Dobry den,
som matka samoživitelka, mam 8 ročneho syna, sme z Slovenska s trvalym pobytom v Českej republike.
Před 9 rokmi sa nam narodila dcera Isabella s chorobou motýlích kridel. Zomrela ked mala 1 rok. Nato nastala agresivita mojeho expartnera kedže sa nevedel zmierit s toutou udalostou, rok nato sa nam narodil zdravy syn. Kratko nato som oznamila mojemu partnerovy, otcovy mojeho syna že od neho odchadzam pre domace nasilie.
Z domu sme museli odist z hodiny na hodinu, bez veci do azylového domu v Prahe kde sme stravili par mesiacov. Striedali sme ubytovanie jeden za druhym, kedže financie boli len na prežitie. Nato som stratila pracu. Finančne to bolo velmi naročne. Vycestovat na Slovensko sme nemohli kedže nastal Rozsudkom upraveny styk otca s synom a bol vydany zakaz synovho vycestovania na Slovensko. Syn bol zvereny do mojej starostlivosti, moj expartner to nevedel uniest tak ma napadol na verejnej komunikacii , kde som skončila v nemocnici s otrasom mozgu, zlomenym nosom, rozbitou prednou sankou. Psychika už odmietala dalej bojovat, nevedela som už ani vstat z postele, o syna sa postarat a nemohli sme ani vycestovat. Ja som podala trestne oznamenie za ubliženie na zdravi. Finančne som to nezvladala kedže som nemohla pracovat a vysudene vyživne neprichadzalo a dostala som sa do insolvencie. Z nemocenskej mi boli ešte strhavane zražky insolvenciu. Našla som si narychlo pracu na polovičny uvazok prostrednictvom nadacie Terezy Maxovej ktora moju situaciu od začiatku poznala. Nato nastala pandemia, izolacia, syn nechodil do školy a s tym spojene dalšie komplikacie.
Nastali intenzivne migreny. Do práce som sa už nevratila, začala som byt velmi citliva na hluk, nedokazala som pracovat pod tlakom, koncentracia bola na minime, chrbtica si odnašala svoju dan, viac uniest už nevedela. Teraz pracujem z domova kedže sa stále menia nariadenia ohladom dochadzky do školy, vyrabam vlastne vyrobky , ide mi to ale pomaly. Prijem financii je stále ale len na prežitie, lebo zdravie koliše . Minuly mesiac nam skončil opat prenajom maleho bytu blizko synovej školy na Prahe vychod, ktory sme predlžovali niekolko krat ale pani už nie je ochotna zmluvu predlžit. Narychlo sme si našli ubytovanie v jednom zahradnom domčeku opat blizko synovej školy opat na prahe Vychod iny prenajom v okoli nebol, ale podmienky boli doslova neznesitelne tak sme skončili v krizovom centre pre matky s detmi v Prahe a hladam akukolvek pomoc aby som ja a syn konečne našli stabilne byvanie, na Prahu vychod sa už nedokažem vratit aj ked syn ešte nedokončil školsku dochadzku v tomto roku a budeme musiet zmenit školu. Otec o syna už nejavi zaujem, Ospod nesuhlasi s našim vycestovanim na Slovensko a o suhlas otca bojujem už vyše roka a sud ešte v věci našeho vycestovania nerozhodol.
