Sbírka ukončena:

Osobní auto pro Zdenečka

Vybráno 0 Kč 0 Kč
444 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
67 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Osobní auto pro Zdenečka

Vybráno 0 Kč 0 Kč
444 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Svatava Valova
Datum přidání
7. 8. 2023

Představení sbírky

Zdeneček je kluk  9 let s úplné rodiny, ovšem zápasí s vážnou nemocí hypohydrotickou ektodermalni dysplazií, česky řečeno nefunkce potních žláz a s tím spojené další projevy nemoci, poškození kůže, chybějící zuby a i špatný imunitní systém. Syn je i těžký alergik. Snažíme se s nemocí bojovat, buďto lázněmi a také přírodní léčbou.

Zdenda má převahu lékařů a specialistů daleko a kvůli imunitě a potním žlázám nemůžeme jezdit autobusem, či vlakem, už od jeho zjištění nemoci jsme řešili koupi osobního auta, jako zvláštní pomůcku, to nikdy nevyšlo a tak jsme museli auto pořizovat sami, ze svého, vždy starší auto. Před 5 roky jsme museli řešit auto zase, ale s dvouzónovou klimatizaci, ta jediná ve vedru dokáže syna chladit .Teď jsme zjistili že auto pomalu odchází, a že je čas koukat po novém, věřte že kdyby to šlo, koupím obyčejné nové auto, bez té dvouzónové klimatizace, ale pokud není správná klimatizace, syn může upadnout do bezvědomí a nebo umřít .

Komu pomůžeme?

S nemoci u syna to proběhla velmi brzo, projevovalo se to opožděním růstem a ani mu nerostly zuby. Prvně jsme se dozvěděli, že má epilepsii, ta se pak vyvrátila a začalo se řešit proč neustále syn kolabuje, nakonec nám v FM. Motol oznámili, že asi tuší, co mu je, a že to řeší pouze FN Brno, tam udělali potní test řekli, že je to špatné. U genetika nám řekli, že má Hypohydrotickou ektodermalni dysplazii. Hned padla otázka, jaký budeme muset mít auto a seznámení s léčbou. Museli jsme dlouho uvažovat jestli mít doma bazének, či jiné věci na osvěžení. Ovšem syn se dusil jídlem a hrozila sonda do žaludku. Přes speciální stravou, se povedlo, aby jedl, přidal se problém s očima a vyskytl se další boj. Zjistili jsme že je světloplachý  a musí mít samozaborvavcí brýle. Nejtěžší boj začal, když syn, na 18 měsících umíral, museli ho resuscitovat, k tomu přišli další obtíže s alergií na jídlo a na pyl. Syn chodil do školky s asistentkou a jelikož byl velký problém s chůzí, byl dlouho na kočárku teď je z něj školák, má asistentku a já jsem na home Office, jelikož je syn těžký potravinový alergik na lepek, mléko, laktózu, zeleninu, ovoc a histamin. K tomu má špatnou imunitu a problém se žaludkem. Dostal boreliózu a dále je podezření na revma, jelikož každou chvilku má teplotu s bolestí kloubů,  toto nás provází už skoro 2 roky, ale na revmatologie se může jít až po dlouhé době.

Teď jsme navštívili lázně na pojišťovnu A hned čtvrtý den, co jsme doma jsem obdržela telefon s FM Motol, že je to zase na nic a hned jsme dostali dva druhy antibiotik a v září musíme dojíždět pro vakcínu na elergie.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tyto peníze budou použity na koupi osobního auta aby syn mohl jezdit do školy a k lékařům ,pokud zdraví dovolí tak lázně a výlety,aby mohl dál pokračovat v léčbě. Zdenda budeoc bezpečné cestovat pokud se nepovede vybrat celá částka kouknu se po levnějším sítě a nebo budu řešit půjčku,když by se vybralo víc rádi bychom někomu přebytek peněz darovali tady kdo má žádost pokud je to možné pokud to možné není  tak by jsme to dali synovi na léčbu 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat