Úspěšně vybráno:

Pomohli jste rodině, které náhle zemřel tatínek

Vybráno 0 Kč 409 067 Kč
od 652 dárců
 -
652 dárců
Celkem se zapojilo
627 Kč
Průměrná výše daru
25 555 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste rodině, které náhle zemřel tatínek

Vybráno 0 Kč 409 067 Kč
od 652 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavlína Brejchová
Datum přidání
16. 10. 2023
Poslední aktualita

27. 12. 2023 12:58

Poděkování

Rádi bychom ze srdce poděkovali všem, kteří nás podpořili v této situaci. Velice si toho vážíme a přejeme všem krásný vánoční čas a mnoho štěstí do roku 2024.

Madlenka, Maxík a Míšánek s maminkou 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Pojďme, prosím, dát Martině naději a zajistit finanční stabilitu na nejbližší měsíce do těžkého začátku. Jménem pozůstalých ze srdce děkuji za jakoukoliv finanční pomoc. 

Komu pomůžeme?

Místo vysněné a zasloužené rodinné dovolené na Rhodosu, se den 27. 9. 2023 stal Martině a její rodině osudným. Po dvou společně strávených dnech u moře její snoubenec dostal nečekaný první epileptický záchvat v životě a byl převezen do místní nemocnice. V pozdních hodinách se Martina s Michalem rozloučila se slovy, že si ho ráno vyzvedne a užijí si zbytek dovolené.

Michalův čas byl ale bohužel vyměřen a Martině ráno sdělili tu nejhorší zprávu. Michal v noci zemřel na infarkt. Mladé mamince pětileté Madlenky, tříletého Maxíka a ročního Míšánka se během vteřiny zhroutil svět a na vše zůstala sama. Nyní se přes veškerou bolest, kterou si prochází, musí potýkat i s nelehkou finanční situací a rozestavěným domem, který se Michal snažil svépomocí sám pro svou rodinu dostavět. Madlenka a její dva mladší bráškové každý večer koukají do nebe a hledají tatínkovu hvězdu na nebi. Milujícího tátu jim bohužel vrátit nedokážeme a prázdnotu s bolestí v srdci neuzdravíme. Peníze sice nikdy nevynahradí milovaného partnera, otce, syna a kamaráda, ale touto cestou bych Vás, všechny, chtěla poprosit o jakoukoliv finanční pomoc, která by naší kamarádce mohla usnadnit alespoň prvních pár měsíců v nelehké životní situaci, než bude schopna začít psychicky fungovat a postavit se na vlastní nohy. 

Rodina doposud nikdy o nic nežádala a je pro ni těžké žádat o pomoc cizí lidi, kterým by nemohli ani osobně poděkovat. Tudíž jsme se rozhodli založit sbírku my, jejich přátelé.

ještě jednou děkujeme!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na částečnou úhradu hypotéky, poplatků ve školce a další potřebné výdaje spojené s domácností a běžným životem na překlenutí těžkého času, který teď Martinu čeká.

Na otázku, proč musel tak náhle odejít mladý člověk, který měl život před sebou, nikdy odpověď nedostaneme. Po návratu jeho nejmladší syn Mišánek udělal první krůčky, kterých se Michal bohužel už nedočkal. My ale věříme, že je to znamení, že Michal shora vše vidí a na svou rodinu dává pozor. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

27. 12. 2023 12:58

Poděkování

Rádi bychom ze srdce poděkovali všem, kteří nás podpořili v této situaci. Velice si toho vážíme a přejeme všem krásný vánoční čas a mnoho štěstí do roku 2024.

Madlenka, Maxík a Míšánek s maminkou 

26. 10. 2023 23:02

Prohlášení a poděkování

na základě předchozí komunikace posílám vyjádření k naší aktuální životní a finanční situaci. Zároveň bych tímto ráda poděkovala všem dárcům, kteří nás chtějí podpořit v této nelehké situaci.

Sbírka, která byla založena mými kamarády, vznikla za účelem (finančního) překlenutí nejhoršího období, které nás potkalo v důsledku úmrtí mého partnera a tatínka našich tří dětí. Michael nečekaně a náhle zemřel na společné rodinné dovolené v Řecku. Moje rodina a kamarádi, kteří jsou při mně od prvního dne mě přesvědčili o tom, že je možné si nechat pomoci prostřednictvím veřejné sbírky, které se v takovýchto případech mohou pořádat. Bohužel nejsem v současné situaci schopna vydělat na všechny rodinné poplatky a výdaje.

Nikdo ani v nejmenším nečekal, že by Michael mohl takto předčasně zemřít, a proto většina mnou vydělaných peněz byla použita na dokončování domu, který jsem sama zakoupila prostřednictvím hypotečního úvěru a zbytek peněz jsem použila na naší osudovou dovolenou.

Co se mých závazků týká, mám v současné době závazek vůči Komerční bance a.s., a to z titulu uzavřené smlouvy o hypotečním úvěru. Celá hypoteční smlouva i dům je pouze na mě. Dále mám závazek z uzavřené leasingové smlouvy na automobil. Dále jsem vázána uzavřenou smlouvou o úvěru (peníze byly použity na rekonstrukci domu). Kromě těchto závazků musím hradit poplatky spojené se službami v domě (elektrika, voda, teplo atp.), mobilní telefon, jídlo a základní potřeby pro mě a mé děti.

Co se mých příjmů týká, pracuji nepřetržitě, jak je v mých silách i po dobu rodičovských dovolených tak, abych zabezpečila svou rodinu. Věnuji se jako OSVČ administrativní činnosti pro oblast ubytování, měla jsem až do minulého měsíce na starost několik ubytovacích zařízení (po úmrtí mého partnera) , ale v současné situaci nejsem schopna tuto zodpovědnou práci vykonávat a přišla jsem tak o významný příjem (na neurčitou dobu). Nyní tedy pracuji již jen jako pojišťovací zprostředkovatel pro pojišťovnu , kdy příjmy z této činnosti jsou odvislé od smluv, které dokáži uzavřít. V současné době je pro mě velmi obtížné scházet se s klienty a uzavírat smlouvy, a proto výdělky z této činnosti budou minimální. Pravidelně nyní pobírám pouze dávky rodičovského příspěvku.

Z těchto výše uvedených příjmů byly hrazeny náklady na dům, hypotéku, leasing na auto a spotřebitelský úvěr. Dům rekonstruoval partner svépomocí postupně, jak peníze dovolily. Stále není dostavěné první patro, fasáda a ani garáž, což se nyní ani nebude určitě dodělávat.

V současné době jsem v péči psychologa, docházím na psychiatrii a nejsem schopna vykonávat svou práci plně tak, jako doposud. Vím, že se časem postavím na vlastní nohy a zabezpečím sebe i své děti nejlépe, jak je v mých silách, ale nyní je to velmi obtížné. Další problém, který narušuje naší finanční stabilitu je úmrtní list, který se bude vyřizovat (z důvodu úmrtí v zahraničí) cca 3 měsíce a který je nutný k žádání o sirotčí důchod.

V současné době je v řešení automobil, který mám na leasing a který si nebudu moci dále dovolit. Možností je refinancování leasingu, vrácení vozidla, anebo výměna za menší vůz. Situace ohledně automobilu však není jednoduchá, jelikož je velmi obtížné zůstat bez automobilu se třemi dětmi a třemi dětskými sedačkami, které se do běžného menšího vozidla nevejdou. Pokoušela jsem se také o změnu školky s městem Loket (tak abych děti nemusela vozit do vzdálenější školky kam chodí dosud), ale psycholožkou mi vzhledem k situaci bylo doporučeno, neměnit dětem, které přišly o tatínka jejich režim a prostředí, ve kterém se cítí bezpečně.

Michael měl exekuce z podnikání, ale tyto exekuce se žádným způsobem nedotýkaly mě a našich dětí, byla to jeho soukromá záležitost, která vznikla ještě před naším seznámením . Sbírka byla založena pouze za účelem zajištění doby, ve které se nyní nacházíme a k uhrazení poplatků, které nejsem schopna bez pomoci uplatit a jsem schopna vše doložit . Sama žádné exekuce nemám a doposud jsem vždy všem svým finančním závazkům dostála řádně a včas.

Děkujeme za podporu

Martina

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 12. 2023 13:03
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  13. 12. 2023 13:54
Laskavý dárce
10 Kč  •  30. 11. 2023 15:54
Velkorysý dárce
10 Kč  •  30. 11. 2023 15:53
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  29. 11. 2023 18:14
DobroDárce
300 Kč  •  24. 11. 2023 12:19
Štědrý dárce
500 Kč  •  22. 11. 2023 6:54
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  17. 11. 2023 20:13
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 11. 2023 20:29
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  16. 11. 2023 19:56
Zuzka
225 Kč  •  16. 11. 2023 10:56
Rodino držte se prosím a ať vám penízky pomohou.
Milý dárce
300 Kč  •  16. 11. 2023 7:00
Laskavý dárce
500 Kč  •  15. 11. 2023 22:42
Milý dárce
300 Kč  •  15. 11. 2023 22:13
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  15. 11. 2023 14:17
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 11. 2023 12:27
Štědrý dárce
300 Kč  •  15. 11. 2023 9:26
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  15. 11. 2023 7:18
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  14. 11. 2023 21:45
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  14. 11. 2023 19:40
Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  12. 11. 2023 6:45
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  11. 11. 2023 13:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat