Sbírka ukončena:

Auto pro Maximka

Vybráno 0 Kč 658 766 Kč
1 000 000 Kč
 -
342 dárců
Celkem se zapojilo
1 926 Kč
Průměrná výše daru
200 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Maximka

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Motyčková
Datum přidání
4. 10. 2023
Poslední aktualita

6. 12. 2023 10:25

DĚKUJEME❤️🍀❤️🍀🙏🙏🙏, je tady konec

Budu se opakovat, ale jste ÚŽASNÍ ❤️.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Ahoj, jmenuji se Maxim a je mi 12 let. Od narození bojuji s DMO – dětskou mozkovou obrnou. Mám zasažené obě ruce i nohy. Další zdravotní komplikací, která mne trápí je TĚŽKÁ EPILEPSIE – záchvaty mám několikrát za den, což mne hodně vyčerpává a jsem unavený. Můj mentální vývoj je označen za TMR – těžkou mentální retardaci, která odpovídá 4 měsíčnímu dítěti. 

Ve třech letech jsem se smál, mohl jsem sedět na speciální židličce, hrát si s hračkami a sám jíst, ale momentálně už jen ležím a koukám se kolem sebe. Potřebuji 24 hodinovou péči. Od šesti let mám v žaludku zavedenou speciální sondu – PEG, protože jsem už nedokázal polykat žádné jídlo a pití.

Denně mne rodiče vozí do speciální školy, k lékařům, na rehabilitaci, do dětského centra. Pokud to počasí dovolí, rádi jezdíme na výlety. 

Vzhledem k mému těžkému postižení je pro mě jakákoliv manipulace a pohyb s mým tělem nepříjemná a bolí (polohování, oblékání, krmení do sondy, hygiena.)

Nejvíce nepříjemný je pro mě přesun z vozíku do autosedačky a zpět. Vzhledem k tomu, že se toto opakuje několikrát za den, bych si moc přál velké auto s nájezdovou rampou, kam mně máma a táta navezou i s vozíkem. Vlezl by se tam i můj speciální kočár na výlety, odsávačka a další věci, které nezbytně potřebuju. Taky by to byla úleva pro moji maminku, která mně teď musí do auta a zpět přenášet v náručí. 

Proto jsme se rozhodli Vás všechny požádat o pomoc na cestě k pořízení nového velkého auta pro snadnější a bezpečnější přepravu. 

Komu pomůžeme?

Maximek se narodil předčasně, ve 35.týdnu těhotenství, náročným a komplikovaným císařským řezem, bez známek života. Musel být resuscitován. Resuscitace byla sice úspěšná, ale po několika hodinách došlo opět k zástavě dechu.  Nedostatečným okysličením došlo k nevratnému poškození mozku. V té době nám nikdo neřekl, jak velké poškození to bude. Slýchali jsme, že musíme čekat, že čas ukáže. Maximka urgentně převezli na neonatologické oddělení FNO, viděla jsem jej pouze na fotce, protože já sama jsem z kvůli pooperačním komplikacím musela zůstat v nemocnici. Trápilo mne, že jsem nemohla být od první minuty s ním.

 Největší šok přišel pátý den po Maximkově narození. Lékařka mi, mezi dveřmi, chladně a stroze řekla: „BUDETE MÍT POSTIZENÉ DÍTĚ“. „TO MI PŘECE NEMŮŽETE JEN TAK ŘÍCT…“, ale ona se otočila a odešla.  Na tuto situaci nikdy nezapomenu. „TO PŘECE NEMŮŽE BÝT PRAVDA…“, byla jsem sama, plná vzteku, bezmoci, chtělo se mi brečet. V takovém okamžiku se vám v hlavě honí tisíc myšlenek, i na to nejhorší. Ano, chtěla jsem skočit z okna. Díky partnerovi (dnes již manželovi), který za námi oběma dennodenně jezdil, vozilmiminku mléko a seděl hodiny u inkubátoru, jsem to neudělala.

 Po dlouhých deseti dnech mě propustili a já mohla poprvé za Maximkem.

 Bylo to nejhorší období našich životů.  I po těch letech, mi při vzpomínce na tento den buší srdce a hrnou se mi slzy do očí. Přišel den D, kdy jsem měla poprvé vidět svého chlapečka Maximka.

 Celou noc jsem nespala, byla plná strachu, obav, zda to zvládnu, jaké to vlastně bude. Byla jsem nervózní a vůbec jsem nebyla šťastná…

 BYLA TO LÁSKA NA PRVNÍ POHLED. Byl nádherný a hrozně malinký. Domů nás pustili po 4 týdnech, jakmile jsme zvládli krmení a péči o něj.  Tím to pro nás ale nekončilo. Začal kolotoč pravidelných kontrol: neurologie, neurochirurgie, pediatr, oční, ortopedie…

 Od 3 měsíce jsme začali rehabilitovat, Maxim prospíval, ale pomalu. Miloval dlouhé procházky za každého počasí a nejvíc náruč rodičů. Zdálo se, že vše bude dobré… V pátém měsíci se u něj objevily záškuby a záhledy, třesoucí se stavy. Naplno se projevila EPILEPSIE.

Maximek absolvoval několik vyšetřeni EEG, magnetickou rezonanci a CT mozku. Byla mu předepsaná antiepileptika, ale moc mu nezabírala. Proto jsme souhlasili s aplikací kortikoidovékůry, která byla podmíněna dlouhou, 8 týdnu trvající hospitalizaci. Epileptické záchvaty se zmírnily. Tuto léčbu absolvoval ještě jednou, ve dvou letech. Dále užíval léky a my se mohli věnovat jeho vývoji. Maximek prospíval, hezky jedl i pil, s léky také nebyl problém. Užívali jsme si každé volno, chodili na dlouhé procházky sami i s přáteli, jezdili k babičce, do zoo, byli jsme v lázních a trávili čas i se zdravými dětmi.

Ve dvou letech Maximek nastoupil do DRS – dětskéhorehabilitačního stacionáře na denní pobyt s diagnózou:

 • DMO – dětská mozková obrna, centrální kvadruparéza s levostrannou prevalencí

• MR – mentální retardace s vývojovou úrovni do poloviny II.   trimenonu

* Mikrocefalie – těžká, vývojová porucha projevující se předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy, hlavním příznakem je malý obvod lebky.

• Sekundární epilepsie – farmakorezistentní

• Dítě s prodělanou hypoxicko-ischemickou encefalopatii v novorozeneckém období – nedostatek kyslíku při porodu

• Oční vada: strabismus – šilhání, astigmatismus – oční vada vzniklá v důsledku nepravidelného zakřivení rohovky. Korekce brýlemi tři dioptrie.

• Neočkovaný, plně na plenách.

Na pobyt v DRS si musel Maximek první tři měsíce zvykat, ale poté si to tam užíval. Součástí denního pobytu byla rehabilitace, ergoterapie a logopedie. Jeho vývoj šel malými krůčky kupředu.  S dopomocí speciální židličky dokázal i sedět a hrát si s hračkami, miloval knížky, nádherně se smál, vnímal okolí. Zvládali jsme i hippoterapii. BYLO TO KRÁSNÉ OBDOBÍ.

Kolem čtvrtého roku věku se Maximkovi zhoršila epilepsie, přibývalo záchvatů. Lékaři museli upravit a navýšit medikaci. Výrazné zlepšení to ale nepřineslo. Byli jsme na konzultaci i v jiné nemocnici, ale také nic.

Maximkův vývoj se prudce zpomalil a po krátkém čase sezastavil. Začal se ve svém vývoji vracet zpět.  Přestával mít zájem o hračky, knížky, přestal používat ručičky, smát se. Zhoršilo se i krmení, měl obtíže s polykáním. Každé jídlo, pití, a hlavně podávání léků, bylo velké trápení a stres pro nás oba. V tomto období musel Maximek podstoupit operaci, kde mu uvolnili podkolenní šlachy a třísla, aby mohl kvalitněji rehabilitovat a pohyb pro něj nebyl tak náročný a bolestivý. Dlouhých pět týdnu měl na obou nožičkách sádry a poté následovala intenzivní rehabilitace v lázních.

 Trápení s jídlem a pitím bylo čím dál větší. Tekutiny a léky jsme museli podávat stříkačkou pomalinku a někdy se ani to nepovedlo. Mixovanou a pevnou stravu jsme dávali po maličkých dávkách a trvalo to dlouho.

Když už trápení s krmením bylo tak velké, dokonce život ohrožující, byl mu v šesti letech zaveden PEG- gastrostomickátuba, sloužící ke krmení speciální nutriční stravou, přímo do bříška.  

 Nechtěli jsme, dlouho jsme zavedení oddalovali. Pro mě to bylo tak nějak nepřirozené. Chtěli jsme to zvládnout bez sondy, ale nešlo to, bylo to velice náročné a vyčerpávající. Nakonec jsme se s PEG sžili a Maximkovi se ulevilo. Hodně nám pomohli právě v dětském rehabilitačním stacionáři.

 Dnes Maximek navštěvuje pátou třídu speciální školy, má to tam moc rád. Paní učitelka a asistentky skvěle zvládají výuku i péči o těžce postižené děti.

Epilepsie se nelepší, už nedrží ani hlavu, je z něj hadrový panáček na úrovni čtyřměsíčního miminka, má těžkou skoliózu, která utlačuje pravou plíci – bývá kvůli tomu často nemocný (letos v létě byl měsíc na dětském ARO se zápalem plic). Od loňského roku jsme začali také používat odsávačku hlenů, aby mohl lépe dýchat. Maximek je plně odkázán na 24 hodinovou péči druhé osoby.

 Snažíme se pro našeho syna dělat vše, co je v našich silách. Zkvalitnit a zpříjemnit mu život co nejlépe.

Je to náš MILÁČEK.

Teď ale potřebujeme i vaši pomoc. 🍀❤️

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané  peníze použijeme na pořízení nového velkého  automobilu, které nám umožní jednoduše naložit Maximka s vozíčkem a ostatními jemu potřebnými věcmi včetně již zmiňovaného sportovního kočárku. Pokud bude penízků více pořídíme oxygenator a upravíme koupelnu na bezbarierovou. Maximek už nebude muset absolvovat pro něj náročný a hodně nepříjemný přesun z vozíku do autosedačky a zpět, a to několikrát denně, 

Velké auto je pro Maximka důležité, abychom mu zajistili bezpečnější a stabilnější převoz a aspoň malinko zpříjemnili a zkvalitnili už tak náročné žití.

Z celého srdce děkujeme za podporu. ❤️
Přejeme vám hodně zdraví a spokojenosti 🍀

Jana ❤️ Lukáš ❤️ Maximek

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 12. 2023 10:25

DĚKUJEME❤️🍀❤️🍀🙏🙏🙏, je tady konec

Budu se opakovat, ale jste ÚŽASNÍ ❤️.

3. 12. 2023 14:38

Ještě 2 dny 🙏🏼🍀❤️

Děkujeme🍀, děkujeme🙏🏼, děkujeme z celého srdce❤️ , s pokorou a vděčností  za velkou finanční podporu pro našeho Maximka. Jste prostě skvělí.I když se nepodařilo vybrat celou částku, jsme nesmírně šťastní.

Maximek je zdravy, chodí do školy a pravidelně rehabilituje. Teď zkoušíme nový lék na epilepsii. Momentálně užívá 6-ti kombinaci🙈. Vypadá to slibně , držte nám prosím palečky.

Přejeme vám KRÁSNÉ VÁNOCE plné pohody, klidu,dobré nalady a do nového roku 2024 HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ🍀 

Buďte štatní a mějte se krásně

Jana❤️Maximek❤️Lukáš 

p.s. Až bude mít Maximek své autíčko, tak vám ho ukáže.😊

26. 10. 2023 13:55

VÍC JAK POLOVINA ❤️🙏🏼❤️

Z celého srdceúžasným lidem za velkou podporu finanční, psychickou a za váš čas věnovaný Maximkovu příběhu❤️. Velmi si toho vážíme 🙏🏼🙏🏼🙏🏼.

Maximek je zdravý. Ve škole si užívá canisku s Edíkem, podzimní tvoření a nově také rehabilitace s paní Hankou. Doma relaxace a odpočinek🙂🍀.

J❤️M❤️L

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 12. 2023 9:34
DobroDárce
3 000 Kč  •  5. 12. 2023 9:54
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  3. 12. 2023 21:11
Velkorysý dárce
60 Kč  •  3. 12. 2023 17:53
Dobrosrdečný dárce
10 000 Kč  •  1. 12. 2023 18:30
Markéta K.
5 000 Kč  •  30. 11. 2023 23:07
Máte náš obdiv. Držíme vám palce a ať vám auto slouží. 4M
Tipsport Opavská OV-PORUBA
10 000 Kč  •  30. 11. 2023 17:19
Věrní štamgasti také umí podpořit kamaráda 🍀🍀🍀
Eva Pochylová
3 650 Kč  •  30. 11. 2023 17:09
Dětský Eva Bazárek
Jana a Radim
1 000 Kč  •  27. 11. 2023 20:11
Myslíme na Vás
K+Z+H❤
600 Kč  •  26. 11. 2023 11:20
I
500 Kč  •  25. 11. 2023 11:27
Good luck ❤️
J.H.
2 000 Kč  •  23. 11. 2023 9:14
Maximkovi J.H.
Milý dárce
100 Kč  •  19. 11. 2023 11:39
DobroDárce
2 000 Kč  •  15. 11. 2023 20:40
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  14. 11. 2023 15:19
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 11. 2023 10:53
Velkorysý dárce
800 Kč  •  13. 11. 2023 13:22
DobroDárce
2 500 Kč  •  11. 11. 2023 23:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat