Sbírka ukončena:

Pomoc pro malého Timothyho

Vybráno 0 Kč 119 454 Kč
300 000 Kč
 -
143 dárců
Celkem se zapojilo
835 Kč
Průměrná výše daru
13 941 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro malého Timothyho

Vybráno 0 Kč 119 454 Kč
300 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Zábranová
Datum přidání
24. 1. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Představte si, že poprvé vidíte svoje děťátko zcela bez života. První vteřiny, kdy má být vše zalito nekonečnou láskou vidíte, jak odnášejí modrošedé bezvládné tělíčko pryč, hemží se kolem něj a pak nic, tma a když se probudíte, děťátko nikde. Pak, místo seznamování a mazlení stojíte u něj a sledujete poskakující křivku na monitorujících přístrojích, opatrně hladíte ručku, abyste omylem nepohli s infuzemi, sotva se odvažujete dotknout hlavičky poseté modřinami.Tak přišel na svět Timi. Souhrou nešťastných rozhodnutí a okolností se stal den jeho narození tím nejhorším prožitkem našich životů. Hypoglykémie, ohrožující žloutenka a hlavně nejistota, co první minuty bez kyslíku způsobí. 

Komu pomůžeme?

V začátcích našeho sžívání mi Timíček nepřišel nijak jiný, ale je to mé první miminko a tak nemám srovnání, nicméně jeho lékařce se zdál být úplně zdravý. Avšak s časem se vynořovaly otázky. Timi byl extrémně lekavý. Opravdu stačilo aby někdo položil ve vedlejší místnosti hrnek, zakašlal nebo na chodbě bouchly dveře, zašustění obalu, vření vody v konvici, běžné zvuky jej k smrti děsily. Říkala jsem si, že si musí asi zvyknout, že venku na světě je všechno prostě víc nahlas. Jenže jeho očka se chvěla rychlostí křídel kolibříka a lítala do všech stran. Prý se to ustálí…jenže neustálilo. I ve třech, čtyřech měsících oči nedokázaly na nic koukat. Taky Timíček stále ležel jen na zádech a většinou s nataženýma nohama bez jakýchkoliv pokusů se pohnout.

Přišla první vyšetření a padly první diagnózy, které se postupně specifikovaly. Těžká centrální hypotonie. Neurčitá vada zraku neurologického původu (později diagnostikována hypoplazie očních nervů). Ztráta funkce dolních končetin. Těžká psychomotorická retardace. Najednou člověk má razítko na to, že jeho vytoužené miminko není v pořádku. Že je hodně v nepořádku. Je vyděšený, zmatený a zoufalý a ptá se proč, proč zrovna moje miminko? Co nám říkali znělo hrozně, Timi měl s největší pravděpodobností být ležícím a nevnímajícím. Nikdy jsem tomu nevěřila a rozhodla se hledat. Informace, zkušenosti, možnosti. Jenže problémem je, že na takové cestě velice brzy zjistíte, že podpora zdravotnického systému téměř nebo i zcela chybí. Většina rehabilitací není hrazená a taktéž jsou velice těžko dostupné.S Timim jsme začali u specializovaného terapeuta, který mu odstraňoval blokády, pak teprve mohl začít cvičit, klasicky Vojtovu metodu.

Kromě každodenního několikerého trénování těla jsme cvičili také oči. Kolem jednoho roku, kdy vrstevníci začínají chodit, se Timi poprvé přetočil na bříško. Jenže cvičení přestal psychicky zvládat a namísto dalších pokroků přišel strach a úplné odmítání pohybu. Museli jsme hledat alternativy.Opravdu velikým překvapením pro nás byl první hipoterapeutický pobyt. Timíček se už po druhém ježdění zase přetočil a dokonce se začal opírat o ruce a pást koníky. Teď za sebou máme tři pobyty u koní a každý jej posunul skokově dopředu. Další z přínosných rehabilitací je cvičení na soukromé pražské klinice. Přístup k dětem tam je úplně na jiné úrovni a individuálním přístupem dokáží utvořit zcela jiný cvičební program, také díky tomu jsme teď ve fázi, kdy začínáme trénovat stabilitu na čtyřech a seznamovat se s tím, co to znamená lezení. Ve cvičení pokračujeme dnes a denně doma, pořizujeme další a další vhodné pomůcky a hračky, které pomáhají Tima rozvíjet a motivovat. Vzhledem ke zrakovému handicapu je jeho motivace náročnější a také chápání prostoru odlišné, ale zkoušením a opakováním se i toto lepší. Snažím se udělat mu každý den zajímavým a když vidím pokroky, i když po maličcích krůčcích, vím, že to má smysl a velice si přeji a doufám, že budeme moci pokračovat. S Timem jsme sami a i když se snaží rodina přispět, není v našich silách pořízení auta ani financování nákladných terapií. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze bychom rádi využili na pořízení auta, bez kterého nejsme schopni se na vzdálené rehabilitace dopravovat, na rehabilitace samotné a na ubytování, jelikož denní dojíždění nebývá realizovatelné. Konkrétně chceme dál pokračovat v hipoterapiích, taktéž ve fyzioterapiích na klinice a také bychom rádi zkusili plavání. Velmi nám vyhovuje režim, kdy každý měsíc jedeme na pětidenní rehabilitační pobyt, kdy náklady jsou průměrně deset tisíc. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
354 Kč  •  25. 3. 2022 1:09
DobroDárce
1 000 Kč  •  24. 3. 2022 23:13
Štědrý dárce
500 Kč  •  24. 3. 2022 22:53
DobroDárce
300 Kč  •  24. 3. 2022 22:31
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  24. 3. 2022 22:19
Milý dárce
1 000 Kč  •  24. 3. 2022 21:52
Milý dárce
1 500 Kč  •  24. 3. 2022 21:33
DobroDárce
100 Kč  •  24. 3. 2022 21:02
Mišák
1 000 Kč  •  24. 3. 2022 21:00
Ať je líp
DobroDárce
500 Kč  •  24. 3. 2022 20:54
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  24. 3. 2022 20:50
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 3. 2022 20:47
DobroDárce
300 Kč  •  24. 3. 2022 20:15
Milý dárce
1 000 Kč  •  24. 3. 2022 19:11
Štědrý dárce
300 Kč  •  24. 3. 2022 18:51
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  24. 3. 2022 18:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat