"Mám autoimunitní polyglandulární syndrom". Když mi dcera Vlaďka oznamovala, že její dlouhodobé zdravotní problémy jsou německými specialisty označeny touto diagnózou, chtělo se mi brečet i radovat zároveň. Nakonec převážila radost, že dosažení léčby je konečně na dosah. Vždy mne ohromovala svým odhodláním měnit věci k lepšímu.
Ať soucítěním s každým, kdo trpí, pomáhá jim hledat řešení, povzbudí, pohladí slovem. Nadšeně se podílí se na pomoci zvířatům bez domova. Bez ohledu na své potíže ráda věnovala týden svého času na odklízení trosek po tornádu na Moravě, bez váhání už několikrát dávala první pomoc přímo na ulici či dobrovolným zdravotnickým dozorem pomáhala jako vyškolený člen ČSČK na Dni dětí. Za soubor činností ve prospěch lidí při covidu získala pohár za 1. místo v JČ kraji.....Jen jí zatím nemohl pomoci nikdo. Již vyzkoušela všechny tuzemské možnosti, bohužel ale tato nemoc se v ČR jako komplex neléčí. Specializovaná klinika v Německu byla ochotná dceru převzít do péče, jenže se odmlčela poté, co česká zdravotní pojišťovna odmítla proplacení. Péči proto dcera může získat pouze jako privátní pacient. A kvůli tomu vyhlašuje sbírku.
Pojďme Vlaďce ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří jí dokáží vrátit naději. Přidáte se?









