Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na asistenci, rehabilitace, zdravotní pomůcky pro Shealu

Vybráno 0 Kč 209 023 Kč
od 246 dárců
 -
246 dárců
Celkem se zapojilo
850 Kč
Průměrná výše daru
11 533 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na asistenci, rehabilitace, zdravotní pomůcky pro Shealu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Hana Grygarova
Datum přidání
15. 12. 2023
Poslední aktualita

14. 3. 2024 19:25

Mám o chlup víc asistence.

Mám o chlup víc asistence. 

I s tak omezenou možností fungovat jsem schopná zatím psát bakalářku, bez těch největších starostí, že mi jde o zdraví, že spadnu, nebo se mi z drobné rýmičky rozjede zápal plic. 

Mám první prvek chytré domácnosti – chytrý trezor na klíče. Umožní to asistentům mnohem přívětivější vstup do mého bydliště. 

V Centru vzácných onemocnění probíhá zpřesnění mojí diagnozy, zatím se sbírají genetické informace příbuzných. 

Zpracovali jsme s Dianou Dufkovou článek, který Vám nyní představuji: https://medium.seznam.cz/clanek/hana-sheala-grygarova-jak-tancuji-lide-s-pohybovym-postizenim-48274

Posouvá paradigma nahlížení na lidi s postižením. 


V neposlední řadě mám momenty když mohu pomyslně dát nohy nahoru a psát bakalářku, každý den pak napsané kousky posílám svojí konzultantce. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

I přes svoje postižení se začleňuji.

Žiji s vzácným onemocněním, které se v čase zhoršuje. Kvůli předsudkům vůči lidem s postižením jsem měla od malička za sebou strašné zážitky. Část rodiny si můj neúspěch při cvičení i přes obrovskou námahu vysvětlila tak, že se dost nesnažím, a bili mě. Prý mě to mělo přimět k tomu, abych se rozcvičila natolik, že budu silná jako zdravé děti. U mého onemocnění to pochopitelně není možné.

Jako protiváhu jsem začala v roce 2003 hrát jako DJ. Zároveň jsem jsem narážela neustále na předsudky, a v poslední době jsou pro mě kluby bariérové. Takže jsem jako DJ vyhořela. A to i přesto že jsem byla support slavných jmen, dělala jsem vlastní akce, a vydala jsem vlastní skladbu.


Práce v Praze v roce 2008 byla mým snem, zejména při náboru IT pracovníků pro Elan IT. Byla to vlastně záchrana, protože jsem se mohla zapojit do komunikace s lidmi s postižením ze zahraničí, kteří věděli, že si zasloužíme žít bez násilí, a mimo ústavy. 

Do 31 let jsem věřila, že všechny moje pohybové problémy souvisejí s dětskou mozkovou obrnou. Moje onemocnění je ale vzácné a není zcela zjištěné. Klinicky můj stav odpovídá svalové dystrofii pletencového typu. Je jasné, že moje předchozí neúspěchy při cvičení i přes značnou námahu jsou vysvětlitelné. A to tím, že se mi rozpadají svalové buňky, a moje svalová síla se bude zhoršovat. Současně s tím, mi bude ubývat energie i psát na počítači.

Situace by nebyla tak složitá, kdyby v Česku fungovala sebeurčující asistence. Nemám dodnes možnost žít svobodně a vyčerpává mě to. Vyčerpání z boje s různými výzvami nakonec vedlo k mému pádu, při kterém jsem utrpěla otevřenou zlomeninou kotníku. To by se nestalo, kdybych nebyla extrémně fyzicky i psychicky vyčerpaná. V současné době se pohybuji pomocí vozíku.

Priority: Asistence, diagnoza, zvedák k vozíku.

Moje diagnóza stále není definitivní. Poslední hospitalizace naznačila možnost, že mé skutečné onemocnění může být ještě závažnější, než je svalová dystrofie pletencového typu. Finanční pomoc z této sbírky by mi umožnila bezpečnou cestu do centra vzácných onemocnění v Praze Motol. S přesnou diagnózou bych nemusela tolik trpět strachem z potenciálních komplikací spojených s přidruženými onemocněními.

Přidružená onemocnění může zhoršovat i nedostatek osobní asistence. V Česku si musím vystačit s třemi hodinami asistence denně. Nestačí to ani na zajištění toho základu, bez kterého se můj zdravotní stav nezhorší ještě víc. Asi si dovedete představit, o čem mluvím.

Ve Švédsku, kde funguje hnutí Independent living, mohou mít lidé s podobným zdravotním stavem asistenci i celodenně, s tím, že mají například 6 asistentů na poloviční úvazek. Lepší situace, než u nás je například na Slovensku nebo ve Slovinsku. Tam taky jsou lidé s postižením větší aktivisté a díky tomu, co si vybojovali, mají možnosti se účastnit koncertů nebo fantasy festivalů. Píšou blogy a knihy. Pravda, některé jsou sice napsané bradou. Je to ale i proto, že nemusí se už tolik zabývat obavami, jestli jim sociální služba dovolí používat vlastní auto, s tím že ho řídí asistent.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Každá hodina asistence navíc mě umožní život beze strachu z toho, že mi zdraví zhorší nedostatek asistence. Abych mohla zajistit limitní potřeby, potřebuji alespoň 8 hodin asistence denně. Nyní se přetěžuji, opět riskuji zranění. Ráda bych také se vrátila k hraní a tvorbě hudby a dostudovala psychologii na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity. Nadále budu moci školit mediky a laickou veřejnost. O násilí a předsudcích, a o sebeurčující asistenci, kde si klient může svobodně říct o svoje potřeby. Bude li přesažena cílová částka, budu si moci dovolit mít asistenci více dní, případně i měsíců. Budu se přetěžovat o něco méně.  

Finanční prostředky hodlám také využít na zvedák k vozíku a rehabilitaci. Sbírka mi může pomoci získat pomoc v centru vzácných onemocnění v Praze Motol. Pokud se vybere více, než by to pokrývalo moje potřeby asistence, rehabilitace a součástí vozíku, hodlám peníze použít na pořízení chytrých prvků v domácnosti, které mně umožní větší soběstačnost. 

Kdo ví, třeba se z vozíku i opět – aspoň na pár minut – postavím k playerům. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

14. 3. 2024 19:25

Mám o chlup víc asistence.

Mám o chlup víc asistence. 

I s tak omezenou možností fungovat jsem schopná zatím psát bakalářku, bez těch největších starostí, že mi jde o zdraví, že spadnu, nebo se mi z drobné rýmičky rozjede zápal plic. 

Mám první prvek chytré domácnosti – chytrý trezor na klíče. Umožní to asistentům mnohem přívětivější vstup do mého bydliště. 

V Centru vzácných onemocnění probíhá zpřesnění mojí diagnozy, zatím se sbírají genetické informace příbuzných. 

Zpracovali jsme s Dianou Dufkovou článek, který Vám nyní představuji: https://medium.seznam.cz/clanek/hana-sheala-grygarova-jak-tancuji-lide-s-pohybovym-postizenim-48274

Posouvá paradigma nahlížení na lidi s postižením. 


V neposlední řadě mám momenty když mohu pomyslně dát nohy nahoru a psát bakalářku, každý den pak napsané kousky posílám svojí konzultantce. 

20. 1. 2024 20:31

Jste hustí, jsem kmotra, a další psytrance dobro/družství

Spojením tancujících komunit Nyx.cz, psytrance.cz a Klubu Centrála přišlo na tuto sbírku v sobotu 8700Kč (včetně borce, který poslal po akci 1023Kč)!

Všichni účinkující se vzdali honoráře ve prospěch benefice, díky moc! 
Zároveň  chci poděkovat za zviditelnění Donio sbírky Nyxovi, zakladateli serveru 

Bylo pro mě hrozně potěšující vědět, že i když nemůžu do centrály osobně dorazit, tak že tam lidi provádí taneční poskok i na moji muziku, yay, a sledují mě z monitoru. 

Aftermovie z benefice pro mě  kde su vidět na monitoru 

Štěpán Kotouč (organizátor akce, Gondaria.com) mě pozval, abych se stala také kmotrou jeho satirické knihy Budíčkové příběhy: https://budickovepribehy.gondaria.com/

Křest knihy je spojen opět s tanečním poskokem, takže můžete dorazit do Centrály 16. 3. 2024 

https://www.facebook.com/events/895769625514527/

Tam taky můžete polejt flashku s ebookem kýblem vody. 

11. 1. 2024 23:29

Psytrance Benefice PSY CTRL MEETS NYX.CZ: BENEFICE PRO DJANE SHEALU už tedka v sobotu :)

Jenom drobná připomínka že akce, kterou mě podporují lidi kolem Gondara a sám Gondar, je už tedka v sobotu, 13. 1. 

Jste zvání, vstup je zdarma

Něco málo o organizátorovi: 

DJ / LIVEACT GONDAR bio:
První elektronické zvuky možná připomínající hudbu vyloudil Štěpán v dětství z osmibitového Atari 800XE. Poté začal kolem roku 1996 skládat na PC ve Scream Trackeru, později ve Fast Trackeru a obskurním Dream Station. Jeho PC 386SX / 25Mhz / 2MB RAM tenkrát prohánělo zvukovku Gravis UltraSound (512kB RAM na samply, později upgradováno na brutálních 1024kB ;) ).

Taneční poskok aktivuje nejradši skrze noční psytrance do 149BPM, občas říznutý orchestrálními harmoniemi:
Gondar set & liveact @ Digital Forest Festival 2023
https://youtu.be/3KENWquXQDo?si=EsNx35BdT2j5XRky 

Facebook  události o akci zde: 

https://www.facebook.com/events/354223083916479

Nyx události: 

https://nyx.cz/discussion/283125

4. 1. 2024 19:38

Mám radost


Všechny vás zvu 13. 1. 2024 na psytrance akci v Praze, kterou dělá klub Centrála a Gondaria.com jako mou benefici. Budu tam tak trochu hrát, takže vás ráda uvidím alespoň virtuálně. Vstup je zdarma, tedy je to zároveň poděkování pro všechny, co mi zde již přispěli. Sice bude možné na místě přihodit na toto Donio do ČehosiNaHornímBaru ale pro bohy, už jste přispěli, tak už se tím netrapte a prostě přijdte :)  

Díky a těším se na vás ! https://www.facebook.com/events/354223083916479 https://nyx.cz/discussion/283125

18. 12. 2023 20:18

Díky moc

Díky Vaším donacím se mi podařilo vybrat na dvě důležité součástky vozíku. Jednak na ehm doplatek, a jednak na jakési zařízení, které mě umožní regulovat výšku sedu – předtím jsem to nazývala zvedák. Díky tomu pro mě bude snažší použití některých toalet.  Zvedák stojí 25990 a doplatek k vozíku je 7550. Čili částka 33450 pokryje vozík. 

Pochopitelně bude trvat, než se žádost zpracuje, odhaduju tak pul roku. 

Pravděpodobně budu moc bezpečně odjet do Centra pro vzácné onemocnění v Motola, mít rehabilitaci bez donucování se přetěžovat, a taky si odpočinout s víc asistencí a nebát se že spadnu. 

Dneska jsem telefonovala s Národní radou pro zdravotně postižené

Řeším totíž tuhle situaci: 
K elektrickém

u vozíku potřebuji klinického psychologovi v Brně, který má bezbariérový přístup.

Jde o inteligenční test, jestli mohu používat elektrický vozík. Bohužel musí být klinický, nestačí mi nějaký nekonfliktní bývalý spolužák, pokud není atestovaný klinický. 

Situace měla totiž vývoj takový, že pojištovna nemá seznam klinických psychologů, kteří mají bezbariérový přístup. Takže jsem chtěla podat podnět na Národní radu pro zdravotně postižené. První reakce byla – my jsme poradna, takové věci neřešíme, obraťte se na pojištovnu. 


Starý známý deadlock – lidi z IT znají, pro lidi mimo IT, máte proces A, který ke spuštění vyžaduje proces B, ale proces B vyžaduje proces A.


Inu řekla jsem pánovi z Národní rady pro zdravotně postižené, že jednak participace, jednak jsou zastřešující organizace organizací, které hájí práva lidí s postižením. 

I pochopil pán, že Národní rada není jenom poradna. A mám výsledek od jeho vedoucí.

Vážená Shealo

v současné době jsem Váš podnět předala na legislativní komisi, která dá podnět zdravotním pojišťovnám k uvedené bezbariérovosti odborných lékařů. O nějakých změnách vás budu informovat, pokud neumřu na nějaká přidružená onemocnění (tohle je spíše černý humor, no, doufám). 


Fotka je throwback do minulostí, jako protiváha těchto příběhů, které mě mohou vyčleňovat, Mindcircus z roku 2012 v Perpetuu, v současnosti je to bohužel pro mě bariérové. Jsou tam točité schody, kam se nedostanu ani s asistencí, a je tam snad i možnost si vyjednat nějaké „zadní schodiště“, po kterém se teda víceméně spíš bojím se snést. Jediný řešení je zapujčit dva měsíce před akcí schodolez, na druhou stranu mám proměřený podium, že se tam vlezu :) 

S pozdravem 
Sheala

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Brno shit!
123 Kč  •  13. 2. 2024 2:33
Nyx lowcost
Ton
300 Kč  •  12. 2. 2024 21:21
💪
DobroDárce
1 000 Kč  •  10. 2. 2024 14:35
Milý dárce
300 Kč  •  9. 2. 2024 22:56
Dobrosrdečný dárce
3 500 Kč  •  9. 2. 2024 15:39
Lweek
1 000 Kč  •  7. 2. 2024 23:30
Držím palce
Milý dárce
600 Kč  •  5. 2. 2024 12:33
Gizmo
1 000 Kč  •  4. 2. 2024 20:53
...tak jsem přirodinném obědě vyprávěl o akci v Centrále a o tobě Hani - výsledkem bylo, že mám přidat ještě za ně ;) Tak tuk ;)
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  2. 2. 2024 20:01
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  31. 1. 2024 20:04
Witt
1 528 Kč  •  30. 1. 2024 11:04
Byl by hřích to nezaokrouhlit :)
Laskavý dárce
150 Kč  •  28. 1. 2024 22:12
Ada
1 200 Kč  •  26. 1. 2024 18:39
z nyxu
Štědrý dárce
600 Kč  •  26. 1. 2024 16:58
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 1. 2024 0:09
Psy Ctrl: Benefice pro Shealu
8 700 Kč  •  18. 1. 2024 16:29
Komunity Psytrance.cz / Nyx.cz / Klub Centrála / Gondaria.com pro Djane Shealu, která nám k tanečnímu poskoku zahrála parádní remote set z Brna ;)
Kristina
100 Kč  •  18. 1. 2024 11:35
Jsi statečná, drž se!
nyx4nyx
1 000 Kč  •  18. 1. 2024 0:46
Drž se

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat