Sbírka ukončena:

Delfinoterapie pro Martinku

Vybráno 0 Kč 610 Kč
150 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
305 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Delfinoterapie pro Martinku

Vybráno 0 Kč 610 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina Surovcová
Datum přidání
3. 11. 2022

Představení sbírky

Martinka by ráda „plavala s delfíny“. Jedná se o Delfinoterii, kterou pořádá Olda Bureš v Turecku. Potřebujeme peníze na terapii, letenky a ubytování  pro Martinku a asistentku .

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Martina Surovcová, narodila jsem se ve Vsetíně 19. 2. 1978, v 7.00 ráno, vážila jsem 1,5 kg. Narodila jsem se zdravá, ale kvůli špatně načasovanému očkování jsem onemocněla dětskou mozkovou obrnou a od 5 měsíců žiju s handicapem. Moji rodiče se o mě od malička starají, abych nemusela do ústavu. I když jsem upoutána na invalidní vozík, žiju docela aktivním životem, aspoň se o to snažím :), pokud to jde.  Mou velkou oporou a parťákem mi byl můj tatínek Josef, který ale bohužel onemocněl a odešel v roce 2016. Nyní se o mě stará jenom maminka, která je ale sama velice vážně nemocná a má za sebou 8 operací a je jí 61 let. Občas využíváme služeb různých organizací a osobní asistence, toto je pro nás ale hodně finančně náročné, zvláště v současné době. Také mi občas pomáhá  naše rodina, za což jsme jí nesmírně vděčni. Měli jsme 2 boloňské pejsky, s kterými jsme jezdili na výstavy, ti ale bohužel již také umřeli. Jsem velmi společenský typ a ráda cestuji, pokud to jde a má mi kdo pomoct. Mezi mé další záliby patří, ale v poslední době spíše patřilo : chození do přírody, na hokej, na koně, canisterapie, keramika, koncerty, festivaly, kino a také mám ráda moře, u kterého jsem byla jen 1 x a to už je také hodně dávno. V období lockdownu jsem nebyla 3 měsíce venku, stále jsem byla doma. Bylo to hodně psychicky náročné.  Vím, že pohyb se zvířaty mi nevíce pomáhá na mé svalové onemocnění. Peníze bych použila tedy na moji vysněnou cestu za delfíny. Všem předem moc děkuji.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Delfinoterapie v Turecku : www.delfinoterapie.cz

Pokud se nevybere cílová částka, peníze použiji na:

rehabilitace, hipoterapii s koňmi u občanského  sdružení : Robinsokynky ve Zlíně ,  dále pak na  masáže anebo  pobyt v lázních Darkov.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
600 Kč  •  17. 11. 2022 21:11
Dobrosrdečný dárce
10 Kč  •  7. 11. 2022 20:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat