Sbírka ukončena:

Domov pro nemocného Dominika a jeho rodinu

Vybráno 0 Kč 109 855 Kč
350 000 Kč
 -
128 dárců
Celkem se zapojilo
858 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Hrubešová
Datum přidání
13. 11. 2023
Poslední aktualita

12. 1. 2024 15:55

Poděkování

Naši milí dárcové, hodní lidé a přátelé, 

chtěla bych Vám všem ze srdce poděkovat, že jste se podíleli na našem příběhu, že jste si ho nejen přečetli, sdíleli ho, ale také že jste udělali dobrý skutek a pomohli nám k vybrání finanční částky, kterou bychom bez Vás všech jen tak někde „nedostali“ či nesehnali…
Není pro mě vůbec samozřejmé od kohokoliv něco „dostávat“, a proto si skutečně vážím VÁS všech, kteří jste s námi byli ať fyzicky či virtuálně a fandili jste nám.

Dominikova operace dopadla dobře …na nějaký čas.
Nyní má ale Domča horečky a je velmi unavený, po vyšetření u lékařky jsme se dozvěděli, že ty příznaky mohou být  přidružené k pooperačnímu stavu a budeme doufat, že se nevrátí zpět do nemocnice…
Dominika čekají na jaře příjímací zkoušky na střední školy.
Kdo si na nás vzpomene, může v duchu držet palečky :) 
Nyní Vám přidávám nové fotografie z Vánoc, kdy jsme se snažili udělat klukům krásné Vánoce a snad se to povedlo :)

Koncem roku dostal nejmladší syn Mareček spálu a aftoizní stomatitidu, tudíž se omlouvám, že moje aktualizace chvíli trvala. Bylo to pro všechny celkem náročné období i s Domíkovou operací a hospitalizací…
Doufám a přeji si, aby nejen mé děti byly zdravé… protože ten strach a bezmoc milujícího rodiče, je to nejhorší, co můžeme v životě zažívat a řešit… 

Celá moje rodina Vám všem tímto upřímně moc děkuje za Vaši pomoc… 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Sebrat odvahu a založit sbírku mi nějakou dobu trvalo, ale jelikož jsem maminkou báječného kluka Dominika (15 let)  a jeho bratrů Vojty (8 let) a Marečka (19 měsíců), udělám a vždy jsem pro ně udělala cokoli na světě.

Bohužel jsme došli do bodu, kdy už si sami nedokážeme pomoct a kde běžná lidská píle a pracovitost beztak nepokryjí rány, které nám způsobil biologický otec synů Dominika a Vojtěcha, a díky kterému se stále nemůžeme zařadit do normálního života, byť již máme po svém boku mého nynějšího manžela Dominika, mojí maminku a také malého Marečka.

Dominik se narodil s vrozenou a vzácnou srdeční vadou (Korigovaná transpozice velkých artérií CTGA, Dysrytmie – síňokomorový blok III.stupně, Mitrální insuficience 1.-2. st., trikuspidální insuficience 1.-2.st.), narodil se předčasně ve 34.tt, kdy byl okamžitě po porodu předán na JIRP Neonatologického oddělení ve FN Plzeň. Srdíčko Dominika je úplně jiné, jeho velké cévy nevycházejí ze srdce křížem, ale jsou vodorovně, tudíž si příroda zvolila pro vhánění krve do těla komoru pravou, a ta bohužel není uzpůsobená k tomu fungovat za těchto podmínek kvalitně a celý lidský život.

Již od mého těhotenství jsem byla sledována v Dětském Kardiocentru ve FN v Motole v Praze. Dominik byl velmi omezován lékaři, musel se vyhýbat většímu kolektivu, cestování v MHD, dětským skupinám a do školky mohl začít chodit až v pěti letech.

Kolem třetího roku věku se mu začal jeho  stav zhoršovat, srdíčko mu vynechávalo i na 3 sekundy… Nevěděla jsem, co se s ním děje. I při běžné procházce nebo jízdě na odstrkovadle mě přestával vnímat a padal z odstrkovadla a prolézaček. Okamžitě jsme byli odesláni do Dětského Kardiocentra v Motole a Dominik byl poprvé operován, dostal kardiostimulátor. Do této doby jsme byli naučeni na určitá omezení a neustále jsem Dominika musela hlídat, po implantaci kardiostimulátoru se náš život opět změnil.

Zvýšená péče o Dominika a jeho srdíčko byla vždy velmi náročná. Ačkoli jeho otec raději trávil čas bez nás a nehledal způsoby ani řešení co se bydlení týká, ani si neuvědomoval, co Dominikova srdeční vada obnáší.

Po sedmi letech se narodil druhý syn Vojtíšek. Dominik byl velmi šťastný, že má brášku. Oba porody pro mě skončili fatálně, na ARU, na pokraji smrti. Jejich otec mi nikdy nebyl oporou, jeho rodina už vůbec ne. Neustále celé roky jsem měla vše na svém hrbu já, společně s pomocí mojí maminky a táty, jsem se snažila zvládat finanční potíže. Vždy jsem pracovala. 

Celé tyto roky s ním vedly k domácímu násilí z jeho strany, k ohrožování výchovy dětí. Ačkoli jsem bojovala, jak jen jsem uměla, bránila děti, později i mojí maminku, sama jsem nebyla schopná se vždy ubránit jeho útokům a násilí.

Po rozhodnutí přestěhovat se do Prahy, kde v té době již žila moje maminka, a s rozhodnutím se rozvést, s námi otec dětí šel i sem do Prahy. V té době nás zasáhla další smutná událost- Dominikovo pejsek – canisterapeut (Flat Coated Retriever) nám zemřel. Během 14ti dnů jsem nám, ale hlavně na Dominikovo přání, sehnala psího parťáka – Border Collii, našeho Bartíka.

Naše první bydlení v Praze bylo v Nebušicích, kde Dominik velmi rád navštěvoval místní základní školu a Vojtíšek školku. Ovšem po roce jsme museli hledat nové bydlení kvůli agresi, hluku a alkoholismu otce dětí jsme na žádost majitelů domu, odešli. Tvrdil, že vše již zařídí sám a polepší se. Našel pronájem také v Nebušicích. Vše dojednal. Dominik ale tou dobou trpěl nevolnostmi, neustále zvracel a měl z otce velký strach. Navštěvoval školní psycholožku, která nám velmi pomáhala.  Bývalý manžel tehdy požádal svého otce o finance na kauce na bydlení. Po třech měsících na nové adrese přišel další šok. Majitelka bytu nás přišla obeznámit s tím, že žádný nájem za tři měsíce nepřišel, a že se máme odstěhovat…opět díky otci mých dětí.

Dominik mě často prosil ať otec odejde, i moje maminka ho třikrát vyhodila, ale vždy se vrátil. Za pomoci mojí maminky jsem našla pronájem bytu na Stodůlkách.

Byla jsem zadlužená já, moje maminka i můj otec. Po vyloučení z předchozí domácnosti, jsem našla pronájem bytu na Žižkově.

Konec roku 2019 jsem podala žádost o svěření do své péče i syna Vojtěcha a poté hned žádost o rozvod. V den soudního stání o děti, dne 22. 4. 2020 vše kompletně vyvrcholilo. Manžel byl velice agresivní. Moje maminka vzala našeho pejska a pod záminkou, že ho jde vyvenčit, odešla, ale již po cestě ven volala Policii. Po zákroku Policie byl odveden, vykázán Policií, neměl u nás trvalý pobyt, nicméně dostal zákaz styku se mnou i dětmi po dobu, než bude soud…

Ten den syn Dominik zkolaboval. Byl odvezen sanitkou do FN v Motole, protože je kardiak.

Od pronajímatelů bytu na Žižkově jsme dostali doporučeno, ať se odstěhujeme…a zase vše znova. 

Dostali jsme se do péče Intervenčního centra, OSPODu a Diakonie. Ovšem mě čekalo zase a znova shánět peníze…po rozvodu se mi dostalo pomoci a soucitu od mého tehdejšího kolegy. Zamilovali jsme se do sebe a já teprve poprvé v životě měla pocit, že můžu být milována, s mými syny si hned rozuměl, bral nás na výlety, věnoval se nám, smáli jsme se… Kluci si mého Dominika zamilovali. Vojtíšek ho brzy bral za svého otce a sám vyhodnotil, že otec není jen někdo, kdo je napsán v rodném listu. Dominik mě chránil, hájil mou čest před mým bývalým manželem, ale nikdy to nebylo dost, aby nás nechal být. V té době jsme se tedy znova stěhovali ze Žižkova do Krče, kde jsme našli pronájem bytu.

Avšak můj syn Dominik musel na další operaci srdíčka. Je nepopsatelné, jak vám je, když víte, že někdo bude znova otevírat hrudník vašemu dítěti, a manipulovat s jeho srdcem… Můj partner Dominik mi byl velkou oporou.

Pracovala jsem a pracovala přes veškeré těžkosti s potíže, kdy mi byla diagnostikována Psoriatická artritida (autoimunitní onemocnění způsobené obrovským stresem, bolestí a strachem)… mé vlastní tělo mě začalo likvidovat. Nikdy jsem nic nevzdala. Srdce mého nejstaršího syna bylo vždy prioritou.

Nesu si ale mnoho potíží a závazků vůči půjčkám, které jsem si neustále musela brát. I když už jsem k sobě měla bezva parťáka, minulost se jen tak nesmaže. Společně jsme se rozhodli spolu žít a přestěhovat se zpět na Žižkov, na jinou adresu, kde měli moji synové své kamarády, Dominik základní školu a přátele. Bohužel se za celou dobu našeho soužití, posléze i vstupu do manželství s Dominikem, nepodařilo vymoct dluhy minimálně na výživném od otce mých synů. 

Na poslední adrese na Žižkově jsme byli necelé tři roky, bohužel nám majitelé neustále zvyšovali nájemné a zálohy na služby. Po nehorázném jednání jsme museli uhradit obrovský nedoplatek služeb – údajně podle nich, energie nebyli převedeny na mě, a fakturu mi dodávali poté pouze majitelé vyrobenou pod jejich hlavičkou. Navíc nám ihned po zaplacení zvedli nájemné znova a upozornili, že od září 2023 zvýší energie znova. V té době jsme již měli s manželem Dominikem společného syna Marečka, který se narodil 23. 3. 2022. Syn se narodil předčasně ve 35.tt, s velkými komplikacemi císařským řezem, ihned po porodu jsem byla operována, byla mi odstraněna děloha a ženské orgány, neboť bych už tentokrát nepřežila. Pro masivní krvácení jsem dostala po šesti dnech od operace sepsi do celého těla. V těchto dobách, kdy člověk bojuje o život a má obrovský strach, co bude s jeho dětma, hlavně s Dominikem a Vojtíškem.

S manželem Dominikem jsme oba poctivě pracující. Do práce jsem se na HPP vrátila velmi brzy. V létě roku 2022 bylo trestní řízení s bývalým manžel sice ukončeno, ale dostal jen podmínku a zákaz požívání alkoholu. Toto pro něj nikdy nic neznamenalo. V té době stále pil alkohol a po nocích obtěžoval mě, mého manžela i syna Dominika. Zákaz styku mu byl ukončen s koncem trestního řízení a když už se synem mluvil, tak opravdu velmi nevhodně, často sprostě. Podávala jsem opakovaně Trestní oznámení. 

Dominikovo stav srdíčka se začal zhoršovat. Častěji a častěji začal kolabovat. Jeho pravá komora srdeční přestávala zvládat svou funkci…a mě se ihned vybavili slova lékařů, kteří mi ještě v těhotenství s ním, upozornili, že takto fungovat a s pomocí kardiostimulátoru zvládne komora jen několik let, maximálně cca 15 let..... Podstoupili jsme různá vyšetření, Dominik sám byl konzultován s profesorem Dětského kardiocentra a vše mu krásně vysvětlil i ošetřující lékař docent a primář Dětského kardiocentra, v jehož péči jsme celý Dominikův život.

Moje maminka se ujala denní péče o nejmladšího syna Marečka a hledali jsme vhodné společné bydlení pro naši rodinu a zvířátka. Já nastoupila do práce zpět na HPP a hledala jsem i různé brigády, které by nás vytáhli ze všech těch finančních těžkostí.  Bohužel i můj zdravotní stav se zhoršil, ale nepolevuji. Přišlo rozhodnutí lékařů, že se musí Dominik znova operovat. Musí vymyslet, jak zajistit pravou komoru srdeční…kolabuje skoro ob den. Dostal dočasně léky a čekali jsme na datum operace.

V té době jsem se přestěhovali na Prahu – Východ, kde jsme pro děti chtěli zajistit klid, možnost užít si trochu dětství, vzali jsme si do podnájmu rodinný dům. Děti i my jsme byli velmi nadšení, pejsek si užíval volnosti, kočičky dostali mnohem více prostoru ke skotačení.

V den dalšího soudu s bývalým manželem ohledně mé žádosti o zvýšení výživného, přišel dopis s datem operace, která bude 30. 11., ale jako bonus jsem ten den dostala emailem ve dvou větách výpověď z podnájmu domu… S udáním důvodu, že majitelé chtějí vrátit dům.

Momentálně se snažím ustát všechny rány života, posttraumatický syndrom, podala jsem různá trestní oznámení na bývalého manžela – například za neplacení alimentů ( nyní v řešení), a jelikož má syn být před operací v karanténě a měsíc poté taky, a s nadcházejícími Vánoci, musíme opět řešit bydlení… Mysleli jsme si, že se jednou budeme stěhovat naposled, a to do svého vlastního bydlení… Nyní nám běží výpovědní lhůta, ale mnohem dříve bude potřebovat Dominik klidné zázemí před operací, po operaci, celá tato doba bude dobou vánoční, a my jsme se ocitli již bez možností dalších úvěrů na stěhování, bez hotovosti, bez úspor, skoro bez auta, které nám dosluhuje, a jelikož je Dominik odkázán na naši péči, dopravu a hlavně on i celá naše rodina si přeje bydlet… odhodlala jsem se uspořádat sbírku.

Mnoho přátel mě podpořilo v založení této sbírky. Doufám, že Dominikovo srdíčko a náš těžký osud někoho zaujme a budeme mít šanci dát Dominikovi a jeho bratrům klidný domov. 

Komu pomůžeme?

Domčův zdravotním stav jsem znala již před jeho narozením. Ve 13.tt mi byla při genetickém vyšetření zjištěna vrozená srdeční vada plodu… Chtěla jsem vědět víc, opakovaně jsem se s lékaři radila, jezdila jsem do Dětského kardiocentra v Praze v Motole. Ve 24.tt mi bylo sděleno, že je moje miminko schopné se narodit, otázkou bylo, zda bude schopný po porodu žít se svým vlastním krevním oběhem, zda se cokoli nepřihodí, ale že nebude upoután na lůžko jako postižený po zbytek života, že má velké naděje na život. Já ani na okamžik nepřemýšlela o tom, že bych podstoupila ukončení těhotenství.

Ke konci těhotenství jsem začala krvácet a ihned jsem odjela do porodnice v Plzni, kde věděli o Domíkově srdeční vadě. Domík se narodil přirozeně, po těžkých jedenácti hodinách, nezajímalo mě nic jiného, než aby byl Domík v pořádku. Stálo kolem mě mnoho lékařů a studentů, chtěla jsem, aby takto specifickou srdeční vadu, znalo více studentů a nezakázala jsem jejich přítomnost. Po porodu mi syna hned odvezli na JIRP – dětskou neonatologii, byl hlídán a připojen na přístroje, aby se zachytili případné potíže a komplikace po porodu. Já jsem sama skončila na gynekologické JIP s masivním krvácením, reoperací a transfúzí. Ale prvořadý pro mě byl můj chlapeček. 

Naše běžné dny po propuštění z porodnice byli náročné, zvláštní, jiné…žádné mateřské malichernosti jsem si nemohla připouštět. Synovu srdeční vadu jsem začala aktivně studovat, musela jsem sledovat jeho barvu pleti, srdeční tep, měřila jsem mu pulsy každou chvílí a vše se točilo jen kolem Domíka. Byla jsem přesto velmi šťastná, že žije a že tu je se mnou. Jak jsem již psala, Domík rostl dobře, ale špatně jedl. S jeho srdeční vadou se často vážou další zdravotní potíže, právě i gastro potíže. Domík nesměl mezi děti, lékaři se obávali jakékoli infekce, která by napadla jeho srdíčko. Nesměl sportovat závodně. Školku nám dovolili až když bylo Domčovi 5 let. Domča byl odmalička velmi přátelský, neměl problém se kdekoli socializovat. V té době mi velmi pomáhal můj otec, který toho času odcházel do důchodu. Pracovala jsem aktivně od Domčovo dvou let, svého času jsem měla denní i noční práci. Po té mi selhala ledvina a byla jsem kompletně vyčerpaná,  musela jsem jednu práci obětovat. 

Domíkovi jsem věnovala veškerou péči mimo svojí práci. Dnes Domčovo běžný den vypadá následovně…naštěstí může chodit do normální základní školy, bohužel je často nemocný. Jelikož má prevenci infekční endokarditidy, musíme ho chránit před větším infektem. Dominik je nyní úžasný mladý dospívající muž končící základní školu. I po této stránce bychom mu rádi domluvili nějaké doučování, když bude dlouhodobě nemocný po operaci, ale bohužel nejsem schopná mu finančně doučování zajistit. Dominik smí poslední rok navštěvovat fotbalový klub, kde hraje se svými týmovými parťáky za křesťanský klub na Vinohradech. Trenéři i celý tým znají Dominikovo potíže a jsou k němu velmi vstřícní a ohleduplní a zároveň velmi přátelští. Jeho vadu mu nepředhazují, lidsky ho přijali. Dominikovým snem je samozřejmě být slavný fotbalista. Sám ale ví, že nejdůležitější pro nás je jeho srdce, jeho zdraví, najít řešení a aby žil plnohodnotný život a dospěl v zodpovědného a férového muže.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na naše stěhování, na kauce, které bývají velmi vysoké, rezervace, prvotní nájemné, na koupi postelí pro kluky, a dalších nezbytných rodinných výdajů, na zaplacení doučování pro Dominika, na zaplacení Školy v přírodě a jelikož nám dosluhuje auto, tak i na jeho případnou opravu, abychom mohli Dominika bezpečně vozit na vyšetření. 


Prvotně a životně důležité je naše bydlení.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

12. 1. 2024 15:55

Poděkování

Naši milí dárcové, hodní lidé a přátelé, 

chtěla bych Vám všem ze srdce poděkovat, že jste se podíleli na našem příběhu, že jste si ho nejen přečetli, sdíleli ho, ale také že jste udělali dobrý skutek a pomohli nám k vybrání finanční částky, kterou bychom bez Vás všech jen tak někde „nedostali“ či nesehnali…
Není pro mě vůbec samozřejmé od kohokoliv něco „dostávat“, a proto si skutečně vážím VÁS všech, kteří jste s námi byli ať fyzicky či virtuálně a fandili jste nám.

Dominikova operace dopadla dobře …na nějaký čas.
Nyní má ale Domča horečky a je velmi unavený, po vyšetření u lékařky jsme se dozvěděli, že ty příznaky mohou být  přidružené k pooperačnímu stavu a budeme doufat, že se nevrátí zpět do nemocnice…
Dominika čekají na jaře příjímací zkoušky na střední školy.
Kdo si na nás vzpomene, může v duchu držet palečky :) 
Nyní Vám přidávám nové fotografie z Vánoc, kdy jsme se snažili udělat klukům krásné Vánoce a snad se to povedlo :)

Koncem roku dostal nejmladší syn Mareček spálu a aftoizní stomatitidu, tudíž se omlouvám, že moje aktualizace chvíli trvala. Bylo to pro všechny celkem náročné období i s Domíkovou operací a hospitalizací…
Doufám a přeji si, aby nejen mé děti byly zdravé… protože ten strach a bezmoc milujícího rodiče, je to nejhorší, co můžeme v životě zažívat a řešit… 

Celá moje rodina Vám všem tímto upřímně moc děkuje za Vaši pomoc… 

23. 12. 2023 9:19

Veselé Vánoce 🎄🎁🙏

Chtěla bych vám všem, hodným lidem a štědrým dárcům, ze srdce ❤️ poděkovat.

Nic takového totiž není žádná samozřejmost a já si to uvědomuji a proto mě těší, že ještě existují dobří lidé…

Věřím, že až se zase vzpamatujeme ze všech ran od života, že i my budeme moci pomáhat… ať psychicky či fyzicky.

Dominik a bráškové Vojtíšek a Mareček se už moc těší na Štědrý den a my si hlavně přejeme, aby naše děti byly zdravé a šťastné… Pro rodiče není nic důležitějšího, než zdravé a spokojené dítě.

Proto vám všem dnes přejeme krásné a klidné prožití svátků vánočních 🎁🎄❤️

Hlavne to zdravíčko, štěstí, spokojenost a ještě lepší vstup do nového roku.🥳❤️

Buďte na sebe všichni opatrní a mějme se rádi… čas je tak nezastavitelný a velmi vzácný… Děkuji 🙏🙏🙏❤️

1. 12. 2023 13:25

Srdce na správném místě ❤️

Chtěla bych poděkovat všem dosavadním dárcům. Jsem opravdu vděčná,že stále mezi námi existují hodní lidé se srdíčkem na správném místě…

Ale také bych Vám ráda sdělila, že Dominikova operace proběhla 29. 11., bohužel se neobešla bez komplikací, trvala nakonec skoro 5 hodin,  ale lékaři z Dětského kardiocentra jsou neuvěřitelní kouzelníci a úžasní lidé zároveň a umí si se vším poradit.

Poté byl Domča sledován na ARU v umělém spánku, na podpoře dýchání a krevního oběhu,což mě jakožto jeho maminku podlomilo…jedním z rizik je poškození mozku, což věříme, že nenastane…Domík byl nyní přeložen na JIP…❤️ O dalším vývoji vás budu informovat…

Moc Vám všem děkuji…🙏

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  11. 1. 2024 14:41
Laskavý dárce
500 Kč  •  11. 1. 2024 10:46
Štědrý dárce
600 Kč  •  10. 1. 2024 21:41
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  9. 1. 2024 18:11
Velkorysý dárce
200 Kč  •  9. 1. 2024 0:07
Dobrosrdečný dárce
400 Kč  •  7. 1. 2024 14:46
DobroDárce
150 Kč  •  6. 1. 2024 10:24
DobroDárce
100 Kč  •  4. 1. 2024 13:54
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  3. 1. 2024 21:24
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  2. 1. 2024 9:35
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 1. 2024 20:52
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 12. 2023 22:10
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  28. 12. 2023 23:21
Marie Švajková
300 Kč  •  28. 12. 2023 11:14
Je smutné jaké občas jeden člověk zažívá trápení a nejhorší je , když jsou v tom děti . Přeji Vám hlavně sílu vše zvládnout a to zdravíčko . Musíte bojovat a věřte , že to zvládnete .
DobroDárce
200 Kč  •  27. 12. 2023 21:02
Štědrý dárce
3 246 Kč  •  25. 12. 2023 15:57
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  25. 12. 2023 9:28
Štědrý dárce
900 Kč  •  23. 12. 2023 11:05
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  22. 12. 2023 1:33
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  21. 12. 2023 16:23
Štědrý dárce
600 Kč  •  21. 12. 2023 10:20
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 12. 2023 18:20
Dárce, který je pro každou dobrost
7 934 Kč  •  18. 12. 2023 15:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat