Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Renatě, která se ocitla v tíživé situaci

Vybráno 0 Kč 46 300 Kč
od 22 dárců
 -
22 dárců
Celkem se zapojilo
2 105 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Renatě, která se ocitla v tíživé situaci

Vybráno 0 Kč 46 300 Kč
od 22 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Ejsmanová
Datum přidání
22. 7. 2021

Milí přátelé, kamarádi, spolužáci,

dovoluji si vás oslovit, protože si myslím, že rčení "v nouzi poznáš přítele " ještě existuje. Nechci hrát na city, ale prostě se někdy člověk ocitne v situaci, která je pro něj bezvýchodná, a pokud existuje někdo, kdo může alespoň trochu pomoc, budu vděčná.

Jedná s o moji dlouholetou kamarádku a spolužačku Renču.

Renča je úplně normální máma 3 dětí, milovnice zvířat a všeho živého, co existuje. Vždy obětavá, pracovitá holka. 

Je potravinář, takže kvalita, čistota jsou pro ni vždy na prvním místě.  Pracovala v potravinářských provozech, a vždy jí to nesmírně bavilo. Nyní je bohužel nemocná s nemocí, kterou nikdo pořádně nedokáže diagnostikovat, již má invalidní důchod II. stupně.

Snaží se, aby se její stav zlepšil, běhá od čerta k ďáblu a víceméně žádná změna. Jak se nemoc projevuje? Jsou dny, kdy nedokáže vstát z postele pro příšerné bolesti, neustále se motá hlava, neudrží rovnováhu, schody jsou velký problém. Další den zase příšerná bolest v rukou, pánvi… Lékaři se shodují, něco neurologického původu. Chce to čas klid a pohodu.

A to je to, co právě nemá. Dvě ještě nedospělé děti, jeden na gymnáziu, druhý jde do učení mimo město. Jak pro ně zabezpečit vše potřebné? kde vzít na nutné věci do školy, jak platit internát?

Díky našemu právnímu a sociálnímu systému je to velký problém. Marodí totiž déle než rok a to se u nás nemůže a už vůbec ne, když máš invalidní důchod II. stupně. Co na tom, že je to necelých 5.000 Kč.

Vzhledem k tomu, že je po roce nutno žádat o prodloužení nemocenské o 3 měsíce vždy v pravidelných periodách, tak ač tak učinila, nedostala od srpna loňského roku do ledna letošního žádnou nemocenskou, což jí dostalo do dluhové pasti, kdy dluží na nájemném, energiích... a jestli se nestane zázrak tak bude se 2 nezletilými dětmi bezdomovec. Je totiž rozvedená. Otec synů přispívá, ale platí pouze nutné, soudem stanovené alimenty, což spolu s důchodem stačí na jídlo a pouze to nejnutnější.

Budu opravdu moc vděčná za každou pomoc každému, kdo se rozhodne Renatku podpořit. Každá částka odleví od starostí, uklidní nervy, které přispějí k uzdravení.

Příběh Renči

Jsem rozvedená již delší dobu a vychovávala jsem 3 děti bez přispění a pomoci kohokoli jiného. Nyní mám v péči ještě 2 syny, kdy jeden jde do 4. ročníku Gymnázia, kde patří mezi nejlepší studenty, druhý ze synů by měl nastoupit na SOU pro děti vycházející z nižšího ročníku. Jelikož vybraný obor není v místě našeho bydliště, bude ubytován na internátu. Jednou z mých priorit je vystudování obou mých synů, což nyní po zvážení celé mé situace považuji za ne zcela jisté.

Před několika lety mi byl diagnostikován vzácný syndrom, se kterým se pojila opakující ochrnutí levé i pravé tváře, kdy ani přes včasnou rhb se mi pohyb do tváře zcela nenavrátil a část zůstala nepohyblivá. Dále mi silně otékal obličej, oční víčka, nos a především horní ret, do kterého mi byly vpichovány kortikoidové injekce a následně jsem podstoupila dvě plastické operace. Třetí již kvůli jizvám a předpokládanému špatnému proudění lymfy byla nedoporučena. Později se přidávaly různé typy bolestí a únavový syndrom. I přes zdravotní komplikace a trvalé přidělení ID 2.stupně (ve výši 4662 ,- Kč) jsem pracovala, starala o domácnost, děti i naše domácí mazlíčky.

V posledních 2 letech se mi zdravotní stav začal zhoršovat, kdy během jednoho měsíce mi tělo zcela vypovědělo službu, jen jsem zvracela nebo spala a to téměř měsíc vkuse. V prosinci loňského roku jsem měla tak silné bolesti v nohou, že chodit bylo téměř nemožné. Počátkem roku mi začal rotovat trup v oblasti kříže, následovalo kývání hlavy, poté i její rotace a následovala rotace celého těla, kdy se na místě tělo točí do kruhu v různých rychlostech. Tyto rotace jsou provázeny silnými bolestmi v oblasti dané rotace. Často jsem po této atace zvracela, bála se cokoli jíst, trápila mne téměř neustálá nauzea, nemohla telefonovat, sledovat tv, číst, pouze občas mohla poslouchat tichou hudbu. Stoj se stal nejistým, stále se učím držet stabilitu a často si připadám jako loutka na nitkách. K tomu všemu se navíc přidal náklon hlavy na levou stranu, takže si často nyní ulevuji krčním límcem.  Mám za sebou různá vyšetření, lékaři se mi snaží všemožně pomoci, alopatické přípravky buď vůbec nezabraly nebo jsem měla silné vedlejší účinky. Neuroložka mne drží pomocí homeopatik ve stavu, kdy mohu alespoň občas vyvenčit psa, dojet na nákup (auto naštěstí prozatím mám), uvařit, byť na etapy a trochu udržet domácnost v chodu. Pokud jdu ven, tak dle momentálního stavu a převážně s doprovodem. Stává se, že venku začnu silně klopýtat nebo zvracet, tak se snažím uchýlit někam do přírody, mimo zraky kolemjdoucích.

V pátek minulého týdne mi byl zaslán posudek LPS , kde mi byl přiznám 3.stupeň ID pro souhrn těchto chorob: porucha stability, rotační pohyb trupu, tiková porucha, Melkersson -Rosethalův sy., recidivující parézy, cheilitis granulomatosa, lingua plicata, chronický edém obličeje a rtů, recidivující herpes v obličeji, fibromyalgický sy., artralgie, chron.entezopatie a tendiopatie, polyneuropatie, nodosní lymfocytární thyreoidiotida, hypothyreoza s ohledem na dosud neukončený diagnostický proces, ve kterém mne čeká vyšetření a hospitalizace ve VFN na Expy oddělení, které se specializuje na extrapyramidová onemocnění přesahující péči ambulantního neurologického lékaře. Při neúspěchu pak s velkou pravděpodobností i na psychiatrickém oddělení, kde bych byla odloučena ode všech možných vzruchů.

Jako poživatel 3.ID nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti, náhradní podpůrčí dobu jsem již vyčerpala a tedy budu mít příjem pouze z ID a to pravděpodobně v nevelké částce, výživného, kterém mi nyní bývalý manžel nevyplácí pravidelně a přídavků na děti. Nemohu být ve stavu beze stresu a v klidu, což je základ lékařského doporučení, když denně řeším, jak celou situaci finančně zvládnu.

Z hmotné nouze, pokud mi nebude odebrána, mnoho nepoplatím. Vzhledem k tomu, že pocházím z velmi skromných poměrů, si umím v mnoha ohledech poradit, ale nyní začínám být opravdu zoufalá. Z částky, kterou dám měsíčně dohromady nejsem schopna zajistit pořádné jídlo, oblečení, školné, léky či jinou péči, kterou bych moc potřebovala, jako např. pravidelné masáže, jelikož pojišťovna platí rhb pouze 8 návštěv 1× za půl roku, což je pro mé tělo velice málo.

Proto vás prosím, lidé dobří, pomozte

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity na pokryjí nájmu, vzdělání pro děti, jídlo a léčbu, kterou Renata potřebuje.

Z ušetřených peněz tak bude moci platit nedoplatky a dluhy. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  19. 9. 2021 1:30
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  17. 9. 2021 14:32
Milý dárce
2 000 Kč  •  16. 9. 2021 22:51
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  15. 9. 2021 14:36
DobroDárce
5 000 Kč  •  27. 8. 2021 18:44
Milý dárce
2 000 Kč  •  23. 8. 2021 11:07
DobroDárce
100 Kč  •  17. 8. 2021 11:34
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  17. 8. 2021 9:25
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 8. 2021 15:22
Laskavý dárce
500 Kč  •  7. 8. 2021 11:58
Dobrosrdečný dárce
1 700 Kč  •  2. 8. 2021 19:51
DobroDárce
20 000 Kč  •  1. 8. 2021 21:05
Katka
500 Kč  •  27. 7. 2021 8:47
Jste moc laskavá kamarádka a díky za pomoc Renatě! Zaslouží si ji.
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 7. 2021 7:19
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  26. 7. 2021 17:55
Lukáš Lorincz, Karolína Klímová a Mia Lorincz
1 000 Kč  •  26. 7. 2021 16:11
Ahoj, nemůžeme dát víc 😢. Dne 20.7. se nám narodila dcerka 🙂.
Jirka
500 Kč  •  26. 7. 2021 13:49
Alespoň trochu pomoci...
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  26. 7. 2021 13:45
DobroDárce
500 Kč  •  26. 7. 2021 12:40
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 7. 2021 1:01
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  23. 7. 2021 15:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat