Už jako malinkému se mamince nezdál můj vývoj. Když jsem nastoupil do školky, hodně nám pomohly paní učitelky, které stály za maminkou a po všech vyšetřeních, které nám doporučily, paní doktorka řekla, že život s semnou bude barevnější. V tu dobu bohužel můj tatínek neunesl moji jinakost a od té doby jsme byli s maminkou a brášky sami. Paní doktorka si myslí, že jsem na hranici mezi lehkou a středně těžkou mozkovou retardací s autismem, ale já a moje parta, se každý den snažíme, abych byl co nejlépe připravený na život, který mi všichni dělají co nejhezčí. Jsem teď ve speciální škole Credo, kde jsem šťastný mezi svými kamarády a mám ty nejlepší paní učitelky na světě. Jen mi dělá starost maminka. Musela tatínkovi vrátit autíčko a i když se moc snaží, nemůže žádné pro mně pořídit. Školu mám každý den kratší dobu a i kvůli práci maminky, je pro nás náročné jezdit vláčkem, kde jsem po pár dnech ustrašený, protože mi moc lidiček nedělá dobře a nezbývá nám čas, který by maminka potřebovala pro práci.
