Terezka je mladá slečna, která se narodila s genetickým nervosvalovým onemocněním SMA II.typu, s chabou kvadruparézou, těžkou deformitou páteře, hrudníku, horních i dolních končetin. Je po těžkém respiračním selhání a tím se stala plně závislá na plicním ventilátoru. Celý život je na invalidním vozíku odkázána na pomoc rodičů a přátel. Chodila do běžné základní školy, vystudovala střední školu s vyznamenáním a nyní studuje na Metropolitní univerzitě mediální studia již v magisterském oboru. I přes svoji svalovou nemoc žila celkem plnohodnotný život až do roku 2007, kdy letěla s rodiči na dovolenou do Egypta, ale bohužel cesta letadlem se stala noční můrou. Terezka v letadle dostala záchvat, ačkoliv epilepsii nikdy neměla, zaskočilo jí jídlo a začala se dusit, v tomto okamžiku jí rodiče museli resuscitovat za těžkých přistávací podmínek v Řecku, kde byla hospitalizována. V kritickém stavu byla letecky transportována zpět do Čech a strávila dalších 5 měsíců na ARO nemocnice Motol. Naučila se dýchat pomocí tracheostomie, žádný dýchací přístroj nepotřebovala. Ze všeho se oklepala a život žila dál. Bohužel v roce 2019 prodělala infekci dýchacích cest a akutní respirační selhání a již byla trvale napojena na dýchací přístroj, se kterým byla po třech děsivých měsících propuštěna domů. Začátky byly krušné, ale rodiče vše zvládají bravurně.
Nyní může Terezka opět do společnosti, za kulturou, za přáteli. Musí také pravidelně navštěvovat lékaře a protože má již 12 let staré auto, které vyžaduje častější a častější opravy, potřebuje vůz nový, prostornější a pro potřebu dobíjení ventilátoru a odsávačky potřebuje elektrické zásuvky ve vozidle.
