Rusko vyvolalo katastrofu obřích rozměru. Ztráty na životech lidských i zvířecích jsou ohromné. Během válečného konfliktu je zpustošeno spousta obydlí. Doslova srovnána se zemí.
Další ohromnou katastrofou je teroristicky protržení přehrady. Tisíce domů byly zaplaveny vodou. Voda, ale zdaleka není takový problém, jako odklízecí práce bahna, vysoušení obydlí.
Český voják na Ukrajině správně řekl:
Často se tento princip parafrázuje i jako:
"Když něco vypadá jako kachna, chodí to jako kachna a kváká to jako kachna, je to kachna."
- Fakta:- Rusko napadlo Ukrajinu
- – přehradu měli pod kontrolou rusáci
- – přehradu zaminovali rusáci už na podzim
- – přehradu začali napouštět rusáci na maximální hodnoty někdy na začátku března, kdy také očekávali začátek ukrajinské ofenzívy
- – rusáci se stáhli z pravého břehu Dněpru a v dohledné době se tam nedokáží a nechystají vrátit
- – rusáci museli střežit celý břeh Dněpru, protože
- – Ukrajinci se chystají v brzké době Dněpr překročit, v některé fázi ofenzívy
- – pro rusáky je velice výhodné tam vytvořit překážku, pro Ukrajince velice nevýhodné
- – Ukrajinci potřebují být schopni řeku překračovat tam i zpět za války i po válce
- – celé to zatopené území je ukrajinské území, které chtějí zpět, chtějí na něm žít a pracovat, žijí tam Ukrajinci
- – Ukrajinci musí věnovat spoustu prostředků na záchranu životů a majetku, a budou potřebovat spoustu dalších na poválečnou obnovu
- – rusákovi je to jedno, ten klidně bude vládnout nad spáleništěm
- – Ukrajinci neměli jak přehradu zničit, nemají k ní přístup ani k něčemu takovému žádné prostředky
- – žádná raketa ve výzbroji Ukrajiny nedokáže takhle masivní přehradu takhle poničit
- – Ukrajinci hlavně neměli jediný důvod takhle si přehradu zničit
- – rusáci se neštítí válečných zločinů a jak se ukázalo v mnoha obcích, vyvraždit celé vesnice, včetně ruskojazyčných, kterých je mnohem víc, než průměrný dezolát vůbec tuší
- – rusákovi je úplně jedno, co zničí…
ALE NÁM TO JEDNO NENÍ !!!










