Úspěšně vybráno:

Ikonický, originální a pekelně komediální seriál herců Divadla Husa na provázku

Vybráno 0 Kč 51 355 Kč
od 56 dárců
 -
56 dárců
Celkem se zapojilo
917 Kč
Průměrná výše daru
7 500 Kč
Nejvyšší dar
96 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ikonický, originální a pekelně komediální seriál herců Divadla Husa na provázku

Vybráno 0 Kč 51 355 Kč
od 56 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tomáš Žilinský
Datum přidání
14. 5. 2021
Poslední aktualita

4. 8. 2021 9:41

Jak se točí improvizovaný seriál?

Nemohli hrát kvůli zavřeným divadlům, tak se herci brněnského Divadla Husa na provázku rozhodli natočit improvizovaný miniseriál. 

„Pandemie dala hercům příležitost se svépomocí zviditelnit, nemusí čekat, až je někdo osloví,“ říká ke snímku Hraj něco! jeho třicetiletý režisér Radim Svoboda, který v seriálu reflektoval frustraci i pochybování divadelních herců vůči své kariéře.

Rozhovor s režisérem a více o nově vznikajícím seriálu se můžete dozvědět na Aktualne.cz

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Podpořte ikonický, originální a pekelně komediální seriál herců divadla Husa na Provázku!

Brněnská scéna byla zavřená stejně jako celé umění a Dalibor, Dominik a Tomáš přišli s ideou, že by to chtělo povzbudit diváky a divačky v celé té naší republice. Internetový seriál, který vzniká před kamerou, který si klade za cíl roztančit bránice a přiblížit, i když trochu nadneseně, práci umělců v divadlech.

  • Jak se stát dobrým hercem?
  • Co je vše zapotřebí k tomu dostat se na pomyslný vrchol kariéry?

6 krátkometrážních dílu, se bude snažit tuto problematiku osvětlit.

Kdo jsme?

Tři herci z Husy na Provázku (Dalibor Buš, Dominik Teleky, Tomáš Žilinský) se rozhodli vytvořit internetový seriál, který si utahuje z uměleckého prostředí a světa okolo.

Šílená komediální jízda, která čeří vody internetového moře.

Dalibor, Dominik a Tomáš se rozhodnou „stát lepšími herci“ a za tím vede jediná cesta – učit se od těch nejlepších. Ale to není jednoduché , jak se na první pohled zdá…

V šesti desetiminutových dílech se tak „utkají“ s:

  • hercem Národního divadla Brno Martinem Slámou,
  • požitkářem Michalem Isteníkem (Městské Divadlo Brno),
  • se silou pražského Divadla Na Zábradlí a s mnoha dalšími.

Aby nakonec – jak to tak bývá – zjistili, že to, co hledali, se neschovává vůbec daleko a že pod svícnem je největší tma.

Komu půjdou Vaše peníze?

Je potřeba zajistit techniku a hlavně je potřeba pomoct všem složkám, bez kterých se natáčení nemůže uskutečnit – osvětlovač, technik, kameraman, střihač, asistent, runner, „švenkr“, klapka, masér a další nezbytné profese.

Ještě jsme si nestihli z dotací koupit super ekologická auta, a tak bohužel je potřeba proplatit cesťák (sice se jedná především o lokace v Brně, ale několik dní se objevíme v Ostravě nebo vzdálené Praze).

Následně to musíme pořádně propagovat, protože chceme, aby nás vidělo co nejvíce možných lidí.

Co můžete získat?

Pokud přispějete 2500,- a víc a následně sbírku pošlete dál, tak Vám Dali, Domko a Tom přijdou zazpívat pod okénko.

Děkujeme převelice za Vaše hodnotné dary a těšte se na výsledek!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

4. 8. 2021 9:41

Jak se točí improvizovaný seriál?

Nemohli hrát kvůli zavřeným divadlům, tak se herci brněnského Divadla Husa na provázku rozhodli natočit improvizovaný miniseriál. 

„Pandemie dala hercům příležitost se svépomocí zviditelnit, nemusí čekat, až je někdo osloví,“ říká ke snímku Hraj něco! jeho třicetiletý režisér Radim Svoboda, který v seriálu reflektoval frustraci i pochybování divadelních herců vůči své kariéře.

Rozhovor s režisérem a více o nově vznikajícím seriálu se můžete dozvědět na Aktualne.cz

2. 6. 2021 11:48

Tisková zpráva: Herci Divadla Husa na provázku natáčejí ikonický, originální a pekelně komediální seriál!

Trojice herců z Divadla Husa na provázku se rozhodla natočit originální autorský seriál utahující si z uměleckého prostředí a světa okolo. Dalibor Buš, Dominik Teleky a Tomáš Žilinský neboli BROYS cestují napříč Brnem, Prahou i Ostravou a snaží se zlepšit svůj herecký um. Předpremiéra šestidílné miniserie proběhne 26. června na provázkovském dvoře v rámci improvizačního večera Zkušebna. Jejich projekt mohou fanoušci podpořit ve veřejné sbírce na Donio.cz.

Příběh seriálu je prostý. Dalibor, Dominik a Tomáš se rozhodnou „stát lepšími herci“. A k tomu podle nich vede jediná cesta – učit se od těch nejlepších. Což ale není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

„Vždycky jsem si chtěl zkusit zahrát v seriálu. Poznat to prostředí a mít přehled a rozhled. Tento seriál vnímám jako jednu z barev hereckého spektra, která se naprosto odlišuje od tvorby divadelní, kterou jsem měl tu možnost zakusit. Spojit se s Dominikem Telekym a Daliborem Bušem byla jasnou volbou, protože k sobě máme velmi blízko humorem, lidsky a troufám si říct, že jsme přátelé.” Přibližuje důvody vzniku šestidílné miniserie herec Tomáš Žilinský a dodává: “Improvizovat na jevišti a nechat štáb a okolí v nejistotě, co vznikne, je skvělé. Nicméně nebýt skvělých zkušeností režiséra Radima Svobody a kameramana Daniela Bielčíka spolu se štábem, tak nic z tohoto neexistuje.“

V šesti desetiminutových dílech se provázkovská trojice utká s hercem Národního divadla Brno Martinem Slámou, požitkářem z Městského divadla Brno Michalem Isteníkem, se silou pražského Divadla Na zábradlí a s mnoha dalšími. Aby nakonec – jak to tak bývá – zjistili, že to, co hledali, měli po celou dobu na dosah ruky a že pod svícnem je největší tma.

V současné době je natáčení v plném proudu. Seriál vzniká pod taktovkou režiséra Radima Svobody, který tvůrčí proces přibližuje následovně: „Pro mě i kameramana Daniela Bielčíka je natáčení toho seriálu velkou výzvou. Většinou jsme totiž zvyklí pracovat s pevným scénářem, který nám dovoluje si vše předem naplánovat. To, že u tohoto seriálu předem známe jen základní příběhovou osu jednotlivých dílů a většina dialogů vzniká improvizací na místě, nás nutí rychle přemýšlet a jednat. A to je osvěžující. Ale nešlo by to bez ústřední herecké trojice, která na sebe skvěle slyší, a bez zázemí Divadla Husa na provázku v čele s dramaturgem Martinem Sládečkem a produkční Zdeňkou Kocábovou.“

Předpremiéra seriálu se uskuteční 26. června v rámci improvizačního večera Zkušebna na provázek.dvoře. Poté bude ke zhlédnutí online. Fanoušci mohou tento nezávislý projekt herců Divadla Husa na provázku podpořit ve veřejné sbírce Donio, která poběží až do 4.
července 2021!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Robert M.
1 000 Kč  •  18. 8. 2021 17:08
Taky trošku do kasičky od bobana
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 8. 2021 22:20
DobroDárce
500 Kč  •  15. 8. 2021 20:20
Ondra a Peťa H2O
1 000 Kč  •  15. 8. 2021 18:27
Zlomte vaz!
Laskavý dárce
500 Kč  •  15. 8. 2021 9:03
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 8. 2021 10:26
Laskavý dárce
500 Kč  •  14. 8. 2021 8:28
Štědrý dárce
100 Kč  •  13. 8. 2021 11:45
Štědrý dárce
100 Kč  •  12. 8. 2021 12:09
Velkorysý dárce
500 Kč  •  10. 8. 2021 14:03
Orsavová
1 000 Kč  •  8. 8. 2021 9:09
Držím moc pěsti a budu se těšit na další počiny.
T. Fajta
2 000 Kč  •  7. 8. 2021 10:41
Ať se daří!
David G.
500 Kč  •  5. 8. 2021 18:47
Těšíme se na seriál!
DobroDárce
500 Kč  •  15. 7. 2021 10:52
Štědrý dárce
100 Kč  •  28. 6. 2021 21:11
Laskavý dárce
5 555 Kč  •  27. 6. 2021 13:15
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  27. 6. 2021 10:36
DobroDárce
100 Kč  •  27. 6. 2021 9:05
Štědrý dárce
300 Kč  •  26. 6. 2021 16:58

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat