Sbírka ukončena:

Přispějme na potřebné neurorehabilitace pro Jasmínku

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
300 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
92 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispějme na potřebné neurorehabilitace pro Jasmínku

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
4. 6. 2021

„Nikdy nebude chodit“, znělo rezolutně z úst doktorů předčasně narozené Jasmínky. O pár let později holčička, i když s obtížemi, díky intenzivním rehabilitacím udělala první krůčky.

Právě přístup lékařů byl v případě Jasmínky hodně laxní – například teprve po půl roce od narození Jasmínky získala maminka (po mnoha urgencích) doporučení na cvičení Vojtovy metody. Kvůli opožděnému vývoji v kombinaci s ADHD tak holčička musí dohnat ztrátu na své vrstevníky. Díky obrovskému nasazení se jí to zatím daří, potřebuje však neustále intenzivně cvičit.   

Více o Jasmínce

První dva týdny svého života Jasmínka prakticky prospala. Jen co však s maminkou přijely domů z nemocnice, nebyla k utišení; budily ji hlavně rozhozené ručičky a prudké záškuby. “Byla jsem na ni sama a Jasmínka spala maximálně tři hodiny. Protože neměla vyvinutý sací reflex, komplikované bylo i samo krmení. Ze všeho nejznepokojivější bylo ale to, že se Jasmínka vůbec nehýbala – ve třech měsících uměla pouze zvednout hlavičku,” vzpomíná maminka Dana.  

Řešení měla přinést neurologická prohlídka, kterou si ale maminka musela doslova vyprosit. Na hlasité naléhaní doktorka Jasmínku poslala cvičit Vojtovu metodu až po šesti měsících! „Při prvním cvičení mi neuroložka oznámila, že ji to moc mrzí, ale že jsme přišly velmi pozdě a Jasmínka s největší pravděpodobností nebude moct nikdy chodit”, vzpomíná maminka na větu, která jí zněla v uších ještě několik let.  

Jasmína nicméně ukázala, že všechny negativní předpovědi ohledně chůze nebyly úplně pravdivé. Díky pravidelnému cvičení se holčička postavila a chodí. Stále však má problémy s jemnou i hrubou motorikou. Stěžuje si také na nepříjemný tlak v zádech; kvůli zborceným kotníkům a plochým chodidlům ji navíc trápí bolesti nohou. I když to není na první pohled vidět, hodně Jasmínku omezuje i ADHD v kombinaci se sníženým intelektem. Kvůli tomu například musela docházet do speciální školy, kde se jí věnuje asistentka.    

„Dceři je už 11 let a za tu dobu už má za sebou neuvěřitelnou spoustu cvičení a rehabilitací. Zpětně můžu říct, že to smysl určitě mělo. Hromadu věcí dohnala, ale stále tam jsou velké mezery, které bych kvůli ní chtěla napravit do běžné roviny, aby byla jako ostatní děti,“ dodává maminka Dana s prosbou o finanční pomoc. Díky ní by Jasmínka mohla absolvovat šest cyklů intenzivní neurorehabilitační léčby.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na šest cyklů intenzivní neurorehabilitační léčby na klinice AXON. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  15. 7. 2021 19:07
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 6. 2021 19:19
DobroDárce
100 Kč  •  12. 6. 2021 10:50
Milý dárce
300 Kč  •  4. 6. 2021 19:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat