Příběh Bery už hodně z Vás zná… hodně z Vás už i pomohlo… bohužel, po nějaké době se musí pokračovat v léčbě…
Bernadeta… už význam jména znamená silná, tvrdá, drsná medvědice… ale i tahle silná kráska je někdy hrozně křehká a zranitelná.
Přinesete si domu rozkošné štěňátko a máte velké plány…ano, je to nový člen rodiny, parťák, miláček a kámoš… máme velké plány, jak budeme společně cvičit, jak s tímto klubíčkem budeme od mala zdobit výstavní kruhy a sbírat medaile, jak najdeme nové kámoše a třeba i přátele, jak budeme chodit výletit, běhat, jak bude to naše chlupaté stvoření třeba i pomáhat při caniskách…,jak budeme mít třeba chovku a přijdou další úžasňáci… od mala se svému parťákovi věnujete… no řekněte, kdo z nás si připustí, třeba jen maličko, že se něco pokazí a náš parťák, to úžasné stvoření, které máme a se kterým prožíváme kus života, ten pejsek, kterému se maximálně věnujeme, ten pejsek, co nás vždy vítá, až si málem vyhodí ploténky, ten pejsek, co smutní, když musí být bez Vás…kdo z nás si připustí, že onemocní, vážně onemocní…já osobně tyto myšlenky vytěsnila, vlastně úplně smazala…nejsou, nechci je..
…a pak se to přihodí…na někoho padne černý Petr… kdo to nezažije, asi si to nedokáže úplně představit… to všechno, co člověk dělá je v háji… investuje do výcviku, zkoušek, výstav, do dobrého krmení, do chovu, aby bylo vše v pořádku…a pak den ze dne stojíte před rozhodnutím, jít do nákladné léčby s nejistým výsledkem, ale užít si každý vzácný den se svým parťákem, pro kterého jste STŘED VESMÍRU. se kterým máte tolik krásných zážitků? Nebo sedět a čekat, složit ruce do klína a přemýšlet, jestli nějaká naděje je, byla…, ale přece jen peníze je dost velká limitace…Samozřejmě léčba je nákladná… člověku se honí hlavou všechny možnosti a nemožnosti… bezmoc… smíření se s tím vším nebo mít prostor užít si každou chvilku a tolik neřešit, kde na léčbu vzít a alespoň v tomto směru být trochu v klidu..? Martinu znám, co jsem si pořídila svou první maďarku… tehdy jsem ji poprosila o radu a neváhala pomoci… vím, že i ostatním nejen novopečeným majitelům zrzků neváhala pomoci a poradit… je tady, maká, dává úžasné příspěvky, stará se o svůj odchov a tak mě napadlo, že teď můžeme pomoci jí…











