Úspěšně vybráno:

Dali jste Pavlíkovi devátý život

Vybráno 0 Kč 15 130 Kč
od 49 dárců
 -
49 dárců
Celkem se zapojilo
309 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dali jste Pavlíkovi devátý život

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Irena Tůmová
Datum přidání
30. 5. 2023
Poslední aktualita

25. 9. 2023 14:44

Dobojovali jsme 😿💔

Ale i tak těch 7 měsíců navíc, se kterými nám pomohlo spousta úžasných lidí nejen přes Donio 💞 stálo za to 🙏🏻🐈.Děkujeme.

🖤Pavlíček *jaro 2009 – 23. 9. 2023🖤

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Pavlík a někdy teď v květnu by mi mělo být 14 let. Jsem za to tak rád, protože ještě začátkem tohoto roku jsem si myslel, že mi už 14 ani nebude :-(

Narodil jsem se tedy před 14 lety, jako neplánované vesnické koťátko které mělo zůstat ponechané svému osudu, aby se o sebe postaralo samo. Naštěstí se mě včas ujali dobří lidé a našli mi prima bydlení v kočičí partě, kde jim chvilku předtím zemřela nejstarší kočička a po mně chtěli, abych je rozveselil. No býval jsem v mládí pěkné lumpačisko, co vám mám povídat…

A tak čas běžel, krásně jsme si žili, jen se v naší partě občas někdo vystřídal , naposledy odešli loni na jaře můj starší kamarád Kubíček na ledviny a před vánoci Kačenka, oběma bylo asi 17 let. Ani se mi nechce věřit, že jsem teď já stařešina naší party.

Jenže nedlouho po té, co nás Kubíček opustil, jsem začal občas zvracet, jen takovou vodu, panička mě hned vzala k paní doktorce a ta usoudila, že mám asi problém zbavit se chloupků v bříšku, protože jsem neměl rád takovou tu pastu, co by tomu měla pomoci. Jenže lidičky, mě prostě vůbec nechutnala, nechápu, že můj mladší kamarád Mates, by ji klidně slízal celou tubičku. V létě jsem ale byl ještě hravý a čiperný, moje nejoblíbenější hra je chytání zrcátkových prasátek na zdi. Mezitím se začala zhoršovat babička Kačenka a do naší party ještě přibyla postarší trojbarevka Amálka, která musela denně brát léky na epilepsii. Panička měla tedy starostí dost a dost a já sice jedl a jedl (i když jsem také velký mlsoun), ale k tomu občas zvracel a pak už si panička všimla, že jsem trochu pohubnul. Vyrazili jsme opět k paní doktorce, ta mě píchla a zkontrolovala mou krev, vše důležité (játra, ledviny) bylo v pořádku, jen prý jsem malinko chudokrevný a výsledky ukázaly zánět, tak jsem dostal pilulky…. Polovina naší party – Kačenka, Amálka a já – už byla skoro jako lazaret, dokola samé pilulky. Kačenka se léčila s ledvinami, takže navíc měla infuze a každou chvilku veterina. Já už jsem si pak ani tolik nehrál, hodně jsem spal, sice jsem jedl, ale zvracel a hubnul. Občas jsem tedy jel k paní doktorce také, ale ta pořád myslela, že se stále nemůžu zbavit těch chloupků v bříšku, kromě pasty jsem dostal další vitamíny a doplňky. Kačenka bohužel zanedlouho odešla za Kubíčkem  a panička se potom konečně dozvěděla o výborné klinice a rozhodla se vzít mě tam, protože nechtěla přijít i o mě, už jsem mezitím zhubnul na 2,5 kg  a navíc podle ní jsem ještě mlaďoch a tu 18tku bych mohl trumfnout já. Lidičky, tam byl šrumec, hned mi fotili bříško, potom mi ho oholili a ještě mi po něm jezdili něčím studeným, aby nakonec zjistili, že mi v bříšku roste něco, co tam vůbec nemá být a nemůžou to sice vyndat, ale můžou mě léčit a prý to u kočiček zabírá docela dobře.

A tak začali hned, prý se tomu říká chemoterapie, nechali si mě tam, vyspal jsem se v boxíku a pacičkou mi do tělíčka proudila nějaká zázračná vodička. A když si mě panička vyzvedla, tak jsem k tomu dostal ještě plno pilulí. No a takhle tam jezdíme na návštěvu každé 3 týdny, nejdřív si tam  chvilku poležím na takovém příjemném polštářku,ukážu paní doktorce bříško a ta mi po něm jezdí, je to jako masáž, ale potom mě zase píchnou, to už se mi nelíbí, ale dělám hrdinu, mám tam na klinice dobrou pověst, jako slušný rozumný kocourek. Občas se se mnou totiž autem svezou i kočičky z Hošteckého útulku a ty mi tam tedy dělají pěknou ostudu, perou se a vřeští .

Já se začínám naštěstí lepšit, postupně jsem přibral, už mám 4 kg a začínám si ráno, když mám brát pilule hrát s paničkou na babu a také ukazuji té mé bandě, kdo je doma šéfem. Jediný problém je, že léčba je dost nákladná a panička už má poněkud napnutý rozpočet, protože od loňska z naší party stále někdo marodil a také už delší dobu nemá úplně pravidelné příjmy. Ale určitě mě nechce hodit přes palubu, protože když já se cítím lépe a uzdravuji se,  tak za to prý každá koruna stojí  A tak bych vás chtěl moc poprosit, jestli byste nám trošku nepomohli s úhradou veterinární péče i pilulek, které musím denně baštit. Z celého kočičího srdce vám děkuji za každou korunku 😽😽😽

Komu pomůžeme?

Pomůžeme kocourkovi Pavlíkovi s úhradou již probíhající chemoterapie a léků, které musí pravidelně brát. Léčba začala již v únoru a není jasné, jak dlouho bude trvat, ceny jednotlivých chemoterapií se mění podle aktuálního stavu kocourka. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Částka bude využita na uhrazení nákladů za veterinární léčbu, další odběry a vyšetření a léky. Bohužel nyní nelze odhadnou, jak dlouho léčba potrvá, protože její další průběh se bude odvíjet od výsledků kontrol a stavu Pavlíčka…

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

25. 9. 2023 14:44

Dobojovali jsme 😿💔

Ale i tak těch 7 měsíců navíc, se kterými nám pomohlo spousta úžasných lidí nejen přes Donio 💞 stálo za to 🙏🏻🐈.Děkujeme.

🖤Pavlíček *jaro 2009 – 23. 9. 2023🖤

31. 7. 2023 11:20

PODĚKOVÁNÍ 😽

Moc s Pavlíkem děkujeme všem úžasným a hodným lidičkám s otevřeným srdcem  💞 Ani jsme nečekali, že se taková částka sejde, vaše příspěvky, pozdravy a přání k uzdravení nás opravdu dojaly 😽

Pavlíček se od středeční návštěvy na veterině zase zlepšil, chůzi má sice stále trochu nekoordinovanou, ale skáče už zase i na postel, je komunikativní, má zájem žít  💝 I díky vám se budeme snažit, aby si každý den svého 9. života užil , co nejlépe 🫶🙏 

26. 7. 2023 20:59

Aktuálně od Pavlíčka 🐈

Dnes byla plánovaná další chemoterapie, ale protože nebyl v poslední době Pavlík ve své kůži, předcházelo jí důkladnější vyšetření než obvykle. Žaludek je přímo ukázkový, ledviny a játra bohužel ukazují změny, ale zatím nic děsivého. Horší je změna na očičku a nekoordinovaná chůze, takže se paní doktorka obává, že „vetřelec“ napadá i nervovou soustavu 😿 Pája je ale bojovník, statečně bez řečí se nechal zrentgenovat, sono bříška si zase užíval jako masáž a ani nemňouknul při odběru krve 😽 Proto se jen tak nebudeme vzdávat a budeme vděčni za každý den, který si může statečný kocourek na tomto světě užít a to i díky vám, kteří jste přispěli na jeden obyčejný kočičí život, opravdu MOC DĚKUJEME😽Rovněž i všem, co sdíleli náš příběh a kterým ani nemůžeme osobně poděkovat.💝Držte nám palce i nadále😽🫶🙏

14. 7. 2023 12:23

ZPRÁVY OD PÁJI 🐈

Měli jsme velikou radost, kolik úžasných lidí přispělo na mou „7edmičkovou“ výzvu, kolik sdílení a milých vzkazů pro jednoho staršího zrzečka…😻Moc a moc děkujeme, já i panička😽 Ale od včerejška jsem zase smutný 😿 Nejdříve si panička všimla, že mám občas nestejné zorničky, potom jsem kvíknul při doteku na bříško a předevčírem jsem trošku pokulhával, no a tak mě včera vzala neplánovaně na výlet na Veterinární klinika Maradovi, nebyla tam zrovna má paní doktorka, ale jiná, tak jsem se jí také předvedl, jak jsem vzorný pacient a jak rád si nechávám prohlížet bříško.

A bohužel viděla to, co se začalo ukazovat minule, žaludek už mám krásný (bylo vidět i jak jsem se pěkně napapal), ale ledviny a játra se jí už tolik nelíbily 😿 Ten ošklivý vetřelec se mě nechce pustit 🙀 Ale my se jen tak nevzdáme, chci abych si ten svůj 9. život, s kterým mi i vy pomáháte, co nejdéle a nejlépe užil… Váš Pavlík🐾

23. 6. 2023 17:37

Pavlíkovo hlášení o 7. chemošce

Čauky mňauky lidičky😽, tak si vám musím postěžovat, ve středu jsem byl zase donucen jet na veterinu. A ta zrada už ráno 🙀 Já jsem totiž chytrý kocourek a tak jsem už před časem přišel na to, že když se každé ráno schovám pod gaučem, tak nedostanu hned prášek 😼. Jenže panička mě přelstila, už v úterý večer mi zavřela dveře od mého pokojíčku, takže jsem se jí ráno, když začala tahat přepravku, schoval aspoň za dveře, tam mě ovšem hned čapla, holt jsem ji asi podcenil 😾. Tak jsem se aspoň natruc v přepravce počural. Cesta byla hrozná, i když jsem měl přes přepravku mokrou utěrku, bránící mi navíc ve výhledu, byl jsem dočista pečený ☀️. V čekárně jsem tedy dával najevo, jak moc jsem naštvaný, ani nabízené vody z misky jsem se nedotkl. Jel jsem tam s malým Felím z Hošteckých koček, ale ten byl tak vykulený, že se ani nepřidal k mému protestu…Paní doktorka se mi pak snažila vylepšit náladu mou oblíbenou masáží bříška, trvalo to tentokrát o něco déle, pochválila sice můj žaludek, jenže zase se jí nelíbilo něco na játrech i ledvině 😿. Takže mi vycucli ještě více krve než jindy. Já se ovšem umím chovat jako inteligentní a statečný kocourek, tak jsem to vydržel.
Pak jsem si až do odpoledne pospal v boxíku s hadičkou v pacičce, než si pro mě panička zase přijela. Krev prý dopadla dobře, ale píchli mi kvůli té ledvině ještě něco do zadečku, jsem já to ale chudák 🙀.
I když se mi ty výlety moc nelíbí (prý mi ale pomáhají, už jsem dokonce zase přibral – svaly samozřejmě 😹), tak vám chci za sebe i za paničku moc poděkovat 😽, že nám pomáháte sbírat na mě korunky. Jsem prý do slova a do písmene „drahoušek“, ale stojím za to, no ne 😻?No, tak jsem si tu trochu postěžoval a za měsíc tam prý jedu zase..... Držte mi palečky i pacičky 🐾 Váš Pavlík.

5. 6. 2023 15:29

Pozdrav od Pavlíka 😽

Milí lidičkové, moc vás zdravím a moc děkuji. Po prvním týdnu máme skoro 3 000  💞 a sdílení na FB kolem 150. Já vám byl minulý týden zase u paní doktorky, no byl jsem statečný, ale ukážu vám svou modřinu na pacičce 😿.

Tak jsem doma trošku trucoval a když mi panička chtěla nacpat ty fuj tabletky, co vypadají jako kočkolit, tak jsem ji trošku počůral. No říkala, že jsem pěkný pacholek, ale dlouho se na mě nezlobila a já také ne, hezky jsem si k ní vlezl do postýlky, i když už tam překážel Mates s Amálou 🙀 

Tak ještě jednou děkuji a zase se vám brzy ozvu 😽 Váš Pavlík ❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Jana V.
450 Kč  •  29. 7. 2023 9:12
Ještě za 5 minut konce sbírky posílám pár korunek Pavlíčku, držte se!
Velkorysý dárce
170 Kč  •  29. 7. 2023 9:06
Milý dárce
178 Kč  •  29. 7. 2023 8:58
Velkorysý dárce
177 Kč  •  28. 7. 2023 23:54
Dobrosrdečný dárce
277 Kč  •  28. 7. 2023 15:42
Laskavý dárce
177 Kč  •  28. 7. 2023 12:27
DobroDárce
100 Kč  •  28. 7. 2023 9:24
DobroDárce
100 Kč  •  27. 7. 2023 22:13
Jana V.
777 Kč  •  27. 7. 2023 20:36
Pavlíkovi na cestu k uzdravení. Drž se Pavlíku!
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  27. 7. 2023 19:10
K a M
270 Kč  •  27. 7. 2023 11:59
💛🍀🍀🍀
Jana Kubíková
277 Kč  •  21. 7. 2023 8:59
Pavlíku drž se ....
Velkorysý dárce
177 Kč  •  17. 7. 2023 15:38
Jana Kubíková
254 Kč  •  17. 7. 2023 8:47
Přeju Pavlíkovi hodně sil....
Dárce, který je pro každou dobrost
77 Kč  •  16. 7. 2023 22:42
Štědrý dárce
111 Kč  •  14. 7. 2023 12:27
Dárce, který je pro každou dobrost
77 Kč  •  14. 7. 2023 12:06
Milý dárce
154 Kč  •  13. 7. 2023 9:07
Míša
77 Kč  •  12. 7. 2023 15:12
Držíme tlapky! 🐾
Laskavý dárce
77 Kč  •  11. 7. 2023 23:30
Dárce, který je pro každou dobrost
77 Kč  •  10. 7. 2023 21:48
DobroDárce
600 Kč  •  10. 7. 2023 10:46
Jana Kubíková
154 Kč  •  10. 7. 2023 9:48
Ať je ten devátý život co nejdelší...
Milý dárce
200 Kč  •  8. 7. 2023 18:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat