Štěpán je náš nejmladší ze tří synů, letos mu bude 15 let. Ve třech letech mu byl diagnistikován atypický autismus.
Přes všechny útrapy spojené s touto nemocí se snažíme, aby i přes svůj hendikep měl plnohodnotné a láskyplné dětsví a do dospělosti jsme ho připravili co možná nejlépe. Jako malý prakticky nemluvil. Často se vztekal, v noci nespal a my nevěděli proč. Stále jsme si omýlali co jsme udělali jinak než běžně, kudy musíme jít apod. Bylo to hodně náročné období, celá rodina fungovala víceméně podle Štěpy. Celá léta navštěvujeme různé kroužky a terapie a těšíme se z každého, byť jen malého, pokroku. Štěpa je kluk, který rád objevuje nové věci a do svého světa pouští pozoruhodné zážitky, my se snažíme zprostředkovat mu vše, co může napomoci jeho formování poznávacích vlastností a co největší míře samostatnosti.











