Jmenuji se Barbora v roce 2015 se mi narodil můj vytoužený syn. Po velmi krátké době jsem zůstala se synem sama – v průběhu těhotenství. Těhotenství probíhalo bez větších problémů. Tomáška jsem přenášela dva týdny, nakonec porod byl ukončen akutním císařským řezem. po porodu to bylo velmi těžké, Tomášek nespal a pořád plakal. Jediné co pomáhalo ho chovat – nebo nosit v nosítku. Kolem 15.měsíce uměl pár slov, během pár týdnů regres. Začal vydávat zvuky, jenom se vztekal, nezvládal ani žvýkat – byl na tekuté stravě. Jelikož jeho stav se nelepšil, mluva stagnovala. Našla jsem si soukromou logopedku. Tak na logopedii chodíme od 2,5 roku. Ani pediatrovi se vývoj Tomáška vůbec nelíbil, doporučil nás ke specialistům ( psycholog, psychiatr, neurolog) padlo podezdření na dětský autismus. Ve 4,5 letech diagnostikován na psychiatrii ve Fakultní Nemocnici Motol. Diagnóza zněla dětský autismus a středně těžká mentální retardace, poruchy chování, poruchy řeči, sebeubližování, poruchy pozornosti a ADHD. Kolem 5.roku jsme navštívily ergoterapeutické centrum, odborníci z ergoterapeutického centra poruchy rovnováhy, snížení reaktivitou vestibulárního systému. Obtíže s plánováním pohybových dovedností a koordinací pohybu.
