Když jsem asi před rokem a půl brouzdal internetem, objevil jsem společnost Kinova, která vyrábí různé ,,robo-věcičky".
Jedním z těchto robotů je i robotická paže Jaco určená pro lidi jako já, pro lidi s omezeným pohybem… Viděl jsem snad každé video, které je o robo-paži na internetu dostupné… Miluju technické věci a do paže jsem se úplně zamiloval. Díky tomu bych mohl být zase o kapku víc samostatný, víc ,,svobodnější"… Mohl bych jít ven s kamarády s vědomím, že se například dokážu sám napít a nemusel bych tak já ani kamarád/ka přemýšlet, jestli to daná osoba třeba zvládne bez polití… :D Jsou to maličkosti, které asi 90% lidí ani nevnímá, protože je bere jako samozřejmost.
Nebyl by to pomocník jen pro mě, ale troufám si říct, že by to bylo ulehčení i pro mou maminku v mnoha a mnoha směrech. Konečně bych mohl uvařit odpolední kávu i já jí… :D
Bohužel, toto zařízení není v Česku dostupné, u pojišťovny bych tak s úhradou neobstál.