Sbírka ukončena:

Stabilne bezpečne byvanie pre samoživiteľku Zuzanu a jej syna

Vybráno 0 Kč 400 Kč
40 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Stabilne bezpečne byvanie pre samoživiteľku Zuzanu a jej syna

Vybráno 0 Kč 400 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zuzana (maminka)
Datum přidání
28. 5. 2021

Zuzana je samoživiteľka, žije so svojím synom a v živote to nemala jednoduché. Ocitla sa vo finančnej tiesni a veľmi by jej pomohol financny prispevok. 

Komu pomůžeme?

Dobry den,

som matka samoživitelka, mam 8 ročneho syna, sme z Slovenska s trvalym pobytom v Českej republike.

Před 9 rokmi sa nam narodila dcera Isabella s chorobou motýlích kridel. Zomrela ked mala 1 rok. Nato nastala agresivita mojeho expartnera kedže sa nevedel zmierit s toutou udalostou, rok nato sa nam narodil zdravy syn. Kratko nato som oznamila mojemu partnerovy, otcovy mojeho syna že od neho odchadzam pre domace nasilie. 

Z domu sme museli odist z hodiny na hodinu, bez veci do azylového domu v Prahe kde sme stravili par mesiacov. Striedali sme ubytovanie jeden za druhym, kedže financie boli len na prežitie.  Nato som stratila pracu. Finančne to bolo velmi naročne. Vycestovat na Slovensko sme nemohli kedže nastal Rozsudkom upraveny styk otca s synom a bol vydany zakaz synovho vycestovania na Slovensko.  Syn bol zvereny do mojej starostlivosti, moj expartner  to nevedel uniest tak ma napadol  na verejnej komunikacii , kde som skončila v nemocnici s otrasom mozgu, zlomenym nosom, rozbitou prednou sankou.  Psychika už odmietala dalej bojovat, nevedela som už ani vstat z postele, o syna sa postarat a nemohli sme ani vycestovat.  Ja som podala trestne oznamenie za ubliženie na zdravi.  Finančne som to nezvladala kedže som nemohla pracovat a vysudene vyživne neprichadzalo a dostala som sa do insolvencie. Z nemocenskej mi boli ešte strhavane zražky insolvenciu. Našla som si narychlo pracu na polovičny uvazok prostrednictvom nadacie Terezy Maxovej ktora moju situaciu od začiatku poznala.   Nato nastala pandemia, izolacia,  syn nechodil do školy a s tym spojene dalšie komplikacie.

Nastali intenzivne migreny. Do práce som sa už nevratila, začala som byt velmi citliva na hluk, nedokazala som pracovat pod tlakom, koncentracia bola na minime, chrbtica si odnašala svoju dan, viac uniest už nevedela. Teraz pracujem z domova kedže sa stále menia nariadenia ohladom dochadzky do školy, vyrabam  vlastne vyrobky , ide mi to ale pomaly.  Prijem financii je stále ale len na prežitie, lebo zdravie koliše . Minuly mesiac nam skončil opat prenajom maleho bytu blizko synovej školy na Prahe vychod, ktory sme predlžovali niekolko krat ale pani už nie je ochotna zmluvu predlžit.  Narychlo sme si našli ubytovanie v jednom zahradnom domčeku opat blizko synovej školy opat na prahe Vychod iny prenajom v okoli nebol,  ale podmienky boli doslova neznesitelne tak sme skončili  v krizovom centre pre matky s detmi v Prahe a hladam akukolvek pomoc aby som ja a syn konečne našli stabilne byvanie, na Prahu vychod sa už nedokažem vratit aj ked syn ešte nedokončil školsku dochadzku v tomto roku a budeme musiet zmenit školu. Otec o syna už nejavi zaujem, Ospod nesuhlasi s našim vycestovanim na Slovensko a o suhlas otca bojujem už vyše roka a sud ešte v věci našeho vycestovania nerozhodol. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Touto cestou by som Vas chcela poprosit o zbierku na kauciu a prvy najom na byt,  uplne  vystahovanie z oblasti Praha Vychod, kde mam věci na troch miestach a zakladne vybavenie  kuchyne.

Velmi velmi  by sme to ocenili, ja a syn už potrebujeme stabilne a bezbečne  byvanie, ja už nevladzem bojovat. Tieto posledne 2.5 roka boli doslova agoniou v mojom živote kde už bojujem z poslednych sil.  Už viac neviem z seba vydat.

Ak sa vyberie menej peňazí, budú využité k nákupu potravín.

Dakujem velmi pekne za pomoc.

Zuzana a William

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  25. 7. 2021 10:33
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  18. 6. 2021 22:05

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat