Úspěšně vybráno:

Pomohli jste chlapečkovi s neznámou leukodystrofií

Vybráno 0 Kč 123 674 Kč
od 346 dárců
 -
346 dárců
Celkem se zapojilo
357 Kč
Průměrná výše daru
3 500 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste chlapečkovi s neznámou leukodystrofií

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anna Reimannová
Datum přidání
16. 10. 2023
Poslední aktualita

6. 1. 2024 4:01

Děkujeme

Všem moc děkujeme za podporu! 

V Amsterdamu doporučili speciální genetické testy. Je to naše nejlepší možnost jak zjistit, o co se přesně jedná. V ČR je bohužel nedělají a když už výjimečně někoho do výzkumu přijmou, čekání na výsledky může trvat až roky. 

Naštěstí v Německu je to relativně běžný test. 

Díky vaší pomoci se nám podařilo testy v Německu zaplatit (3000 euro) a během 6–9 měsíců budeme mít výsledky. Ještě jednou moc děkujeme. 

Posíláme fotečku od stromečku a doufáme, že jste všichni měli krásné Vánoce, přejeme hodně štěstí, zdraví a šťastný nový rok. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Azrael je veselý devítiměsíční chlapeček, plný života. Rád se směje, miluje svoji sestřičku, je zvědavý a vše ho zajímá.

Od narození má ale zdravotní problémy – nemohl otevřít dokořán pusinku a ani se kojit, ani pít z lahvičky, ale vyšetření dlouho nikam nevedla. 

V 5m mu byla diagnostikována mírná forma Pierre Robinovi sekvence. 

V 7m byly provedeny testy metabolických vad a MRI. Když přišly výsledky, svět se nám otočil vzhůru nohama

Nález na MRI svědčí pro Leukodystrofii. O jaký typ se jedná zatím nikdo nedokáže říct, nicméně všechny jsou progresivní.  Zároveň se vyskytla i metabolická vada, ale opět je potřeba bližší dovyšetření. 

Každý den jezdíme po lékařích a terapiích – fyzioterapie, ergoterapie, kraniosakrální terapie, logoped, neurologie aj. Nyní nás čeká další hospitalizace. Probíhají komplexní genetické testy, zatím ale výsledky nic neprokázaly.

Azrael má i 2,5r starou zdravou sestřičku, která ho nadevše miluje. 

Vzhledem k časové i finační náročnosti péče o syna jsme všechny úspory již vyčerpali. Maminka musela přerušit studium na vysoké škole, kde ji pouze poslední semestr, a tatínek Azýho musel omezit práci na minimum, aby se staral o dceru. 

Finance by byly využité především na terapie a ošetření, dále na doplňky stravy pro syna a potřebné terapeutické pomůcky. 

Komu pomůžeme?

Syn se narodil v termínu, ale poslední dva měsíce v bříšku nerostl. Nikdo netuší, proč tomu tak bylo, placenta i průtoky byly do porodu v pořádku. Od narození neotevřel pusinku dokořán. Nemohl se kojit ani pít z lahvičky. Krmili jsme tedy panákovkou odsátým mlékem. Jezdili jsme od lékaře k lékaři, snažili se přijít na to, proč pusinku neotevře.

V 5 týdnech jsme byli na střižení uzdičky. Několik měsíců jsme jezdili co týden až dva na osteodynamiku, která částečně pomohla, a z půl centimetru otevře již na centimetr a půl, ale stále né zcela. 

V 5m zjištěn submukózní rozštěp měkkého patra 1. typu, vzhledem k ustupující bradičce diagnostikována Pierre Robinova sequence v mírné formě. Nicméně při této kontrole nám doporučili počkat půl roku, že se jeho stav zlepší.


V tu chvíli jsme si také začali všímat, že se zhoršil na bříšku. Přestal pást koníčky, začal přepadávat, objednali jsme se na neurologii a fyzioterapii. 


Tam se čekalo měsíc na EEG a téměř další měsíc na vyšetření. Po vyšetření jsme začali ihned s intenzivním cvičením Vojtovky. Po dvou týdnech se stav nezlepšil a byli jsme odeslaní do nemocnice – hospitalizace a různá vyšetření. 


V 7m tedy proběhlo vyšetření MRI – zjištěna porucha myelinizace bílé hmoty supratentoriálně – nález svědčí pro Leukodystofii. Zároveň se vyskytly nespecifické metabolické poruchy. 

Následně jsme byli odesláni do Prahy na nejlepší dětskou neurologii. I vzhledem k dalšímu těhotenství se začaly urychleně genetické testy, kde zatím nic nenašli. 


Leukodystrofie jsou progresivní onemocnění a stav se bude dle lékařů s největší pravděpodobností zhoršovat. O jaký typ se jedná zatím bohužel nevíme. Nikdo nedokáže říct, kolik má syn času, zda bude někdy schopný chytit hračku, zda bude jednou sedět či chodit. Zda se vůběc dožije dospělost, nebo i jen první třídy. U většiny typů mu postupně budou slábnout svaly, nebude schopný polykat, časem neuvidí, neuslyší, nebude schopný sám dýchat, až odejde…

Stále doufáme, že se někde stala chyba a o leukodystrofii se nejedná. Ale pokud tomu tak opravdu je, chceme, aby čas, který má, využil na plno a zažil co nejvíce krásných momentů.


Aktuální jezdíme na Ergoterapii, Fyzioterapii, Kraniosakrální terapii, Neurologii a ke klinickému logopedovi. Blíží se i termín návštěvy klinického psychologa. 

V budoucnu mohou být potřeba i lázeňské pobyty. 

Azrael má také starší sestřičku – zdravou 2,5r starou holčičku, která ho miluje. Neustále ho objímá, snaží se ho krmit, miluje ho, hraje si s ním, ukazuje hračky, rozesmívá ho. 


Vzhledem k neznámým metabolickým vadám syn přibírá minimálně a jsou potřeba vysokokalorické příkrmy. Denně sní více jak 1kg příkrmů a vypije přibližně 600ml odsátého mléka.. Zároveň potřebuje různé doplňky stravy.

Dcera je zatím malinká a péči také potřebuje. Zároveň časté návštěvy terapeutů a lékařů – 4–5 dní v týdnu, zabírají hodně času a přítel – otec Azýho a Ysery, byl nucen téměř přestat pracovat. To se samozřejmě výrazně odrazilo na financích. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Přednostně budou finance využité na terapie, ošetření, terapeutické pomůcky a doplňky stravy. 

Dále také na dopravu na veškerá vyšetření. A základní potřeby pro děti, na které nám vzhledem k situaci zbývá absolutní minimum. 

V budoucnu je pravděpodobné, že budou potřeba i intenzivní rehabilitační pobyty, které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou a různé další pomůcky. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 1. 2024 4:01

Děkujeme

Všem moc děkujeme za podporu! 

V Amsterdamu doporučili speciální genetické testy. Je to naše nejlepší možnost jak zjistit, o co se přesně jedná. V ČR je bohužel nedělají a když už výjimečně někoho do výzkumu přijmou, čekání na výsledky může trvat až roky. 

Naštěstí v Německu je to relativně běžný test. 

Díky vaší pomoci se nám podařilo testy v Německu zaplatit (3000 euro) a během 6–9 měsíců budeme mít výsledky. Ještě jednou moc děkujeme. 

Posíláme fotečku od stromečku a doufáme, že jste všichni měli krásné Vánoce, přejeme hodně štěstí, zdraví a šťastný nový rok. 

3. 12. 2023 19:37

GM1

Všem moc děkujeme za podporu!

Tak jsme obrželi odpověď zpět z Amsterdamu. Vypadá to, že v ČR vyhodnotili MRI chybně. Dle nich by se jednalo spíš o GM1 gangliosidózu. Pokusíme se jejich diagnózu potvrdit v ČR, pokud to půjde. 

Tato diagnóza s sebou nese dobrou a špatnou zprávu. Špatná je, že je extrémně rychle progresivní a miminka s tímto typem se nedožívají více než 2–3 let. 

Ta dobrá zpráva je, že před necelým rokem se započala v zahraničí experimentální genová terapie a zatím vypadá úspěšně. Zda máme šanci se na ni dostat nikdo neví. Nejdříve je potřeba potvrdit diagnózu, a to ideálně co nejdříve, vzhledem k rychlé progresi. 

Představa, že mají v Amsterdamu pravdu, a my bychom čekali 9–12 měsíců na další MRI dle doporučení ČR, tak by se toho možná ani nedočkal…

18. 11. 2023 18:30

Amsterdam

Moc všem děkujeme za podporu! Podařilo se nám zkontaktovat Centrum pro leukodystrofie v Amsterdamu a vypadá to, že nás přijmou do péče.

Rozhodnutí lékařů v ČR „čekat 9–12m na další MRI a vyhodnotit z toho“ se jim nelíbí. Nyní prochází výsledky magnetické rezonance ze 7m. Až budeme vědět víc, hned dáme vědět! 

Moc děkujeme za podporu a prosím sdílejte. Možná léčba v Amsterdamu nebude hrazena ze zdravotního pojištění, ale je to pro syna šance. Šance na život. 

4. 11. 2023 9:49

Děkujeme

Děkujeme všem za podporu! Máme za sebou další týdenní hospitalizaci. 

Výsledky lumbálky budou za dva měsíce. Další magnetická rezonance se bude dělat až za dalších 9 měsíců. Do té doby nebudeme vědět, jak rychle to bude progresovat. 

Dle lékařů šance není. Ale my se nevzdáváme a nadále věříme. 

Kontaktovali jsme několik světových center pro leukodystrofie a čekáme na odpovědi. 

Určitě dáme vědět. 

Ještě jednou děkujeme 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 12. 2023 9:35
Milý dárce
300 Kč  •  18. 12. 2023 8:49
Markéta B.
300 Kč  •  18. 12. 2023 7:46
🤞🍀
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  18. 12. 2023 5:35
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  18. 12. 2023 3:18
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 12. 2023 1:05
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 12. 2023 0:54
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 12. 2023 0:30
Milý dárce
1 000 Kč  •  17. 12. 2023 23:33
DobroDárce
600 Kč  •  17. 12. 2023 23:27
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  17. 12. 2023 23:13
Hodně štěstí!
Laskavý dárce
300 Kč  •  17. 12. 2023 23:06
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  17. 12. 2023 23:02
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 12. 2023 22:56
Velkorysý dárce
600 Kč  •  17. 12. 2023 22:44
Pavla B.
1 000 Kč  •  17. 12. 2023 22:33
Drzim palce!!!
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  17. 12. 2023 22:32
DobroDárce
100 Kč  •  17. 12. 2023 22:20
Vlastička Máchová
100 Kč  •  17. 12. 2023 22:16
Přeji hodně sil, ať se maličký uzdraví. Myslím na vás.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  17. 12. 2023 21:59
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  17. 12. 2023 21:56
DobroDárce
200 Kč  •  17. 12. 2023 21:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat