Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Vanessce k většímu a spolehlivějšímu autu

Vybráno 0 Kč 601 300 Kč
587 990 Kč
 -
940 dárců
Celkem se zapojilo
640 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
90 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Vanessce k většímu a spolehlivějšímu autu

Vybráno 0 Kč 601 300 Kč
587 990 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jan Borovanský
Datum přidání
4. 1. 2022

Vanessa se narodila jako zdravé miminko dvou neslyšících rodičů a sestra slyšícího bratra Jakuba. Když bylo Vanessce něco málo přes 4 měsíce, začali si rodiče všímat, že její vývoj není takový, jaký by měl být. 

Série vyšetření potvrdila diagnózu dětské mozkové obrny. To byl Vanessce rok a půl. Od té doby uplynuly už skoro tři roky, Vanesska absolvovala mnoho dalších vyšetření, rehabilitací a jiných aktivit, které jí velmi pomáhají. Vanesska je totiž velká bojovnice s úsměvem na rtech. Stejní bojovníci jsou i její rodiče. 

Pomozte získat Vanessce finanční prostředky na nový automobil, aby měla dostatek místa na speciální autosedačku, kočárek a další pomůcky, které ke svému životu nezbytně potřebuje.

Komu pomůžeme?

Dobrý den, 

jmenuji se Vanessa Borovanská. Narodila jsem se 29. září 2018 v Českých Budějovicích. Narodila jsem se milujícím rodičům a hned po mém narození se zdálo, že je vše v naprostém pořádku. Mezi 4. a 5. měsícem mého věku si ale rodiče začali všímat, že můj vývoj není úplně takový, jaký by měl být – měli totiž už srovnání s vývojem mého staršího bratra. Se svými obavami se tedy svěřili praktickému doktorovi, který je odeslal na neurologické vyšetření. Po sérii speciálních vyšetření jsem byla k rehabilitaci odeslána do speciálního střediska Arpida, abych zde cvičila Vojtovu metodu, kam mě rodiče vozili na pravidelné cvičení několikrát týdně. Po asi 5 měsících přišla první neurčitá diagnóza, a to podezření na DMO (dětská mozková obrna). V mém roce a půl rodiče požádali o další vyšetření (magnetická rezonance), která diagnózu DMO potvrdila. Oba rodiče byli diagnózy zoufalí a vyčerpaní i náročné péče o mě. Oba mí rodiče jsou neslyšící. I přes tuto nelehkou situaci to ale mí rodiče se mnou nikdy nevzdali a stále o mě s láskou pečují a bojují o to, aby byl i pro mě život krásný. Každý týden se mnou dojíždějí na pravidelné rehabilitace do centra Arpida a denně se mnou doma čtyřikrát cvičí Vojtovu metodu a jiné cviky, které podporují mou hybnost. 

Problémy, se kterými bojuji jsou centrální hypotonický syndrom, strabismus, PSM retardace a febrilní křeče. Kvůli všem těmto problémům nechodím, ale díky pravidelným rehabilitacím dokážu sedět a dokážu také lézt po čtyřech. Kromě pravidelných rehabilitací mi také velmi pomohl speciální rehabilitační lázeňský pobyt. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Rodiče mají sice větší automobil, ale tím, jak rostu, zvyšují se i nároky na jeho funkčnost. Tím, že ke svému pohybu potřebuji speciální kočárek, který je velký, je kufr našeho automobilu nedostatečný. Nehledě k tomu, že budu potřebovat co nevidět i větší kočárek/vozíček.  Stejně tak potřebuji novou sedačku do auta, která je také mnohem větší, než jsou standardní sedačky. Kočárek budeme kupovat již čtvrtý, sedačku třetí. Sedačka musí být nejen větší, ale také se dvěma bezpečnostními pásy a cena takové sedačky.

Rádi bychom tedy  požádali o pomoc se získáním finančních prostředků na koupi nového vozu „TOYOTA PROACE CITY VERSO“, speciálního kočárku a autosedačky. Kdyby se získalo více finančních prostředků, využili bychom je i k nákupu pomůcek pro vybavení do naší domácnosti nebo na léčebný lázeňský pobyt, který se zaměřuje na fyzioterapeutické pobyty (např. programy na robotické chození apod.) – tyto pobyty totiž pojišťovna neproplácí. Největší přání mých rodičů je totiž to, abych jednou chodila. A ví, že cvičení a pobyt v takových specializovaných zařízeních mi v tomto nejvíc pomůže. 

Moji rodiče Tereza a Jan moc děkují, stejně jako můj starší bratr Jakub. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  5. 4. 2022 17:42
Štědrý dárce
500 Kč  •  5. 4. 2022 11:49
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 4. 2022 9:14
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  5. 4. 2022 8:30
Babička ❤️❤️❤️
1 000 Kč  •  5. 4. 2022 5:36
Pro Vanessku 😘😘😘❤️❤️❤️
Strýc
1 000 Kč  •  5. 4. 2022 1:19
pro Vanessku!❤️😘
Pavla Vojtová
1 000 Kč  •  2. 4. 2022 10:18
Pro Vaness velkou bojovnici
Ivuše
100 Kč  •  1. 4. 2022 22:00
Ať se daří povedlo, tak ještě máte radost vyhráno!
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  30. 3. 2022 22:30
DobroDárce
1 000 Kč  •  30. 3. 2022 16:55
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 3. 2022 14:16
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  29. 3. 2022 11:44
Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  28. 3. 2022 20:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat