Ráda bych Vám představila svého syna Filípka, je mu 13 let, bohužel je na úrovni jeden a půl ročního dítěte. Filípek byl zdravé miminko, jen lehce opožděné. To jsme však pravidelným cvičením hravě dohnali.
Do dvou a půl let se vše zdálo být v pořádku. Hrál si, říkal slabiky, ale nemluvil. To se mi moc nelibilo, a tak jsem si vyžádala doporučení na foniatrii, kde hned při první navštěvě zaznělo, že má autistické rysy. Časem začal ztrácet dovednosti, které již uměl. Přibývalo víc a víc autistických rysů. Podstoupili jsme spoustu vyšetření, během kterých přibývali diagnózy. Autismus, hluboká mentální retardace, epilepsie, ADHD. Bohužel epilepsie se nám úplně nedaří dostat pod kontrolu, má časté záchvaty.









