Sbírka ukončena:

Automobil s úpravami pro vozíčkáře pro Jakuba

Vybráno 0 Kč 6 800 Kč
300 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 700 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Automobil s úpravami pro vozíčkáře pro Jakuba

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
27. 5. 2022

Kdo sbírku zakládá

Jmenuji se Tomáš Jelínek a jsem otcem Jakuba, sbírku zakládám za něj, protože v tuto chvíli ještě není schopen ji založit sám.

Komu pomůžeme?

Jmenuje se Jakub Jelínek, narodil se 9. 10. 2002 v Chrudimi a letos měl maturovat na Automobilní škole v Holicích.

Rád chodil do posilovny, zajímal se o výpočetní techniku a streaming. Má od malička rád motorky a má mnoho plánů, k hlavním patří, že chce s přítelkyní a kamarády procestovat Evropu.

Jeden večer mu však změnil vše a to co se v onen osudný večer stalo a co následovalo si nepamatuje. 

Ráno 2. 10. 2021 cca v 3:30 byl před diskotékou napaden, po úderu pěstí v bezvědomí nekontrolovaně upadl a uhodil se do hlavy. Byl převezen do nemocnice, kde si ho nechali na pozorování. Dopoledne se Jakubův stav prudce zhoršil a proto byl s masivním krvácením do mozku v bezvědomí a v ohrožení života převezen do FN Hradec Králové, kde se podrobil bezodkladné operaci, která mu zachránila život. Bylo zastaveno krvácení a snížen tlak na mozek, cca ve 20 hod se Kubovi obnovilo krvácení do mozku a byl znovu v ohrožení života na sále, oprace byla úspěšná, ale bylo nutné odebrat část lebky a mozkové tkáně, kvůli postupujícímu otoku mozku.

Ve středu 6. 10. 2021 nám bylo ošetřující lékařkou sděleno, že dle odborného názoru lékařů Jakub na 99 procent zemře, že je to otázka hodin max dnů, ať si necháme jedno procento naděje, ale že pokud přežije je poškození mozku tak masivní, že je mizivá naděje na jeho smysluplný život.

Jak plynuly dny, začal se Kubův stav pomalu stabilizovat a my začali věřit, že se z toho nakonec dostane. Po čtrnácti dnech byl Kuba v umělém spánku převezen na ARO Pardubice a odtud po dalších cca 16 – ti dnech stále v umělém spánku na oddělení NIP v HK. Zde nám bylo po měsíci jeho pobytu, když se stále neprobouzel, panem primářem sděleno, že dle jejich odborného názoru a po konzultaci s neurochirurgií FN HK, je poškození mozku našeho syna takového rázu, že je v podstatě mrtev, jen o tom orgány neví, a že se máme připravit na to, že syn zemře, že ukončují léčbu a že ho budou do úmrtí udržovat v stávajícím stavu.

A stal se zázrak, Kuba začal pomalu nabývat vědomí, hýbat prsty pravé ruky, hlavou a komunikovat. Odpovídat na jednoduché dotazy téměř neznatelným přitakáním nebo zavrtěním hlavy. Jeho celkový stav se po čtyřech měsících od úrazu zlepšil natolik, že bylo rozhodnuto o navrácení odebrané lebeční kosti zpět. Operace proběhla úspěšně a Kuba začal mluvit.

Následně se jeho stav zlepšil natolik, že byl převezen do RÚ Kladruby, kde již tři měsíce podstupuje intenzivní rehabilitace. Dnes již sedí na vozíku, ovládá pohyby obou rukou, a hýbe pravou nohou, mluví a myslí. Nabírá síly, protože po příjezdu do Kladrub vážil pouhých 44 kg a učí se o sebe pokud možno starat sám, nicméně bude to běh na dlouhé trati.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jelikož žijeme v malém městě na okraji Vysočiny a Kuba bude odkázán pouze na mechnický vozík, protože zraněním byl poškozen i pravý oční nerv a jeho reakce jsou značně zpomalené  peníze potřebujeme na nákup nového auta, které bude nezbytné pro jeho co možná nejaktivnější život.

Vybrali jsme zánovní WV Cady v pěkném stavu. Od úřadu práce jak doufáme dostane Jakub plnou částku na motorové vozidlo  a to staré prodáme, přesto nám ale cca 300.000 Kč na nákup a potřebné úpravy chybí. Takto velkou částku si již dovolit nemůžeme, protože jsme museli, mimo jiné, nemálo finančních prostředků investovat do přestavby přízemí našeho domečku na bezbariérový aby se měl Kuba kam vrátit, což zcela vyčerpalo rodinné úspory. Samozřejmostí je, že pokud po zakoupení a předělání vozidla pro potřeby vozíčkáře nějaké peníze z této sbírky zbydou, poskytneme je po domluvě se zástupci Donio na některou z probíhajících sbírek.

Předem moc děkujeme za každou pomoc !

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Martina a Nikča
5 000 Kč  •  25. 7. 2022 21:31
Přejeme hodně sil a upřímně věříme, že se všechno ještě otočí a bude zase líp❤️!
Hanka
300 Kč  •  20. 7. 2022 16:37
🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  18. 7. 2022 23:36
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 7. 2022 20:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat