Sbírka ukončena:

Nové auto pro Verunku

Vybráno 0 Kč 147 372 Kč
150 000 Kč
 -
51 dárců
Celkem se zapojilo
2 890 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
68 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové auto pro Verunku

Vybráno 0 Kč 147 372 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Eva Šrámková
Datum přidání
10. 2. 2023
Poslední aktualita

4. 7. 2023 3:24

Co je u nás nového?

Milí přátelé,

přejeme vám krásné letní dny. Verunka má díky vám od konce května své nové auto. Je v něm spokojená, má dostatek prostoru pro nohy i kolem sebe oproti starému autu, ve kterém se tísnila.

Chystáme se do lázní, proto jsme ocenily i větší zavazadlový prostor, do kterého se vejdou zavazadla i pleny na celý měsíc. Letos jedeme poprvé po deseti letech bez asistenčního psa Jirky. Bude to pro nás smutné, ale pro Jirku to je lepší, není na tom zdravotně nejlépe a cesta by ho zbytečně vysilovala. Má navýšené léky na srdce, po pár krocích se zadýchává…

Užijte si léto plné nových zážitků a objevování dosud nepoznaných míst.

S pozdravem

Verunka a Eva

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Přejeme všem krásný den,

ráda bych vám představila svoji osmnáctiletou dcerku Verunku. Než se narodila, přemýšlela jsem o tom, jaké to bude, až poroste, půjde do školy, jak budeme společně prožívat její úspěchy i neúspěchy a jak zvládnu její výchovu, aby z ní vyrostl člověk, který se o sebe dokáže postarat a najde své místo v životě. Těhotenství probíhalo bez komplikací, proto jsem se těšila na narození zdravého miminka.

Po narození se však všechny moje sny a plány rozplynuly a svět se nám převrátil vzhůru nohama. Verunce bylo diagnostikováno vrozené postižení mozku (mikrocefalie a lissencefalie I. typu), v důsledku kterého se její vývoj od narození opožďoval a z kterého pramení její zdravotní problémy. Verunka má těžké mentální postižení, epilepsii, astigmatismus a skoliózu. Ve skoro devatenácti letech je plně inkontinentní a odkázána na péči druhé osoby.

S Verunkou žijeme samy ve starším domě v malé vesničce u České Třebové, jsem už osmnáct let rozvedená. Společnost nám dělá asistenční pes senior Jirka, kterému bylo nedávno dvanáct let. Vzhledem ke svému věku už má, bohužel, zdravotní problémy. Má nemocné srdíčko, byla mu diagnostikována dilatační kardiomyopatie a musí brát léky, aby se stav nezhoršoval.

Pravidelně dojíždíme do speciální školy, kterou máme 15 km daleko. Jezdíme k lékařům, na hipoterapii a do lázní, proto je pro nás spolehlivé auto nezbytností. Bez auta bychom měly problém se kamkoliv dopravit, Verunka nezvládne bez pomoci schody v autobusu a po delším cestování je unavená.

Stávající auto máme již třináct let a nevyhovuje z hlediska technického stavu i prostoru, proto jsem se rozhodla pro pořízení nového, které nás spolehlivě a bezpečně doveze, kam bude potřeba.

Srdečně děkujeme všem, kteří se nám rozhodnou pomoci. Velmi si toho vážíme.

Komu pomůžeme?

Verunka je dospělá slečna s duší batolete. Má milou povahu, je to takové usměvavé sluníčko, které lehce svým smíchem nakazí lidi kolem sebe. Žije ve svém světě, má ráda svoje jistoty. Rozumí známým věcem, které se opakují, ale světu kolem sebe moc nerozumí. Když je unavená, nebo ji něco bolí, dává to najevo vztekem nebo plácáním do hlavy, je těžké ji pak uklidnit. Někdy takové období trvá delší dobu, jsem vždy bezradná a vyčerpaná, protože nevím, jak jí pomoci.

Má ráda obrázkové knížky, omalovánky, letáky a různé zvukové a svítící hračky. Ráda poslouchá rádio a pouští si na tabletu videa, která jsme společně natočily. Moc se jí líbí ve škole, má blíž k učitelům a asistentům, děti jen pozoruje a do her se nezapojuje. Má ráda babičku a dědu, ke kterým pravidelně jezdíme. Líbí se jí na hřbetu koně, na hipoterapii jezdíme už asi šestnáct let. Ráda hladí a češe Jirku, který je tak trochu sourozenec, kterého nemá.

Verunka se snaží dorozumět ukazováním, citoslovci a jednoduchými slovy, ale často je těžké jí porozumět. Nepohodu vyjadřuje pláčem a vztekem. Se známými lidmi se snaží komunikovat, cizí lidé ji však moc nezajímají, pokud něčím neupoutají její pozornost. Nelíbí se jí neznámé zvuky, např. foukající vítr, bouřka nebo pláč dítěte. Je neobratná, má zvýšené napětí v končetinách a hypotonická záda. Chodí o širší bázi, pokud upadne, sama nevstane. Má problém s překážkami a nezvládne nástup a výstup do autobusu nebo vlaku. Nezvládne hygienu, je plně inkontinentní. Sama se neobleče a potřebuje dopomoc u jídla a pití.

Verunka je velká bojovnice, která mě i přes těžké mentální postižení překvapuje novými dovednostmi. Jsou to jen drobné střípky, které ale potěší a zahřejí na duši. Mám díky tomu pocit, že vše, co jsme prožily a vykonaly, nebylo zbytečné.

Je pro mě důležité, aby byla ve svém světě šťastná a spokojená. Tak budu i já. Nečekám už zázraky jako dřív, chci jen, abychom si udržely to krásné, co mezi sebou máme, a Verunka byla v rámci možností zdravá a její stav se nezhoršoval.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na nákup osobního automobilu Škoda Kamiq a případně na další náklady – zimní pneumatiky, pojištění, garanční prohlídka atd.

Zvolila jsem vyšší a prostornější auto, než máme doposud. V současném malém autě už nemá Verunka prostor pro nohy a hůře se jí nastupuje. Důležité pro nás je, aby nás auto spolehlivě a bezpečně dopravilo, kam bude potřeba, protože dojížděním trávíme každodenně hodně času. Také musím být kdykoliv k dispozici, abych mohla zajet pro Verunku do školy, proto je spolehlivé auto nezbytností. Staré auto už je nevyhovující z hlediska technického stavu i prostoru.

Kdyby se podařilo vybrat více peněz, budou použity na drahé léky na srdíčko pro Jirku, osobní asistenci a hipoterapii.

Velmi všem ještě jednou děkujeme za sdílení a pomoc.

Verunka s maminkou

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

4. 7. 2023 3:24

Co je u nás nového?

Milí přátelé,

přejeme vám krásné letní dny. Verunka má díky vám od konce května své nové auto. Je v něm spokojená, má dostatek prostoru pro nohy i kolem sebe oproti starému autu, ve kterém se tísnila.

Chystáme se do lázní, proto jsme ocenily i větší zavazadlový prostor, do kterého se vejdou zavazadla i pleny na celý měsíc. Letos jedeme poprvé po deseti letech bez asistenčního psa Jirky. Bude to pro nás smutné, ale pro Jirku to je lepší, není na tom zdravotně nejlépe a cesta by ho zbytečně vysilovala. Má navýšené léky na srdce, po pár krocích se zadýchává…

Užijte si léto plné nových zážitků a objevování dosud nepoznaných míst.

S pozdravem

Verunka a Eva

24. 4. 2023 16:17

Poděkování

Milí přátelé,

rády bychom vám poděkovaly za velkou podporu ve sbírce na pořízení auta pro Verunku. Až v takových chvílích si člověk uvědomí, že ho přátelé neopustili, i když se někdy cítí sám. Velmi si vážíme vaší pomoci. Budeme vás informovat, jakmile bude auto doma.

S přáním krásného dne

Verunka s maminkou

10. 4. 2023 10:52

Poděkování neznámému dárci

Krásný velikonoční den,

rády bychom touto cestou poděkovaly laskavému dárci, který Verunce poslal 50 000,-. Děkujeme Vám za tak štědrý dar a povzbuzující slova, velmi si vážíme Vaší pomoci. Raději bychom Vám poděkovaly osobně, ale snad přijmete i toto poděkování.

S pozdravem

Eva s Verunkou

6. 4. 2023 20:42

Prodloužení sbírky

Krásný velikonoční den,

prodloužila jsem Verunčinu sbírku ještě přes velikonoční svátky. Sbírka bude ukončena 14. 4. Všem moc děkujeme za pomoc.

Eva s Verunkou

5. 4. 2023 10:31

Poděkování

Milí přátelé,

Verunčina sbírka se pomalu chýlí ke konci, zbývá už jen šest dní. Všem děkujeme za podporu, které se nám dostalo, nejen finanční, které si velmi vážíme, ale i té lidské. Vaše milá slova jsou pohlazením po duši, moc nás potěšila.

Přejeme všem krásné jarní dny!

Eva s Verunkou

11. 3. 2023 17:10

Poděkování

Jste moc hodní, všem děkujeme za příspěvky pro Verunku. Velmi si toho vážíme. Eva s Verunkou.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
350 Kč  •  19. 4. 2023 9:45
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  14. 4. 2023 16:13
Dárce, který je pro každou dobrost
14 000 Kč  •  13. 4. 2023 23:46
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 4. 2023 21:02
Velkorysý dárce
600 Kč  •  13. 4. 2023 13:39
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 4. 2023 9:11
Laskavý dárce
200 Kč  •  12. 4. 2023 7:52
Štědrý dárce
300 Kč  •  11. 4. 2023 22:24
Držte se!!
Dobrosrdečný dárce
30 000 Kč  •  11. 4. 2023 15:44
Dárce, který je pro každou dobrost
10 000 Kč  •  11. 4. 2023 10:12
Velkorysý dárce
600 Kč  •  10. 4. 2023 15:20
Anna S.
2 000 Kč  •  10. 4. 2023 11:06
Evi, zdravíme přes kopec. Holky držte se.
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 4. 2023 10:55
DobroDárce
3 000 Kč  •  5. 4. 2023 19:46
Laskavý dárce
600 Kč  •  5. 4. 2023 11:09
Hodně štěstí, holky
Lea
1 000 Kč  •  31. 3. 2023 19:02
Hodně štěstí mamince i Verunce 🍀.
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  30. 3. 2023 21:00
Lenka
3 500 Kč  •  27. 3. 2023 19:35
Milá rodinko, držím pěsti, ať se Vám vše vydaří. Ráda Vás po letech potkám. L.V.
Milý dárce
1 000 Kč  •  23. 3. 2023 13:26
Laskavý dárce
50 000 Kč  •  22. 3. 2023 8:54
Hodně sil a energie do dalších let... A nechť se povede vybrat cílová částka...
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2023 8:45
Laskavý dárce
250 Kč  •  14. 3. 2023 20:26
isen.cz
5 000 Kč  •  14. 3. 2023 19:49
Ať se vám daří, holky :). L

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat