V dubnu letošního roku,jsem Damiánkovi nahmatala na krku bouli.Náš veterinář bouli operativně odstranil a následným histologickým vyšetřením se zjistilo,že se jedná o zhoubný nádor na štítné žláze. Objednala jsem Damiánka k MVDr,který se primárně specializuje na onkologická onemocnění malých zvířat.Ještě než Damiánek absolvoval toto odborné vyšetření,tak cca týden po vyndání stehů,mu na tom samém místě,vyrostli dva další nádory,které se také museli operativně vyjmout.Cca po týdnu od vyndání stehů po druhé operaci,jsme byli na již zmíněném onkologickém vyšetření a MVDr při vyšetření zjistil,že Damiánkovi narostl další nádor. Veterinář konstatoval,že se jedná o ojedinělý agresivní růst karcinomů na štítné žláze. Ostatní vyšetření ukázalo,že metastáze v tělíčku ještě nemá,ostatní orgány má zdravé a silné srdce. Stále to byl veselý a hravý pejsek.Veterinář navrhl jako nejefektivnější léčbu ozařování, následné operativní vyjmutí nádoru a chemoterapie. Bez léčby by Damiánek do nekolika týdnů zemřel. Po našem okamžitém rozhodnutí léčit,byl Damiánek ihned objednán na ozařování,na veterinární kliniku,která se nachází v Německu u Frankfurtu nad Mohanem.Tam nám MVDr sdělila,že na tak agresivní rakovinu je potřeba také agresivní léčba,že Damiánkovi musí udělat CT vyšetření a musí mít 17 cyklů ozařování,které bude každý den. Musely jsme tam Damiánka na bezmála měsíc,nechat samotného.Po ozařování měl už tady, kontrolní vyšetření a výsledek byl…bez nálezu…Nikdo si neumí představit naší upřímnou radost. Jenže i s tak optimistickým výsledkem,nemá Damiánek ještě vyhráno. Je ještě nutné dlouhodobé léčení,takže léčba musí nadále pokračovat.Při tomto vyšetření se zjistili i určité změny na srdíčku,tak musel absolvovat kardiologické vyšetření,kde MVDr zjistil,že má Damiánek nedomykavost obou chlopní. Damiánek začal absolvovat chemoterapie, které jsou v této fázi nemoci nutné. Bohužel měl zatím jen jednu,protože se u něj objevil zánět slinivky. Žádná antibiotika mu nezabírají,budou mu muset „otevřít bříško a všechno vyčistit“ a nasadit úzkospektrální antibiotika a pak znovu začít chemoterapie. Vlivem zánětu přestává jist,přestává pít… Užívá dvoje onkologické léky,které musí brát dlouhodobě a ty se prozatím museli také vysadit.
Žijeme s maminkou sami,nikoho už nemáme,mamince je 79 let má nemocné srdíčko a vlivem okolností,se její zdravotní stav rychle zhoršuje a já jsem v invalidním důchodu s pohybovým omezením. Všechny finanční prostředky co jsme měly,jsme už daly do Damiánkovi dosavadní léčby,ale bohužel už skoro žádné nemáme. Proto se na vás obracím s žádostí o vaší pomoc,bez které by Damiánek svůj boj o život prohrál. Pořád věřím,že lidiček s velkým srdičkem❤ je mezi námi spousta,lidiček kteří by Damiánkovi chtěli a mohli pomoct a vrátit mu vše zpět. I drobná finanční pomoc, je pro něj obrovská pomoc a hlavně velká šance na život a každé, i maličké pomoci, si od srdíčka moc moc… vážíme.❤
