Sbírka ukončena:

Pomoc Aleně s úhradou kmenových buněk

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
480 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
533 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc Aleně s úhradou kmenových buněk

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
480 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Alena Reblová
Datum přidání
1. 12. 2021

Aleně před osmi lety diagnostikovali roztroušenou sklerózu, vážné autoimunitní onemocnění. Také trpí tinnitem a dalšími přidruženými onemocněními. Alena nyní potřebuje speciální léčbu kmenovými buňkami a laserovou terapií, protože klasická léčba již není dostačující. 

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Alena Reblová, jsem ve druhém stupni invalidity a před 8 lety mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Je to vážné nevyléčitelné autoimunitní onemocnění, kde imunita napadá zdravé buňky. Když jsem to zjistila nemohla jsem telefonovat a mít sluchátko u pravého ucho, náhle jsem přestala rozumět slovům.

Potíže s uchem začaly v 11 letech, kdy se objevil tinitus – šum v uchu, který je pořad a nepříjemný při usínání, špatně se usíná.

Kvůli léčbě injekcemi Rebift, které pouze potlačují imunitu, mám zhoršené astma, žaludeční potíže. Kromě toho injekce mají vedlejší účinky a trpím i záněty, jak urologickými i gynekologickými záněty, je to velmi nepříjemné.

Kvůli tinitu v uchu mi byly vytržené mandle, nepomohlo to ,tehdy žádná léčba nebyla. Nemocí ale přibývalo – angíny, virózy, alergie, astma. A od léčby Rebifem se běžné nemoci zhoršily. Nejhorší je přečkat noc, kdy jsou mé obtíže nejhorší. V současné době neexistuje standartní terapie, která by vedla ke zlepšení zdravotního stavu.

Můj zdravotná stav je velmi vážný. Můžou jej zlepšit intenzivní terapie s využitím vlastních kmenových buněk, regenerativní terapie a detoxikační podpůrné terapie. Před aplikací kmenových buněk je potřeba se detoxikovat, doplnit vitamín C pomocí infuzní terapie a podstoupit léčbu laserovou terapií.

Svým příspěvkem pomůžete zlepšit mé zdraví a kvalitu života. Přestože roztroušená skleróza nelze vyléčit standartní léčbou, lze ji zastavit pomocí kmenových buněk a laserovou terapií. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Léčba buněčnou terapií stoji 320tisíc a laserová terapie je potřeba podstoupit 10×. Stojí 90tisíct+ je potřeba infuzní terapie vitaminu C.

U nás pojišťovny laserovou, infuzní a buněčnou terapii neproplácí. Laserová terapie bude v Brně provedena a kmenových buněk terapie bude provedena ve spolupráci ve Vídni.

Veškeré prostředky použiji na úhradu léčby na klinice v Brně, i kdyby se vybralo méně, nebo více peněz.  V Brně se dá zvolit i „menší“ léčba, i když by nebyla úplně dostačující.

Všem dárcům moc děkuji za dary.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Veronika
300 Kč  •  25. 1. 2022 18:30
Milý dárce
100 Kč  •  27. 12. 2021 0:14
DobroDárce
1 000 Kč  •  23. 12. 2021 19:52
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  23. 12. 2021 16:23
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 12. 2021 13:15
Hana Vlachová
1 000 Kč  •  6. 12. 2021 23:14
Moc držím palce a přeji hodně zdraví!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat