Milí přátelé, kamarádi, spolužáci,
dovoluji si vás oslovit, protože si myslím, že rčení "v nouzi poznáš přítele " ještě existuje. Nechci hrát na city, ale prostě se někdy člověk ocitne v situaci, která je pro něj bezvýchodná, a pokud existuje někdo, kdo může alespoň trochu pomoc, budu vděčná.
Jedná s o moji dlouholetou kamarádku a spolužačku Renču.
Renča je úplně normální máma 3 dětí, milovnice zvířat a všeho živého, co existuje. Vždy obětavá, pracovitá holka.
Je potravinář, takže kvalita, čistota jsou pro ni vždy na prvním místě. Pracovala v potravinářských provozech, a vždy jí to nesmírně bavilo. Nyní je bohužel nemocná s nemocí, kterou nikdo pořádně nedokáže diagnostikovat, již má invalidní důchod II. stupně.
Snaží se, aby se její stav zlepšil, běhá od čerta k ďáblu a víceméně žádná změna. Jak se nemoc projevuje? Jsou dny, kdy nedokáže vstát z postele pro příšerné bolesti, neustále se motá hlava, neudrží rovnováhu, schody jsou velký problém. Další den zase příšerná bolest v rukou, pánvi… Lékaři se shodují, něco neurologického původu. Chce to čas klid a pohodu.
A to je to, co právě nemá. Dvě ještě nedospělé děti, jeden na gymnáziu, druhý jde do učení mimo město. Jak pro ně zabezpečit vše potřebné? kde vzít na nutné věci do školy, jak platit internát?
Díky našemu právnímu a sociálnímu systému je to velký problém. Marodí totiž déle než rok a to se u nás nemůže a už vůbec ne, když máš invalidní důchod II. stupně. Co na tom, že je to necelých 5.000 Kč.
Vzhledem k tomu, že je po roce nutno žádat o prodloužení nemocenské o 3 měsíce vždy v pravidelných periodách, tak ač tak učinila, nedostala od srpna loňského roku do ledna letošního žádnou nemocenskou, což jí dostalo do dluhové pasti, kdy dluží na nájemném, energiích... a jestli se nestane zázrak tak bude se 2 nezletilými dětmi bezdomovec. Je totiž rozvedená. Otec synů přispívá, ale platí pouze nutné, soudem stanovené alimenty, což spolu s důchodem stačí na jídlo a pouze to nejnutnější.
Budu opravdu moc vděčná za každou pomoc každému, kdo se rozhodne Renatku podpořit. Každá částka odleví od starostí, uklidní nervy, které přispějí k uzdravení.










