Dominik se narodil jako zdravý chlapec. Nic nenasvědčovalo tomu, že se narodil s vážným, geneticky podmíněným, nervosvalovým onemocněním. Vyvíjel se jako každé zdravé dítě. Naučil se sedět, lézt po čtyřech, chodit, běhat, plavat, jezdit na kole a spoustu dalších běžných věcí. Kolem jeho sedmi let se mi začal zdát oproti svým vrstevníkům malinko nemotorný a při chůzi začínal výrazněji našlapovat na špičky. Navštívili jsme lékaře v domnění, že Dominik rychle vyrostl, nestihly se mu natáhnout šlachy a pár rehabilitací to napraví.
Během krátkého vyšetření bylo ovšem vyřčeno podezření na svalovou dystrofii. Následné krevní testy potvrdily, že se opravdu jedná o vážné svalové onemocnění, které je nutné specifikovat na základě genetických testů. Na výsledky, které diagnózu potvrdily jsme čekali téměř dva roky. V této čekací době, která se zdála být nekonečná jsme podstoupili ještě další vyšetření, které nemoc bohužel také potvrdily. Celou tuto dobu jsem již sháněla na internetu veškeré informace, protože o těchto onemocněních jsem nevěděla vůbec nic a v naší rodině se nikdy nic podobného neprojevilo. I když jsem stále věřila, že se všichni pletou, Dominikův zhoršující stav mě přesvědčil a já musela uvěřit.










