Dívčí katolická střední škola

VZDĚLÁVÁME – SOCIÁLNĚ DOPROVÁZÍME – ZAMĚSTNÁVÁME

7 Vytvořených sbírek
260 914 Kč Celkem vybráno

Aktuální sbírky

Ukončené sbírky

Aktuality

Více o organizaci

Jsme škola pro mentálně či fyzicky handicapované a sociálně ohrožené dívky. Slabší připravuje pro samostatný život, zdravější pro budoucí povolání pečovatelky – Pracovník v sociálních službách.

Vzděláváme dívky bez funkčního rodinného zázemí, z dětských domovů, diagnostických ústavů, ze sociálně ohrožujícího prostředí a v ohrožení jinými sociopatologickými jevy.  Studují u nás také děvčata s poruchou autistického spektra, neslyšící nebo na vozíčku. Ta zdravější se po absolvování školy stávají kvalifikovanými pečovatelkami. 

Jako pečovatelská škola jsme založili i pečovatelskou firmu, která se stará o čtyřicet klientů, většinou seniorů, v jejich domácnostech po celé Praze. Studentky si tak povinnou odbornou pečovatelskou praxi splní přímo ve školní firmě, některé absolventky v ní po škole rovnou najdou zaměstnání. 

Pro naše absolventky s handicapem jsme založili školní chráněnou dílnu. Dívky tak po škole nemusí doma pasivně čekat na invalidní důchod, ale mohou chodit do školního chráněného zaměstnání, být v kolektivu, něco nového se naučit, žít život, který má obsah a smysl.

Rychlé kontakty

Web: https://divciskola.cz/
E-mail: divciskola@divciskola.cz
Telefon: 221 108 268

Sociální sítě