nemám určité prostředky. Můj otec má kameru, která je stará asi deset let. Fotit a natáčet se na ni samozřejmě dá, koneckonců nemám jinou možnost. Ovšem když jsem se dostala třeba do házenkářské haly fotografovat zápasy, tak fotografie nedosahovaly potřebné kvality a ta je zde potřeba, protože u vašich skromných projektů vám na kvalitě až tak nezáleží…
Horší to je ve škole, kdy je projekt skutečně hodnocen komisí a odbornou porotou a jejich hodnocení zní jako: „Nápad a myšlenka filmu je velice dobrá, ovšem to nemůžeme říct po technické stránce.“ Pak třeba Váš film nemůže být promítnut v kině, jako ukázka práce, protože nedosahuje dostatečné kvality. Nebo máte nehezké známky z cvičení, protože není tak dobré, jako ostatních spolužáků (…)
Rozhodla jsem se s tím něco dělat. S pány učiteli oboru film jsem konzultovala výběr nové, kvalitnější kamery a zároveň tedy fotoaparátu. Na eshopu Fotoškoda jsem námi vybranou kameru našla se studentskou slevou, tedy za 50 000,-. Uvedená cena je cena pouze těla fotoaparátu, takže zbývajících 8 000,- využiji na koupi objektivu. Je to na mne poměrně dost peněz. Našla jsem si brigádu, jako výpomoc v kuchyni, ovšem to mi nestačí. Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet tuhle stránku, Donio. Ostatní žáci na škole Donio použili nebo používají své projekty, tak jsem se to rozhodla také zkusit.










