Úspěšně vybráno:

Bolestná ztráta matky a poškozený mozek – s tím musí Lucka bojovat

Vybráno 0 Kč 54 000 Kč
54 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
10 800 Kč
Průměrná výše daru
48 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bolestná ztráta matky a poškozený mozek – s tím musí Lucka bojovat

Vybráno 0 Kč 54 000 Kč
54 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Speciální rehabilitace přispějí ke zlepšení kvality života Lucky, proto pomozme Lucce získat peníze na potřebné rehabilitace, nehrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Lucčin příběh

Lucka se narodila předčasně, poté došlo ke krvácení do mozku, které způsobilo dětskou mozkovou obrnu, ochrnutí všech čtyř končetin. Lucka se pohybuje na vozíčku, s oporou přejde kratší vzdálenosti, bohužel však potřebuje pomoc s veškerou péčí o sebe.

V deseti letech Lucku potkala další rána. Lucince zemřela maminka a nedlouho poté i babička. Proto péči o dceru musel zvládnout sám tatínek s pomocí dědečka. Nadále jezdili na rehabilitace, do lázní, vozili Lucku do speciální školy, na pěvecké soutěže. Bylo to náročných 8 let pro Lucku i tatínka.

V lázních tatínek potkal jednu skvělou ženu pečující o nemocného syna a později spolu pro své děti vytvořili rodinu, do které se narodili další dvě děti.

Lucka je mladá žena, která již od narození bojuje za svůj život. I přes těžké postižení všech čtyř končetin má mnoho zálib. Jejím největším koníčkem je zpěv, ve kterém se pořád zlepšuje. Lucka se účastní pěveckých soutěží a díky péči rodiny se zapojuje do společnosti.

Tatínek a jeho žena celodenně pečují o dvě starší hendikepované děti a dvě malé děti. Každý den je pro ně velmi náročný. Jakákoliv pomoc je pro tuto rodinu přínosná.

Speciální neurorehabilitační program pomáhá Lucince udržet se v kondici a tím pomáhá rodině v péči o ni. Speciální rehabilitace přispějí ke zlepšení kvality života Lucky, proto pomozme Lucce získat peníze na potřebné rehabilitace, nehrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou využity na intenzivní rehabilitace Lucky v rehabilitačním zařízení Arcada Neuromedical Center. Lucka již několikrát intenzivní rehabilitace absolvovala a vždy díky nim dosáhla zlepšení zdravotního stavu. Bohužel intenzivní rehabilitace nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Díky sbírce bude moci Lucka absolvovat po dobu tří týdnů tříhodinovou intenzivní rehabilitaci v Arcada NeuroMedical Center.

Pokud se podaří ve sbírce vybrat více peněz, bude moci Lucka pokračovat ambulantními rehabilitacemi a dále podporovat svůj rozvoj.

Pokud by se nepodařilo vybrat peníze na třítýdenní intenzivní rehabilitace, budou peníze ze sbírky využity k ambulantním rehabilitacím či kratšímu intenzivnímu neurorehabilitačnímu programu v Arcada NeuroMedical Center.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
48 500 Kč  •  11. 8. 2021 13:01
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  31. 7. 2021 0:27
Martin S.
1 000 Kč  •  26. 7. 2021 8:52
Držím palce a ať se vám daří v tom co děláte
Štědrý dárce
500 Kč  •  20. 7. 2021 11:45
Štědrý dárce
3 000 Kč  •  16. 7. 2021 13:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat