Sbírka ukončena:

Delfinoterapie pro Jasona

Vybráno 0 Kč 300 Kč
170 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
150 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Delfinoterapie pro Jasona

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Karolína Mambote Martínková
Datum přidání
25. 4. 2023

Představení sbírky

Syn Jason se narodil jako zdravý kluk dne 18. 09. 2018 a kromě silné žloutenky po porodu mu byla zjištěna jen 1 vetší fontanela. Člověk si řekne, to nic není, není třeba se znepokojovat, vše se dorovná během růstu dítěte. Sledování na neurologii, vše bylo v pořádku. Až do cca 6 měsíce, kdy kdy nedokázal pást koníčky, nedokázal se otočit na bok…Dle pediatra byl jen těžký a líny(vážil v půl roce skoro 10 kg)člověk si stále říká, ano je velký a těžký a kluci jsou obecně trošku línější než dívky. Magnetická rezonance ukázala velké defekty na mozku-chybí mu různé části mozku a nikdo nedokáže říci, jak na tom zdravotně bude. Konečná diagnoza tedy zní -dětská mozková obrna s velkými defekty mozku, těžká mentální retardace. I přes to je syn velmi živí, to že nechodí po 2,dohání lezením po 4.Velmi rád v létě jezdí na tříkolce v létě jezdíme celý den venku, pokud nejsou tropy. Nyní je syn po operaci nohou-má nastřižené šlachy a šrouby v obou nohách a nemá sílu se ani postavit.

Komu pomůžeme?

Syn je nechodící a je odkázaný na zdravotní kočár, který už vzhledem k jeho výšce a váze také dosluhuje. Není to žádný střítlík ve svých 5 letech měří 125 cm a váží 33 kg ,protože velmi rád jí :-D každý den musíme rehabilitovat, hlavně teď po operaci nohy, aby se mu opět šlachy nezkrátily. Jako samoživitelka 2 dětí hradím vše sama, otec odešl a posílá jen alimenty, občas zavolá .Nijak se nepodílí na rekonvalescenci syna a pro mě je to velmi vše náročné. Nadějí je delfinoterapie, která dětem pomáhá jak fyzicky, tak i psychicky, ale ta je bohužel pro mě finančně nedostupná. Jason  by si plavání s delfíny určitě užil, protože koupání miluje.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ta vaše štědré příspěvky bude hrazena delfinoterapie. Pokud by se nevybrala potřebná částka, termín na delfinoterapii se odloží a k vybrané částce budeme šetřit a shánět peníze dál. V případě, že by se vybralo více, peníze budou použity na další neurorehabilitace, který bude potřebovat celý život. Ta jakýkoliv finanční příspěvek Vám velmi děkujeme a budeme vám ze srdce velmi vděční.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
200 Kč  •  22. 6. 2023 13:47
Velkorysý dárce
100 Kč  •  19. 6. 2023 9:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat