Úspěšně vybráno:

Složili jste se na neurorehabilitace pro válečného veterána, Standu

Vybráno 0 Kč 325 600 Kč
270 000 Kč
 -
323 dárců
Celkem se zapojilo
1 008 Kč
Průměrná výše daru
15 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na neurorehabilitace pro válečného veterána, Standu

Vybráno 0 Kč 325 600 Kč
270 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavlína Holotíková (manželka)
Datum přidání
5. 5. 2021
Poslední aktualita

2. 7. 2021 11:58

Děkujeme!!!

Nadešel poslední den sbírky pro mého manžela Standu. Jsem Vám všem nesmírně vděčná za to, že jste nás po celou dobu podporovali i v tomto těžkém období. Velmi si Vás všech vážím, že jste Standu motivovali svým sdílením, příspěvky, telefonáty.

Děkuji Vám za vaši laskavost, solidaritu, čas a především velkou podporu, kterou jste nám po celou dobu dodávali. Tímto bych chtěla také poděkovat válečným veteránům, armádě, kolegům, rodině, spolužákům, přátelům a všem dobrým lidem. Chtěla bych Vám velmi poděkovat, že jste dali a dáváte Standovi tu obrovskou víru a naději se přiblížit k plnohodnotnému životu pomocí rehabilitací, které jste mu umožnili.

Jsme velmi dojatí a vděční. Jak moc, nelze ani slovy vyjádřit.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Stanislav Holotík je Válečným veteránem. Bosna, Kosovo, Afghánistán, africké Mali. Zažil si ostřelování raketami i objev masového hrobu. V armádě to dotáhl na vrchního praporčíka 74. mechanizovaného praporu „Plukovníka Bohuslava Malečka“ v Bučovicích. Rodinou i kolegy vážený muž se ctí, který nikdy neváhal sloužit a pomáhat druhým. Zúčastnil se akce Mosty nebo odstraňování obrovských škod po povodních 1997 a 2002 v rámci celé České republiky. V prosinci 2018 mu ale dramatická událost změnila život a on sám je teď odkázán na pomoc svých nejbližších.

Komu pomůžeme?

S manželem jsme se seznámili v 19 letech ve Bzenci, kde Standa absolvoval základní vojenskou službu a hned nato se stal vojákem z povolání. Tato práce ho vždy velmi bavila a naplňovala. Žil svou prací, ale starost o rodinu, kterou jsme brzy založili, pro něj byla na prvním místě. Postupně jako voják sloužil v Bzenci, Hranicích, Přáslavicích, Bučovicích a já ho s dětma s láskou následovala. Působil také na šesti zahraničních misích. Velmi jsme se o něj báli, ale vrátil se vždy v pořádku. Kromě toho, že miloval svou práci a rodinu velmi rád četl, lyžoval, jezdil na motorce a pracoval na zahradě.

V prosinci 2018 se nám všem zhroutil svět. Standovi se při práci na zahradě udělalo špatně. Naštěstí byl se synem, který hned zavolal záchrannou službu. Jednalo se o cévní mozkovou příhodu. Následovalo několik vážných operací, mimo jiné operace spočívající v odstranění lebeční kosti kvůli otoku mozku. V kritickém stavu bojoval Standa o život. Nikdo nevěděl, jestli se ještě probudí. Lékaři nás připravovali na nejhorší. Hlavou se mi v té době honily nejrůznější myšlenky, cítila jsem zoufalství a beznaděj.

Do nemocnice jsme jezdili každý den, četli jsme mu oblíbené knihy, pouštěli mu písničky, které měl rád, mluvili na něj a věřili, že to zvládne. Když se konečně probudil z umělého spánku, prognózy nebyly moc dobré. Ochrnula mu celá levá strana těla. Povzbuzující bylo snad jen to, že poznal všechny blízké, a to nám dávalo naději, že bude v pořádku. Po dlouhém pobytu v nemocnici následovala péče v rehabilitačním centru. Začít co nejdříve rehabilitovat po mozkové mrtvici je důležité pro pozdější fungování těla. Cvičení bylo bolestivé, úmorné a psychicky velmi vyčerpávající jak pro Standu, tak i pro mě a okolí. Když jsme se Standou vrátili domů, byl sice v lepší kondici, ale stále na vozíku. Vzdala jsem se svého zaměstnání a stala se jeho pečovatelkou na plný úvazek dle slibu, který jsem mu dala. V dobrém i ve zlém, v nemoci i ve zdraví.

Standa má pevnou vůli, a i když to jde pomalu, dělá velké pokroky. Je schopen udělat několik kroků o berli a dokáže se najíst lžící. Stále ale potřebuje pomoc s přípravou jídla, při osobní hygieně, oblékání i obouvání. Standa se stále smiřuje s tím co se stalo, a musí se s tím naučit žít. Je ale šťastný, že tu zůstal s námi, stejně jako my, a je odhodlaný dělat maximum pro to, aby se vrátil zpět k plnohodnotnému životu. K tomu ale potřebuje další pravidelné rehabilitace.

Pojišťovny tyto programy neproplácí a bohužel už nadále není v našich silách hradit rehabilitace a neurorehabilitační programy pro dospělé z našich vlastních prostředků.

Standa je rozený bojovník, který se snaží bojovat za šťastný život, který ho bude naplňovat. My mu v tomto boji pomáháme, a budeme Vám vděčni, jestli ho podpoříte i Vy. Děkujeme

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na dva měsíční vysoce intenzivní rehabilitační programy v lázeňském sanatoriu, které je třeba absolvovat s doprovodem. Cena jednoho programu se pohybuje kolem 135 000 Kč. Dále budou prostředky použity na ambulantní rehabilitace a na cvičení s fyzioterapeutem v domácím prostředí.

V případě, že by celková darovaná částka nepokryla cenu programů, navštěvoval by Standa rehabilitace ambulantně do vyčerpání dané částky. Pokud by se podařilo cílovou částku přesáhnout, mohly by Standa v lázních pobýt déle a to intenzivněji na sobě pracovat. Děkujeme všem, kteří se naši sbírku rozhodli podpořit jakoukoliv částkou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

2. 7. 2021 11:58

Děkujeme!!!

Nadešel poslední den sbírky pro mého manžela Standu. Jsem Vám všem nesmírně vděčná za to, že jste nás po celou dobu podporovali i v tomto těžkém období. Velmi si Vás všech vážím, že jste Standu motivovali svým sdílením, příspěvky, telefonáty.

Děkuji Vám za vaši laskavost, solidaritu, čas a především velkou podporu, kterou jste nám po celou dobu dodávali. Tímto bych chtěla také poděkovat válečným veteránům, armádě, kolegům, rodině, spolužákům, přátelům a všem dobrým lidem. Chtěla bych Vám velmi poděkovat, že jste dali a dáváte Standovi tu obrovskou víru a naději se přiblížit k plnohodnotnému životu pomocí rehabilitací, které jste mu umožnili.

Jsme velmi dojatí a vděční. Jak moc, nelze ani slovy vyjádřit.

21. 5. 2021 11:42

Díky vám všem jsem si uvědomila, kolik máme kolem sebe úžasných lidí

Je až neuvěřitelné, že se za tak krátkou dobu podařila vybrat částka, která manželovi pomůže pokračovat v rehabilitacích. Manželovi dělají velkou radost vaše motivující komentáře. Jsem vám velmi vděčná za solidaritu, příspěvky a především velkou podporu, kterou manželovi dáváte.

Je to pro něj obrovská motivace a výzva dál pokračovat v rehabilitacích, které si díky vám může dovolit. Standa se těší, že bude zase o něco blíže svému cíli.

Děkujeme, že nám pomáháte. Do konce sbírky zbývá ještě 44 dní, budeme velmi rádi pokud budete Standovi přispívat i nadále. Peníze vybrané nad rámec cílové částky využijeme na další  rehabilitace a výdaje na Standovu léčbu.

Jsme vám velmi vděční a z celého srdce vám všem moc děkujeme.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Martin 8.C
1 000 Kč  •  4. 7. 2021 3:34
Stando, přeji hodně síly, drž se! :-)
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  2. 7. 2021 15:22
Pavel Ž
2 000 Kč  •  2. 7. 2021 5:53
Drž se...
Marek J.
500 Kč  •  1. 7. 2021 14:44
Drž se Stando! Tvůj bývalý podřízený :) Marek z PLO
Velkorysý dárce
100 Kč  •  22. 6. 2021 11:53
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  19. 6. 2021 17:29
Milý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2021 19:59
Milý dárce
500 Kč  •  16. 6. 2021 12:06
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  15. 6. 2021 20:54
Milý dárce
100 Kč  •  15. 6. 2021 10:52
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 6. 2021 10:00
Ivona, Tomáš a Natálka
1 000 Kč  •  15. 6. 2021 8:48
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  14. 6. 2021 12:51
Tonda
2 000 Kč  •  11. 6. 2021 9:49
Stando, nikdy jsme se nesetkali, ale vážím si Vás stejně jako všech opravdových vojáků a moc Vám držím palce.
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  8. 6. 2021 9:33
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  7. 6. 2021 15:22
Jura
500 Kč  •  3. 6. 2021 13:22
babička M.
1 000 Kč  •  3. 6. 2021 12:04
Dobrosrdečný dárce
3 000 Kč  •  3. 6. 2021 10:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat