Sbírka ukončena:

Srdcem Laďovi

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Srdcem Laďovi

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Blahovská Helena
Datum přidání
1. 7. 2021

V roce 2004 byla Laďovi diagnostikována primárně progresivní roztroušená skleróza. S pomalu zhoršujícími se symptomy musel Laďa zastavit svou pracovní činnost. Krátce po té ještě zvládal lehké práce na svém domku. Dnes je již odkázán výhradně na pomoc své partnerky a příbuzných.

V roce 2017, kdy ho RS upoutala na in. vozík a lůžko, žádali jsme zdravotní pojišťovnu o biologickou léčbu, která by zpomalila průběh nemoci. Pojišťovna nám léčbu zamítla. Když se Laďův stav dále zhoršoval, přišla myšlenka oslovit dárce, kteří by nám pomohli zaplatit léčbu ze společných prostředků.

Komu pomůžeme?

Laďa zasvětil hodně svého času pomáhání druhým, péči o rodinu a poctivé práci, kterou miloval. Osud mu však v jeho 30 letech přidělil tvrdou zkoušku, primárně progresivní roztroušenou sklerózu. Mnoho pacientů s RS se potýká se ztrátou sebevědomí, elánu a optimismu. To ale není příběh Ladi. Během života s RS se nenechal odradit od kutilských přání a úkolu na svém domku. Nikdy nestál o lítost či soucit. Naopak, je to člověk, který dodává motivaci postavit se vlastním problémům čelem a s odvahou. Teď je odkázaný na pomoc blízkých. Dokud ještě není úplně vše ztraceno, jako je myšlení, polykání a hybnost končetin, je třeba bojovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze se sbírky budou použity na zaplacení jedné dávky léku Ocrevus. Podání léčby se opakuje každého půl roku. Není v našich silách tuto částku našetřit z našich příjmů a proto doufáme, že za podpory dárců se nám to podaří.

Moc si vážíme každého příspěvku, který nám pomůže udržet Laďův zdravotní stav. Děkujeme !

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  4. 8. 2021 9:47
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  2. 7. 2021 13:56

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat