Jmenuji se František Jančura je mi 11 let. Narodil jsem se sice o 8 týdnů dříve, ale byl jsem jako zdravé miminko. Ve 2letech mamince řekli ,že mám dětskou mozkovou obrnu a ochrnuté nohy a nikdy nebudu chodit. Od té doby se přidali oči a lehká mentální opožděnost, začal jsem podstupovat operace, dnes jich mám za sebou už 10 a další mě čekají. Maminka to nevzdala a slíbila, že do první třídy půjdu po svých. Už mám operaci ulzibát za sebou, díky které jsem se postavil na nohy a i když nemám stabilní chůzi a potřebuji oporu, buď za ruku nebo se něčeho chytit. Dokázali jsme to. Dnes chodím do 4 třídy mezi zdravé děti. Nemoc postupuje a už mám ochrnuté ruce i nohy ,ale nevzdávám to. Chci být jako můj starší brácha a běhat s ním a jezdit na tříkolce.
Chceme mu pomoci zařadit se do běžného života co nejvíce je to možné a, aby byl co nejvíce samostatný. A ulehčit dospívání jeho 15 letému bratrovi, který mu pomáhá a je mu velkou oporou.











