Sbírka ukončena:

Dobročinný běh pro radost

Vybráno 0 Kč 1 600 Kč
200 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
800 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
70 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dobročinný běh pro radost

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Agnese z.s
Datum přidání
30. 8. 2023

Představení sbírky

Ahoj jmenuji se Eva a již léta pomáhám matkám v tísni a pořádám spolu s kolegy více jak 6 let Mikulášskou nadílku pro nemocné děti do nemocnice, pro seniory v domově důchodců a v posledním roce taky již pro uživatele Domova Horozont Kyjov-osoby s tělesným postižením.

Když před více jak 2 lety na konci června, kdy přišlo tornádo do Mikulčic a okolí, a já se aktivně od prvního dne s přáteli zapojovala do pomoci, jsem potkala úžasného kamaráda Kubu.

Byl jeden z těch, které tornádo zasáhlo a potřeboval pomoc. I přesto všechno, co je potkalo, nás dokázal podpořit v naší pomocí v oblastech. Díky úžasné vytrvalé partě mých kamarádek a ostatních přátel jsme do postižených oblastí vařili a účastnili se na přípravách akcí v zasažených oblastech téměř až do jarních měsíců.  V pomoci jsme vytrvali téměř 10 měsíců. Byla jsem taky jedna z těch co darovaly své osobní auto zasaženým. 

Abych mohla pomáhat trvale a přinášet radost více pacientům, rozhodla jsem se založit naší malou neziskovou organizaci Agnese z.s a splnit si i svůj sen. Pomáhat všem těm, co to potřebují.

Velké díky za tohle patří nejen Kubovi, ale i přátelům a kolegům, co mě v tomto velmi podporují a účastní se akcí semnou. Bez jejich pomoci bych to nezvládla. 

Díky Kubovi jeho podpoře jsem spolu s kolegy mohla splnit nejen mikulášskou nadílku pro 650 pacientů ale i vánoční přání jednomu z uživatelů Domova Horizont. 

Na základě vánočního přání a spousty radosti, kterou z dárků měli, jsme se společně s Kubou rozhodly uspořádat 1.rocnik Benefičního běhu pro radost na podporu všech uživatelů Domova Horizont.

Běh se koná 30. 9. 2023 v krásném prostředí Slovanského Hradiště vykopávky Mikulčice.

Trasy budou rozdány do dvou kategorií pro zdatné běžce 5 km a trasa 3 km bude vhodná i pro maminky s kočárky, vozíčkáře a děti. Obě trasy povedou k lávce přes řeku Moravu se symbolickým proběhnutím na Slovenskou stranu.

Startovné je dospělí 200.- a děti od 10 let 100,-

Bude připravena bohatá Tombola a zábavné dopoledne pro celou rodinu.

Edit:*****************

Běh proběhl a splnil svůj účel.zábava byla po celý den. Radost a usměv všech uživatelů byla k nezaplacení.

ted připravujeme Mikulašskou a vanoční nadilku,přijdejte se k nám a přispějte a dělejte radost s nama.

Stačí opravdu malá částka a my z ní vykouzlíme obrovskou radost.

připravujeme opět více jak 600 baličku plných sladosti a drobností .

Za každý i maličký dar jsme vděční. Bud zde nebo přímo na naš učet. 321664342/0300 nebo 263651702/0600

Moc děkujeme :)

Veškerý výtěžek z akce půjde na dárky a potřeby na Mikulášskou a vánoční nadílku a podporu uživatelů Domova Horizont a dětem do nemocnice. Vše budeme sdílet na sociálních sítích. Předání symbolického šeku panu řediteli přímo na místě akce.

Přispět na dárek můžete i tím že zaplacením symbolického „startovného“  a běžet v rámci celé ČR.

Pomozte nám splnit sen o dárků pro uživatele Horizont.

Moc vám za každý příspěvek děkujeme. A využijeme ho do poslední koruny potřebným. 

Eva 

Agnese z.s

Komu pomůžeme?

Svojí účasti na dobročinném běhu pomůžete organizaci Agnese z.s aby mohla udělat bohatou nadílku pro uživatele Domova Horizont-osoby s tělesným postižením. A nakoupit jim dárky ty, které si opravdu přejí a splnit jim i to nejtajnější přání. Kdy právě oni věří na zázraky. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na Mikulášskou nadílku a vánoční dárky pro osoby s tělesným postižením a nemocné. Taky pro děti do nemocnice, které nemůžou být na Vánoce doma. Taky pro seniory do Domova důchodců, na které se občas zapomíná. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 9. 2023 8:10
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  30. 8. 2023 13:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat