Brunik od roku cca 2023 začal mít problémy s močením – začalo to zabarvenou močí do krve, občasné počůrávání atd. Léčba byla původně zaměřena na záněty močových cest, následná ATB a léčba k tomu. Když se problém v intervalech vracel, přišla na řadu možnost problémů s prostatou. Následná léčba tedy spočívala opět v ATB, vitamínech na prostatu a doporučení chemické kastrace a následně případně té klasické – pokud se ukáže, že dojde ke zlepšení. To se ovšem nekonalo. Pár měsíců byl klid a pak to přišlo – opět krev v moči, počůrávání.
Po následné kontrole bylo dle sonografického vyšetření zjištěno, že Brunik má velký nádor na pravé ledvině. A začal nám kolotoč, otočení života o 360 stupňů a přenastavení priorit a obrovská bolest. Následovalo okamžité CT, krev, RTG, sono a zjištění aktuálního stavu – druhý den akutní operace (spojená s kastrací). Nádor o rozměrech 9×8 cm (odebrán) společně s ledvinou a nadledvinkou. Poslán na histopatologii a čekání na výsledky. Bohužel výsledky nedopadly v náš prospěch :( agresivní nádor. A už Vám říkají jen % a šance – možnosti. U nás už jen následující (chemoterapie) pomocí tablet. Velmi nákladná léčba, která Bruníkovi prodlouží život. Víc už udělat nemůžeme. A protože Brunik je opravdu velký bojovník, rozhodla jsem se, že do toho půjdu s ním a už tak jeho krátký život zkusím prodloužit. Protože dokud bojuje on, bojuji i já! Vyhrát sice už nemůžeme, ale můžeme mu dopřát ještě o chlup více času se všemi, co má rád. A pro nás každý čas s ním je výhra.
