Když se nám v roce 2016 měl narodit Dominiček, moc jsme se těšili na nový přírůstek do rodiny. U porodu došlo ke komplikacím a Dominik po narození nedýchal. Byl oživovaný několik desítek minut a prodělal těžkou hypoxii. Byl odvezený na řízenou hypotermii do Brna, kde ležel několik týdnů a bylo mu zjištěno velké poškození mozku. Celý oběhový systém mu selhal a musel být nějakou dobu na všech podpůrných přístrojích. Diagnóza zněla Hypoxicko ischemická encefalopatie. To jsme ještě netušily co nás všechno čeká a doktoři nám moc nadějí na zlepšování stavu nedávali.
Rozhodli jsme se to nevzdat a začali pravidelně intenzivně rehabilitovat, navštěvovali různé odborníky napříč republikou a terapie. Díky tomu se Domča od malička stále zlepšuje a dělá neuvěřitelné pokroky. Nyní je mu šest let. Má DMO, kvadruparézu a kombinované postižení, epilepsii, zavedený peg na krmení do břicha hadičkou, mikrocefalii a další zdravotní problémy. I přes to všechno je moc šikovný, rozumí všemu kolem něj s čím se setkává, lozí po kolínkách, učí se pomaličku chodit s chodítkem s dopomocí, začíná říkat první jednoduchá slovíčka, díky kterým se vcelku domluví a učí se jíst pusou, ale to jde vzhledem ke komplikacím s aspirací hodně pomalu. Jde na něm vidět jak by strašně moc chtěl dělat vše co jeho vrstevníci a jeho o dva roky mladší sestřička, která je pro něj obrovským tahounem,











