Venda se narodil jako zdravé dítě. Ale postupem času se zjišťovali, že má pomalejší motorický vývoj. Když mu bylo 17měsíců rodiče se objednali do Motola na neurologii, kde byl hospitalizovaný 2měsíce, kvůli všeljakým vyšetřením. Ale vždy vše dopadlo negativní a proto mu byla napsána diagnóza Cerebelární syndrom nejasná etiologie a psychomotorická retardace. Podstoupil lázně. Ve 4letech se objevuje první epileptický záchvat, s kterými bojuje do dnes. V 7letech byl Venda zařazen do projektu CHERISH. A po dobu 10let se nic neměnilo, Venda zůstal stát na vývoji 1,5letého dítěte. Az v roce 2019 volali z genetiky, že mají výsledky z programu CHERISH. Verdikt zněl u pacienta byla zjištěna DE Novo mutace v genu STXBP1 a hluboká mentální retardace. Doktorem bylo zděleno že tato mutace je neléčitelná a Venda zůstane na 1,5 dítěte. Čím byl Venda větší zhoršovala se i chůze a začínající skolióza páteře proto je Venda na vozíku.
